secondВ умовах сучасної економічної кризи нашому і так не особливо балуваному покупцеві в сегменті одягу не приходиться  вибирати. Торгівлю заполонили дешеві китайські товари низької якості. А що робити, якщо не хочеться ходити у футболках, що линяють після першого прання, кросівках, що розповзаються, куртках, які втрачають форму після тижня носіння, і джинсах, у яких витягуються коліна на другий день?

І тут на допомогу прийшов вже майже забутий з 90-х «секонд-хенд»  Спостерігаючи відкриття в кожному місті десятками і сотнями магазинів секонд-хенд і стоків, вже однозначно можна сказати, що «секонд» увійшов у наше життя і можна з упевненістю сказати, що  в гардеробі більшості українців є хоча б одна річ секонд-хенд.

Робота магазинів секонд-хенду регламентується тими нормативними документами, що і робота магазинів роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, а це:

· Закон України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 р. N 1023-XII;

· постанова Кабміну «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15 червня 2006 р. N 833.

· наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» від 19 квітня 2007 р. N 104;

· наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України «Про затвердження Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства» від 4 січня 1997 р. N 2;

Крім того на сьогоднішній день в Україні діє наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків України «Про затвердження Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами» від 13 березня 1995 р. N 37, що встановлює вимоги, щодо товару, який приймається на комісію.

Так, товари від юридичних осіб приймаються згідно з товарно-супровідними документами та за наявності інформації про товар, викладеної відповідно до законодавства про мови. Приймання на комісію нових товарів вітчизняного та іноземного виробництва здійснюється за наявності в комітента (крім фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності) документів, що засвідчують їх якість та безпеку, а також зазначення у документах на товари, що підлягають обов’язковій сертифікації, реєстраційних номерів сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності та(або) декларацій про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом.

Товари, що не підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, приймаються на комісію за наявності гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на імпортовану продукцію.

Якщо на завезені з-за кордону партії товарів, що були в ужитку, відсутні дані щодо їх безпеки для здоров’я населення, то приймання на комісію таких товарів, їх реалізація та використання дозволяється лише після отримання позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.

Треба також зазначити, що відповідно до пункту 2 статті 8 ЗУ «Про захист прав споживачів» вимоги споживача щодо якості придбаних непродовольчих товарів в магазинах комісійної торгівлі, магазинах секонд-хенду, повернення товару – задовольняються за згодою продавця.