Європейський Союз об’єднує 27 країн-членів, які вирішили поступово об’єднати свої знання, ресурси та долі. Протягом 50 років свого розширення вони разом побудували простір стабільності, демократії та сталого розвитку, водночас утверджуючи культурне розмаїття, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз прагне розділити свої  досягнення та цінності з  країнами та людьми за межами своїх кордонів

Архів новин проекту 2016 рік

 

 22.12.2016

Дитячий садочок №10 «Ялинка» та гімназія продовжують дарувати святковий настрій та створюють  ялинки і прекраси з підручних матеріалів.

Дійсно, творча уява дітей, батьків та вихователів, вчителів не має меж.

 

 

 

 

 

 

 

 

Диво ялинки з фольгоізолу, ниток, паперу, серветок та навіть макаронів! Дзвоники з пластикових стаканчиків, лампочки-іграшки у садочку. Неймовірний паперовий камін та сніговики з пінопласту у гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.12.2016

Акція «Збережи ялинку!» у дитячому садочку №10

Корисні та добрі справи мають продовження: до екологічної естафети добрих справ для довкілля, яку почали учні спеціалізованої школи №2 (учасники проекту «Школа Енергії») та учні гімназії, долучився дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка».

19 грудня, у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, садочок №10 «Ялинка» провів виховний захід-акцію під символічною назвою «Збережи ялинку!».

Даний захід був організований для того, щоб ще раз нагадати малечі та дорослим про важливість захисту довкілля та енергозбереження. У ході акції діти спільно з вихователями створювали новорічні прикраси, аплікації та маленькі ялинки. Матеріали для поробок використовувалися найрізноманітніші: від тканини, паперу, фольги, до відпрацьованих лампочок розжарювання і навіть гумових рукавичок. Звичайно батьки не лишилися осторонь, допомогли  дітям втілювати творчі задуми щодо прикрас вдома.

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі прикраси та ялинки стали експонатами спеціальної виставки у садочку, яка протягом зимових свят тішитиме дітей та нагадуватиме дорослим, що використання штучних ялинок, придбаних або виготовлених власноруч, є гарною альтернативою живим деревам. Альтернативою, що не завдає шкоди природі, адже одне дерево за рік свого життя здатне поглинути понад 25 кг СО2.

Тож, долучаємося до естафети та робимо добрі справи для довкілля!

 

14.12.2016

Візит Команди  підтримки «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) до міста Конотоп

12-13 грудня 2016 року делегація експертів CoM-DeP у складі Максима Верещака,  Ханса Шартнера,  Дмитра Іваненка, Андрія Удовика, на чолі з керівником Команди підтримки Яном Ваандерсом, з робочим візитом відвідала місто Конотоп.

Головне завдання зустрічі експертів з міською проектною групою – вироблення дієвих архітектурно-технічних рішень для максимально ефективної реновації будівлі міської гімназії. Впровадження енергозберігаючих заходів на даному об’єкті є частиною проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, і враховуючи технічні особливості конструкцій будівлі проектування потребує виваженого підходу та професійних консультацій досвідчених фахівців.

Перший день візиту розпочався з безпосередньої роботи на об’єкті. Експерти спільно з проектантами, спеціалістами головної випробувальної лабораторії в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», інженерною групою відділу освіти міської ради, здійснили обстеження будівлі, визначили основні проблемні елементи та можливості виконання запропонованих рішень. Ознайомилися з презентацію напрямків діяльності гімназії.

Попередні результати роботи та фінансові показники проекту були обговорені на зустрічі з міським головою Артемом Семеніхіним. Міський голова підтримав пропозиції експертів, наголосивши на важливості демонстраційного проекту для міста і готовності міської ради сприяти у залученні додаткових ресурсів для підвищення енергоефективності.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у  рамках візиту делегати відвідали об’єкти міста на яких впроваджувалися подібні заходи (добудований пологовий будинок) та дитячий садочок №10 «Ялинка», утеплення якого здійснюватиметься за рахунок коштів проекту.

Наступний день був повністю присвячений роботі з проектантами. Звісно доведеться внести багато коригувань до базового варіанту проектно-кошторисної документації, змінити окремі розділи та технології, проте у підсумку ми одержимо  якісний, надважливий для будівельника документ, який дозволить зробити дійсно демонстраційний об’єкт – найкращий приклад для наслідування.

 

14.12.2016

Естафета добрих справ для довкілля

Швидко пролетів ще один рік і ось – Новорічні та Різдвяні свята вже не за горами. А отже попереду знову яскраві моменти, і звісно ж підготовка до свят: вибір подарунків, прикрашання ялинки…

Хтось кожного року купує нові новорічні та різдвяні прикраси, хтось прикрашає тими, що лишилися з попередніх років, а хтось робить їх власноруч.

Учні спеціалізованої школи №2, як учасники проекту «Школи енергії» та учні гімназії (учасник проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу) відповідально ставляться до питань енергозбереження та екології, тому виступили з ініціативою виготовлення новорічних іграшок із відпрацьованої сировини – використаних лампочок розжарювання, пластикових пляшок тощо. Така ідея виявилася чудовим прикладом поєднання цікавого з корисним. Діти та вчителі не тільки зробили красиві речі, а дали «нове життя» відпрацьованим матеріалам.

