pПрацівники поліції направили до суду кримінальне провадження у відношенні трьох 18-річних мешканців Конотопа, які, погрожуючи застосуванням фізичного насильства, вимагали у свого знайомого гроші. Подібний спосіб особистого збагачення може коштувати молодикам семирічного позбавлення волі.
Про факт вимагання грошей у студента одного з навчальних закладів Конотопа працівникам поліції повідомила мати потерпілого. Жінка розповіла, що вночі до кімнати гуртожитку, де мешкає її 18-річний син, зайшли його знайомі. Під приводом неіснуючого боргу, останні почали вимагати в нього 150 гривень, погрожуючи застосуванням фізичного насильства. Оскільки грошей у хлопця не було, один із зловмисників відібрав його стільниковий телефон, в якості застави, до повернення так званого боргу. Побоюючись погроз, хлопець того ж дня віддав необхідну суму грошей своїм кривдникам, проте свого гаджету так і не отримав.
«За даним фактом у поліції відразу відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.189 Кримінального кодексу України (вимагання) та розпочали досудове розслідування, – говорить т.в.о. начальника Конотопського відділу поліції Олександр Васильченко. – В ході проведення якого правоохоронці встановили всіх підозрюваних – трьох 18-річних місцевих мешканців, один з яких вже був судимий за скоєння майнового злочину та перебував на іспитовому строці. У скоєному всі троє зізнались. Хлопці пояснили, що в такий спосіб вирішили роздобути грошей на розваги. Зізнаються, що телефон, який вони відібрали, того ж дня здали до ломбарду за 500 гривень, а отримані в такий спосіб кошти, поділили між собою.
Наразі працівники поліції вже повернули потерпілому його мобільний, а кримінальне провадження за вимагання у відношенні всіх фігурантів справи направили до суду. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.