17200897_751379175040262_8207624729908381034_n11 березня в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського, історик, публіцист, засновник благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд презентував власну наукову працю «З-під Конотопа до Аризони: невигадані історії вояків армії УНР». Велика виставкова зала музею зібрала місцевих краєзнавців, істориків та просто не байдужих до історії рідного краю мешканців міста. З цікавістю присутні слухали історії конотопців, що зі зброєю у руках боронили незалежність України у 1917-1921 роках. Трагічні події Перших визвольних змагань не оминули і Конотопський повіт Чернігівської губернії, що став ареною кривавих боїв вояків армії УНР під синьо-жовтим прапором проти білого і червоного ворога.

Автор не займався ідеалізацією персонажів книги та не мав на меті зробити з них «ікону», а зобразив їх якомога реалістичніше, з усіма їх позитивними і негативними рисами. У кожного з них була своя правда, і свій шлях для досягнення поставленої мети.

Присутній на заході міський голова Артем Семеніхін відзначив значущість даної книги для вивчення історії нашого краю та застеріг від повторення помилок понад сторічної давнини, коли проголошена українська державність була втрачена через відсутність єдності та внутрішні протиріччя.
Відомий український журналіст Ростислав Мартинюк розповів про передумови написання книги та про понад дворічну напружену працю автора в архівах різних відомств.

Чудовим подарунком від Павла Подобіда для фондової колекції міського краєзнавчого музею стала його книга «З-під Конотопа до Аризони: невигадані історії вояків армії УНР», ілюстровані малюнки військовослужбовців армії УНР та листівки з зображеннями старшин Армії УНР, що ляжуть у основу постійно діючої експозиції «Конотопщина у роки Перших визвольних змагань», робота над створенням якої ведеться науковими співробітниками музею зараз.

Гарним доповненням заходу стала пісня присвячена пам’яті героїв битви під Крутами гурту «Тінь сонця» – «Ніколи не плач» у виконанні Миколи Таскаєва та Валерії Ільченко.

Ми щиро віримо, що пам’ять про наших славетних земляків буде вічно жити в серцях нинішніх та майбутніх поколінь конотопців. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті та благодійним фондом «Героїка». А завдяки наполегливій та самовідданій праці краєзнавців, ім’я кожного з героїв Перших визвольних змагань залишиться навіки вкарбованим в історію нашої держави.