Співробітниками Управління СБУ в Сумській області спільно з прокуратурою в рамках кримінального провадження задокументовано факт вимагання двома особами, стосовно одного з яких було достатньо підстав вважати діючим співробітником Національного антикорупційного бюро України, 300 тисяч доларів США неправомірної вигоди від власниці торговельної марки та мережі магазинів, за припинення щодо неї кримінального провадження. У подальшому, на прохання підприємниці, вимагачі погодилися зменшити суму неправомірної вигоди вдвічі.

У п’ятницю, 19 травня 2017 року працівники СБУ в Сумській області спільно з прокуратурою, затримали двох чоловіків безпосередньо після отримання ними 150 тисяч доларів США біля одного з ресторанів м. Києва.
20 травня затриманим було вручено повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі). 22 травня одному з підозрюваних було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 15 млн грн, його спільнику – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн грн.

Досудове розслідування проводиться слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Сумській області. На даний час триває комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямованих на фактичне встановлення обставин вчиненого злочину, зокрема перевіряється інформація про те, що затриманий був звільнений з Національного антикорупційного бюро України.