Важливо пам’ятати про екологію та збереження навколишнього середовища  навіть у свята: використовувати штучні ялинки. І чому б кожному, хто має можливість зробити щось своїми руками, не спробувати поєднати цікаве дозвілля з корисним для себе і природи заходом.

Щиро вітаємо з наступаючими святами та запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до ініціативи добрих справ для довкілля.

Створюйте екоприкраси та не забувайте ділитися фотографіями!

 

 

 

 

 

 

 

 

На фотографіях: прикраси з лампочок, виготовлені школою №2; черевичок з пластикової пляшки, виготовлений гімназією.

 

13.12.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

13 грудня 2016 року заступник міського голови Тетяна Іноземцева взяла участь у тематичному заході  Програми CoM-DeP «Досвід Мени у впровадженні проекту по вуличному освітленню».

Представники міста Конотоп були запрошені до участі у заході, оскільки наше місто є частиною програми CoM-DeP  та реалізує проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

У рамках заходу учасники ознайомилися з поетапним впровадженням демонстраційного проекту у місті Мена та безпосередньо побачили оновлену систему вуличного освітлення, відвідали центр управління міським освітленням.

Також, у ході дискусій, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 

30.11.2016

Воркшоп “Енергоефективний будинок майбутнього”

30 листопада у рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід – Воркшоп  «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього).

Захід був організований спільними зусиллями Конотопської спеціалізованої школи №2, управління економіки та відділу освіти, за підтримки відділу культури та туризму міської ради, з метою ознайомлення учасників з основами енергообстежень будівель та привернення уваги до екологічних питань.  До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх  шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Також долучилися громадські організації, представники відділів виконавчого комітету  та молодіжний актив.

Така форма заходу була обрана не випадково, оскільки саме воркшоп ґрунтується на активному залученні та взаємодії всіх його учасників, що найбільш сприяє виробленню дійсно різнопланових рішень та, звичайно, у невимушеній атмосфері охоплює увагою кожного.

 

На початку заходу зі словами привітання  звернулася начальник управління економіки Людмила Гапєєва, наголосивши, що: «Енергозбереження та підвищення енергоефективності в усіх сферах суспільного життя є важливим питанням, яке напряму пов’язане з забезпеченням комфортності життя населення та покращенням екологічної ситуації.

З метою підвищення енергоефективності міська рада, як учасник  Європейської ініціативи «Угода мерів», залучає фінансові ресурси для впровадження енергозберігаючих заходів. Ми співпрацюємо з  Фондом регіонального розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО з 2012 року є фінансовим партнером міста та інвестує кошти в утеплення закладів галузей освіти, медицини, культури. Сьогодні реалізується масштабний проект за рахунок коштів Європейського Союзу,  який передбачає здійснення комплексної реновації будівель гімназії та дитячого садочка №10 «Ялинка».

Слід пам’ятати, що  запорукою успіху при впровадженні практичних заходів, завжди є реалізація саме інформаційних проектів, таких як комунікаційний компонент проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», «Школа Енергії», що направлені на посилення енергетичної свідомості людей,  виховання молодих поколінь енергоспоживачів.  Адже саме свідоме ставлення до енергоефективності та енергозбереження, – це ключова база для досягнення сталого енергетичного розвитку громади».

Після перегляду відеоматеріалів та виступів творчих колективів, власним досвідом як учасник проекту «Школа Енергії» поділилася школа №2, яка мала можливість силами енергокоманди «Гефіас», за участю експертів проекту, провести енергоаудит будівлі використовуючи спеціальне обладнання. «Гефіасівці» розповіли про комплекс заходів, що  можуть  зробити  перебування у школі  не тільки комфортним, а й заощадливим.

Усі учасники були розподілені жеребкуванням на чотири команди «Тепло», «Світло», «Вода», «Екологія». Кожен одержав бейдж-наліпку, яка підтверджувала приналежність до команди.  Склад команд виявився дуже різним: школярі та держслужбовці, громадські діячі та вчителі. Для команд були відведені відповідні «робочі місця» та  закріплений координатор.

Модератор воркшопу, вчитель школи №2 Рибець Світлана,  роз’яснила правила та гра стартувала. Координатори одержали  «Технічну карту» з тематичним завданням:

 

Команда «Тепло» енергообладнанням  мала виміряти  температуру повітря в різних частинах приміщення та на регістрах системи опалення; запропонувати як використати матеріали, зразки яких були спеціально розміщені на столі, для підвищення енергоефективності будинку; підготувати  пропозиції щодо збереження тепла в будинках та квартирах.

 

 

 

 

 

Команда «Світло» мала виміряти освітленість приміщення за допомогою люксметра та порівняти результати з нормами; проаналізувати використання різних видів ламп освітленості з точки зору заощадливості та енергоефективності; запропонувати заходи.

