pПід приводом термінового дзвінка жінка попросила стільниковий телефон у випадкового перехожого. Проте, ледве взявши до рук чужий гаджет, поспіхом зникла за найближчою багатоповерхівкою. Відтак, ошуканому чоловіку нічого не залишалось іншого, як самому просити мобільний у пересічних громадян, аби викликати наряд поліції.

Вдень на пульт «102» від 41-річного мешканця Конотопа надійшло повідомлення про шахрайство. Заявник розповів: він перебував біля одного з місцевих магазинів, коли до нього підійшла невідома жінка, та, назвавшись подругою його сестри, попросила стільниковий телефон, аби здійснити терміновий дзвінок. Чоловік одразу погодився допомогти незнайомці та люб’язно позичив їй свій мобільний. Він навіть не помітив, як вона, нібито розмовляючи по телефону, спочатку відійшла на кілька кроків у бік, а потім і взагалі зникла.

Працівники поліції, які негайно прибули на виклик, встановили прикмети шахрайки та розпочали її пошуки. В ході проведення оперативно-розшукових заходів вже наступного дня правоохоронці затримали ймовірну підозрювану та доставили її до відділку поліції для дачі показів. Нею виявилась 30-річна конотопчанка. Жінка відразу зізналась у скоєному та пояснила, що на злочин пішла заради грошей. Жертвою обрала брата своєї сусідки, якого випадково побачила поблизу торгівельної точки неподалік свого місця мешкання. І, прокрутивши оборудку з «терміновим дзвінком», заволоділа його стільниковим телефоном. Здобуту в такий спосіб чужу річ того ж дня продала своїй знайомій за двісті гривень, а отримані кошти витратила на власні потреби.

Дане кримінальне правопорушення у поліції кваліфікували за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та, провівши повне досудове розслідування, спрямували провадження до суду. Відповідно до санкції вказаної статті, зловмисниці може загрожувати покарання у вигляді трирічного позбавлення волі.