V14 березня вперше в Україні на державному рівні вшанували учасників добровольчих батальйонів – тих, хто першим дав відсіч російському агресору. На жаль, більшість із них у цій нерівній боротьбі віддали життя за свою Батьківщину. Ті, кому вдалося вижити, сьогодні продовжують боронити свою, Богом дану,землю в складі підрозділів Збройних сил України.

Не лишилися осторонь цієї дати й конотопці. 14 березня біля пам’ятного знаку Героям Небесної сотні був проведений мітинг на знак вшанування подвигу українських добровольців, і, зокрема, загиблих жителів нашого міста. Вшанувати подвиг учасників добровольчого руху прийшли, здебільшого, учасники бойових дій, нинішні військовослужбовці, представники депутатського корпусу, волонтери, представники добровольчих батальйонів, представники міської ради та небайдужі мешканці міста.

Як і годиться, мітинг, який можна вважати народним віче, почався виконанням Славня. Після чого кожен охочий міг висловити свої думки і почуття з приводу ситуації в країні. Найпершим до громади звернувся представник Конотопської організації учасників бойових дій Геннадій Буренко,  сказавши, що насправді  добровольцями є не тільки хлопці, які без забезпечення формою і зброєю стали обличчя до обличчя з агресором,у тому числі й конотопці,  а й волонтери, які  добровільно допомагали й допомагають армії, учасники блокад проти торгівлі з Росією і навіть звичайні жителі, які підтримують їх теплим одягом, харчами та щирими словами. Також не можна забувати й про учасників Революції Гідності, адже вони фактично були першими добровольцями, які осмілилися висловити свій супротив тодішній злочинній владі.

Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Павло Кузь відслужив поминальну літургію за всіма загиблими в цій війні, закликавши громаду міняти суспільство, починаючи з себе, адже допоки кожен із нас не переосмислить свого призначення на цій землі й не викоренить зі свого серця байдужість, істотних зрушень в покращенні нашого з вами життя не буде.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх, хто віддав життя за Україну, та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної сотні.