З метою реалізації заходів, спрямованих на попередження злочинів і злочинності серед учнівської та студентської молоді, вдосконалення способу життя без порушення норм моралі, поглиблення правових знань, підвищення рівня правовиховної роботи в навчальних закладах у 2008-20010 р.р.  виконано ряд виховних заходів: проведений Тиждень правових знань, у рамках якого були проведені тематичні виховні години та години спілкування для учнів різновікових ланок; диспути та засідання “круглих столів” на правову тематику; профілактичні бесіди з учнями “групи ризику” та девіантної поведінки; робота психолого-педагогічного консультпункту для батьків із проблем у вихованні та розвитку дітей; корекційні заняття з елементами тренінгу практичних психологів із “проблемними” учнями.

 Відділом освіти міської ради протягом вересня-листопада спільно зі службою у справах дітей проводились рейди “Сім’я”, “Урок”, “Діти вулиці”, “Жебрак” тощо. Навчальними закладами постійно проводиться робота по залученню дітей та підлітків, схильних до правопорушень, до регулярних занять фізичною культурою і спортом, створюються умови для активного відпочинку та змістовного дозвілля. Налагоджена в навчальних закладах робота рад із профілактики правопорушень та громадських наркологічних постів. У закладах  оновлені куточки з правознавства та інформаційні бюлетені.

         З метою пропагування ідеї здорового способу життя для учнівської та студентської молоді  діє програма „Рівний-рівному”.

Щорічно учні загальноосвітніх навчальних закладів беруть участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з основ правознавства і посідають призові місця, а саме: у 2009-2010 навчальному році на ІІІ етапі – 7 переможців, на ІV етапі – 1 переможець.

          У місті працюють два заклади (гімназія та СШ № 12)  з поглибленим вивченням правознавства.