Відповідно до ст. 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. 

     Для забезпечення державного обліку виборців, створена автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система «Державний реєстр виборців», яка є банком інформації про персональні дані виборців України.

     Виконання завдань держави щодо ведення персоніфікованого обліку виборців, складання та уточнення списків виборців для виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів міської ради, міського голови, для всеукраїнських та місцевих референдумів, покладено на відділ ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради.

  Відповідно до ст.22 Закону України «Про Державний реєстр виборців» відділом буде проведено щоквартальне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців на підставі відомостей, наданих суб’єктами подання  станом на 05.12.2010. До речі, відповідно до ЗУ «Про ДРВ» у новій редакції, який набрав чинності в жовтні цього року, поновлення персональних даних, починаючи з 2011 року, буде проводитись кожного місяця.

       Продовжується робота з виконання завдань розпорядника реєстру (ЦВК). В даний час за дорученням ЦВК спільно з МВ УМВС здійснюється перевірка 103 заяв виборців щодо зміни виборчої адреси на її відповідність зареєстрованому місцю проживання, які надійшли до відділу до набрання чинності Закону України «Про Державний реєстр виборців» у новій редакції (06.10.2010).

Про своє конституційне право обирати багато хто згадує тільки в день голосування або за день-два до нього і не знаходять себе чи своїх рідних у списках виборців, але щось змінити буває вже запізно, це викликає знервованість, напругу на дільницях. Краще заздалегідь уточнити свої дані і спокійно йти на дільницю в день голосування. Шановні виборці, в разі, якщо під час останніх виборів ви виявили неточності або ваші персональні дані протягом останнього часу змінювались, зверніться до відділу ведення Державного реєстру виборців заздалегідь. Ми чекаємо на вас за адресою: м.Конотоп, пр. Миру, 8 (адмінбудівля міської ради), кабінет № 305 (третій поверх). Телефон для довідок 6-55-09.