Працівники поліції, в ході зустрічі, розповіли співробітникам Територіального центру соціального обслуговування Конотопської міської ради відомі правоохоронцям види шахрайським схемам, які наносять матеріальні збитки пенсіонерам та одиноким людям. Була досягнута домовленість про проведення спільної роз’яснювальної роботи правоохоронців та соцпрацівників з їх підопічними, аби ті не стали жертвами шахраїв.

Як свідчить поліцейська статистика, останнім часом гостро постала проблема скоєння злочинів стосовно людей похилого віку. Старенькі залишаються найменш захищеною верствою населення, чим і користуються зловмисники. Вигадуючи різні шахрайські схеми, вони видурюють у літніх людей гроші, залишаючи їх без роками збираних заощаджень.

Тож, аби вберегти громадян від невиважених дій, в результаті яких вони можуть стати жертвами шахраїв, співробітники поліції провели зустріч з соцпрацівниками Територіального центру соціальної допомоги, які обслуговують одиноких місцевих мешканців. Під час зустрічі, правоохоронці розповіли їм про види шахрайств з наведенням конкретних прикладів і алгоритму дій у разі виникнення подібної ситуації. Стражі правопорядку наголосили, що розраховують на співпрацю з працівниками соцзахисту, щодо інформування своїх підопічних про почуті на зустрічі шахрайські схеми та рекомендації як їх уникати.

«Якщо до вашої оселі постукала незнайома особа та назвавшись працівником пенсійного фонду чи іншої державної установи пропонує обміняти старі гроші на нові, будьте певні – це шахраї, – розповідав присутнім перший заступник начальника Конотопського відділу поліції Олександр Васильченко. – В результаті таких нехитрих махінацій потерпілі залишаються або ж з конвертами, наповненими різаним папером, або ж із «сувенірними» купюрами. Адже жодної грошової реформи в країні не проводиться і у найближчий час не планується. Також вас мають насторожити люди, які представляються медиками, працівниками енергозбуту чи газової служби. Перш ніж впускати цих осіб до свого будинку, перевірте їх службові посвідчення та уточніть інформацію, зателефонувавши до відповідної служби. Оскільки, після візиту таких псевдоспеціалістів, громадяни часто залишаються без копійки грошей».

Крім цього, правоохоронець звернув увагу слухачів на пильність та обережність під час спілкування по телефону з так званими псевдобанкірами. Зловмисники, використовуючи різні шахрайські схеми, наприклад уточнення даних клієнта, збільшення кредитного ліміту карти або ж її розблокування, у зв’язку зі спробою несанкціонованого зняття коштів з рахунку, намагаються дізнатися секретні коди карт щоб повністю спустошити рахунок потерпілого. Потрібно пам’ятати, що справжні співробітники банку не вирішують службових питань у телефонному режимі. В разі такої необхідності вас обов’язково запросять до найближчого відділення фінансової установи.

Ще однією шахрайською пасткою є дзвінок від псевдополіцейського з пропозицією відкупу близької людини від кримінальної відповідальності або ж, як здається потерпілому, когось із родичів, з проханням надати кошти на лікування. У таких випадках необхідно відразу перевірити отриману інформацію та в жодному разі не перераховувати кошти на невідомі рахунки банківських карт та не віддавати їх незнайомим особам. Адже, як виявляється згодом, родичі заявників не потребували ані фінансової, ані медичної допомоги, а потерпілим телефонували звичайні шахраї.

Завершуючи зустріч, заступник керівника місцевої поліції наголосив: «Якщо ви все ж таки стали жертвою злочину – не зволікайте, а негайно телефонуйте до відділку поліції за номером «102». Чим скоріше ви повідомите про злочин, тим більше шансів затримати зловмисника і повернути вам втрачені майно та цінності».

В свою чергу директор територіального центру Сергій Стрижак подякував співробітникам поліції за проведену зустріч та надану вичерпну інформацію, а присутні соціальні працівники пообіцяли розповісти про почуте своїм підопічним, аби застерегти їх від втрати власних заощаджень.

Т.Пацак, речник Конотопського відділу поліції