oПріоритетним завданням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є соціальний захист людини праці шляхом надання матеріального забезпечення у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності. Тому швидке повернення застрахованої особи до роботи є першочерговим питанням, що вирішується Фондом. З цією метою здійснюється реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів України. Вона  допомагає скоротити терміни тимчасової непрацездатності, зменшити показник первинної інвалідності і, найголовніше, якнайшвидше відновити здоров’я людини.

Пройти курс реабілітаційного лікування застраховані особи області та члени їх сімей можуть у провідних оздоровницях України:  «Кристал» ПрАТ «Трускавецькурорт»; «Полтава», «Миргород», «Хорол», «Березовий гай» ПрАТ «Миргородкурорт»; санаторіях ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» – «Роща» та «Березівські мінеральні води» Харківської області; «Карпати», «Шаян» Закарпатської області; «Скадовськ» Херсонської області; «Лермонтовський», імені Пирогова Одеської області; «Хмільник», «Авангард» Вінницької області; «Лаванда», «Ярина» (Конвалія)  Львівської області, «Черче»  Івано-Франківської області.

Виконавча дирекція Сумського  обласного відділення Фонду може забезпечити путівками застрахованих осіб, які перенесли гострий інфаркт міокарда, нестабільну стенокардію та операції на серці та магістральних судинах; операції на органах шлунково-кишкового тракту; гострі цереброваскулярні порушення; операції на органах опори та руху, а також післяопікових хворих; хворих з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи, вагітних жінок з порушенням перебігу вагітності у строки від 12 до 32 тижнів.

З другого кварталу 2017 року – ще за трьома профілями: після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи та після оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно–хвильової літотрипсії, після операцій на легенях, а також медико-психологічної реабілітації учасників АТО.

За кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в 2017 році для лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України згідно з заявками закладів охорони здоров’я області передбачено придбати 653 путівки на суму 8419,6 тис. грн., 74 з яких – для  лікування дитини в супроводі дорослого. В першому кварталі цього року реабілітаційний курс лікування отримали 97 застрахованих осіб на суму 1257,6 тис., 11 путівок з них  – для лікування дитини в супроводі дорослого.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів видаються безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині у супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу, в якому вона перебуває на стаціонарному лікуванні.

Відновлювальному лікуванню в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів підлягають тимчасово непрацездатні хворі, які є застрахованими особами. Тобто  працюючі на підприємствах, в установах та організаціях, що зареєстровані в робочих органах Фонду та сплачують до нього внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Таке лікування вони можуть отримати при умові , якщо протягом поточного року не користувались путівкою за рахунок коштів Фонду. Про це вказується в довідці страхувальника за підписом керівника та головного бухгалтера, скріпленій печаткою підприємства, де працює хворий, та завіреній робочим органом Фонду.

На період відновлювального лікування заклад охорони здоров’я за місцем лікування хворого видає листок непрацездатності.

Направлення на відновлювальне лікування дитини з порушенням обміну речовин, захворюванням ендокринної системи, після опіків  у супроводі одного із працюючих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює, здійснюється із стаціонару, але без видачі листка непрацездатності, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Не видається листок непрацездатності і вагітним жінкам. Направлення вагітних жінок здійснюється з жіночих консультацій, гінекологічних відділень у період відпустки.

Показником до направлення у спеціалізовані відділення санаторіїв може бути – нормальний перебіг вагітності при наявності супутніх захворювань у стадії ремісії (хронічний бронхіт, хронічний гастрит, ревматизм неактивної фази, серцево-судинні захворювання, гіпертонічна хвороба І стадії, цукровий діабет легкої форми, ожиріння без супутніх хвороб). У зв’язку з цим, вагітну із жіночої консультації або гінекологічного відділення лікарні направляють на спеціалізоване лікування для підняття рівня імунітету і захисних сил організму, для корегування захворювань, для збереження життя матері і плода.

На базі обласного клінічного госпіталю ветеранів війни  створена відбіркова комісія по відбору на реабілітаційне лікування до санаторно-курортних закладів застрахованих осіб, які брали участь в антитерористичній операції. З квітня по грудень 2017 року на реабілітаційне лікування планується направити безпосередньо із стаціонару 150 учасників АТО.

Докладну інформацію щодо направлення на реабілітаційне лікування цієї категорії застрахованих осіб можна отримати у відповідальних за медичне обслуговування учасників АТО осіб у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання.

З переліком відбіркових комісій, які функціонують в лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я та здійснюють відбір і направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, а також з переліком відкритих реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у яких застраховані особи та члени їхніх сімей мають можливість безкоштовно отримати відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) за рахунок коштів Фонду в 2017 року, можна ознайомитися безпосередньо у виконавчій дирекції Сумського обласного відділення Фонду.

Додаткову інформацію можна отримати у виконавчій дирекції обласного відділення Фонду за телефоном (0542) 67-11-06, в Сумській міській та міжрайонних дирекціях обласного відділення Фонду за місцем реєстрації страхувальників.