Ефективною формою підготовки до ЗНО є пробне тестування. Основна мета його проведення – надати можливість майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання ознайомитись із процедурою тестування.

Учасники будуть працювати в умовах, що точно відтворюють порядок проведення основної сесії. Відтак – вони матимуть можливість відчути атмосферу справжнього тестування, зауважити, які документи необхідно взяти для посвідчення своєї особи, розрахувати час, необхідний для виконання завдання та перенесення відповідей у бланки А та Б тощо.

Роботи пробного тестування не оцінюються. Проте всі учасники отримають ключі відповідей і зможуть зробити висновок про рівень своєї підготовки з предмета. Якщо пробне тестування покаже, що в знаннях є якісь прогалини, ще буде час попрацювати над помилками.

У 2011 р. пробне тестування пройде 2 та 9 квітня. Графік його проведення також розміщено на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО).

Пробне тестування проводиться на платній основі. Як і основне, воно потребує попередньої реєстрації учасників. Увага! Реєстрація на пробне тестування здійснюється виключно на сайті ХРЦОЯО. Вона починається 10 листопада 2010 року й триватиме місяць. Той, хто не встигне зареєструватися в визначений термін, не зможе пройти «генеральну репетицію» перед основним тестуванням. Вартість пробного тестування 83 грн.