З 1 квітня на території Сумщині стартував місячник добровільної здачі зброї. Його основна мета – надання можливості громадянам, які незаконно зберігають зброю, боєприпаси або вибухові речовини, уникнути кримінальної відповідальності, здавши їх добровільно до поліції.

«Сьогодні на Сході нашої держави тривають бойові дії, і до рук пересічних громадян потрапляє різноманітна зброя та вибухові речовини, що становлять реальну загрозу та небезпеку для населення, – розповідає начальник Конотопського відділу поліції Олексій Нештенко. – Аби не допустити їх незаконного розповсюдження в нашому регіоні та убезпечити громадян від можливих наслідків, працівники поліції дають можливість громадянам здати незареєстровану зброю або знайдені чи привезені з зони АТО гранати та боєприпаси до поліції, тим самим уникнувши кримінальної відповідальності.

Варто нагадати, що згідно статті 263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або пристроїв без передбаченого законом дозволу, тягне за собою позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Носіння виготовлення або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу, – караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Крім цього, працівники поліції нагадують власникам зброї, що порушення умов зберігання та обліку зброї, тягне за собою адміністративну відповідальність.