Духові та ударні інструменти за часом виникнення відносяться до найдавніших. Першими духовими інструментами були різні предмети з оточення, на яких можна було відтворити музичний звук: роги та порожнисті кістки тварин, раковини молюсків, трубки з очерету та інших рослин, з яких легко видаляється серцевина. Подібно до ударних, духові інструменти спочатку мали в житті людини прикладне значення – були засобом передачі сигналів на досить велику відстань у мисливців, пастухів, у війську.

То ж з метою виховання у дітей духовної краси, загальної культури, естетичних смаків та ідеалів, популяризації та пропаганди різноманітних духових інструментів на базі Конотопської дитячої музичної школи №2 в 2011 році відділом культури і туризму Конотопської міської ради було започатковано, а в 2013 році зареєстровано як «відкритий обласний» конкурс юних виконавців на духових та ударних  інструментах «Дзвінкоголосі сурми».

8 квітня 2017 року вже всьоме конкурс зібрав на базі дитячої музичної школи №2 талановитих учнів – юних виконавців на духових та ударних  інструментах. 57 учасників з 14 шкіл естетичного виховання з різних населених пунктів Сумської області брали участь у номінаціях блок-флейта/сопілка, флейта, кларнет, саксофон, ксилофон, труба, валторна/альт, тромбон/тенор та туба (молодша, середня, старша вікові категорії). Відкривала конкурс начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Сумської області Олена Шинкаренко.

Висококваліфіковане журі під головуванням викладача-методиста Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського Валерія Пастухова оцінювало виконавську майстерність учасників, стилістичну довершеність творів та сценічну витримку.

Учні, які отримали найвищі бали (стали лауреатами І та ІІ ступеня) нагороджені пам’ятними статуетками, всі діти отримали дипломи та солодощі.

Наприкінці заходу присутні мали змогу милуватися ансамблем духових інструментів Буринської школи мистецтв (керівник Володимир Осадчий) та дитячим духовим оркестром Конотопської дитячої музичної школи №2 (керівник Михайло Самусь).

Гості школи відзначили високий організаційний рівень підготовки конкурсу та високий рівень підготовки учасників.DSC_0293