 

 

 

 

 

 

Команда «Вода» – за допомогою імпровізованої лабораторії дослідити втрати води через несправність кранів; проаналізувати можливість використання пристроїв з відео та як вони допомагають економити воду; запропонувати заходи щодо економії води в навчальних закладах та власному житлі.

 

 

 

 

 

Команда «Екологія» – провести ряд підрахунків скільки дерев, енергії та води ми заощадимо, якщо кожна сім’я, буде здавати на переробку хоча б 1кг макулатури; визначитися, які з запропонованих предметів є екологічно чистими; запропонувати заходи щодо зменшення забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

 

 

 

 

 

Крім того, кожна з команд мала скласти свій слоган, наприклад слоган команди «Екологія» –  «Світ навколо зберігаєм – екоматеріали обираєм!».

 

Усі учасники одержали масу позитивних вражень при виконанні завдань та впоралися на відмінно.  Звісно презентували  результати роботи юні виконавці, а дорослі члени команд допомагали.  Під час презентацій рекомендації вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених  цеглинок розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

На завершення заходу учасники одержали пам’ятні сувеніри.

Зберегти землю для майбутніх поколінь, залишити чистими ріки та моря, квітучі поля, зелені ліси – це завдання, яке стоїть перед кожним із нас.  Захистити  Землю можна не тільки  глобальними енергопроектами та законами, але й діями та заходами, що може зробити кожний з нас.

 

 

 

17.11.2016

«Мандри краплинки!»: продовження тематичних занять для дітей у садочку №10

 

 

 

 

 

 

 

 

17 листопада 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття під назвою «Мандри краплинки!» для дітей молодшої групи.

Під час заходу діти провели ряд цікавих дослідів та дізналися «Чи має вода колір?», «Чи має вода смак?», «Де живе вода?» та найголовніше чому та як потрібно берегти воду.

Усі юні дослідники уважно слухали  казку-бесіду про маленьку краплинку та її велике значення для навколишнього світу, відгадували загадки.

Наприкінці заняття, за гарною традицією,  діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

15.11.2016

Чергова скайп-нарада з Командою підтримки проекту

15 листопада 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проходження державної експертизи проектно-кошторисною документацією, проведених комунікаційних заходів. Також, обговорено питання щодо організації спільної зустрічі з технічними  експертами для проектування вентильованого фасаду для утеплення будівлі гімназії.

 

 

 

14.11.2016

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

11 листопада 2016 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи (стратегічного комітету) з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засідання були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

10 листопада експертами Команди підтримки проекту CoM-DeP, які здійснюють супровід та консультування, було погоджено усі архітектурно-технічні рішення, запропоновані проектантом – КП ПВ «АПБ» щодо проведення комплексного утеплення будівлі ДНЗ№10 «Ялинка». Тому, ключовим питанням засідання було планування наступного етапу проекту: проходження державної експертизи. Це питання є дуже важливим, оскільки вперше у місті реконструкція об’єкту проходитиме за європейськими будівельними нормами, які є значно вищими ніж діючі державні будівельні стандарти.

Також, під час засідання було обговорено впроваджені заходи комунікаційного плану проекту, хід проведення варифікації проекту та підготовчих робіт у закладах.

За підсумками засідання було вирішено, що відповідальні особи підготують необхідні пакети документів для максимально оперативного та належного проходження державної експертизи, організують інформаційні заходи до тижня енергозбереження.

 

 

10.11.2016

Робоча зустріч з Командою підтримки проекту Європейського Союзу

8 листопада 2016 року начальник управління економіки міської ради – менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у робочій зустрічі з Командою підтримки проекту, що проходила під час IX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016»,

Ключовим завданням зустрічі було обговорення з експертами Команди підтримки  процесів впровадження грантових проектів CoM-DeP, В рамках заходу, учасники прозвітували про проектний прогрес, одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 

 

 

10.11.2016

Енергоефективність – це реально!

8 листопада учні 9-10 класів Конотопської гімназії відвідали IX Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016», що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Київ.

Ця навчально-екскурсійна подорож відбулася у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

З початку впровадження проекту для учнів гімназії було організовано та проведено багато цікавих заходів, – це і інтелектуальні марафони, квести, брейн-ринги та наукові конференції. Викладачі під час виховних занять розповідали дітям про енергоефективність, присвячували цілі заняття питанням відновлювальної енергетики. Тому, відвідання виставки для дітей стало тією унікальною можливістю побачити те про, що вони так багато чули та «доторкнутися до частинки практичної енергосфери».

Виставковий центр об’єднував цілий ряд виставок Комунтех, ЄвробудЕкспо, ДортехЕкспо, Aqua Ukraine. Гімназисти ознайомилися з найсучаснішими технологіями та найкращими зразками обладнання, безперечно отримали незабутні враження від побаченого, спілкування з представниками компаній та переконалися, що енергоефективність – це реально!

 

 

07.11.2016

Екологічний марафон у гімназії

4 листопада 2016 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії відбувся інтелектуальний марафон «Ми люди  поки є природа!» для учнів 7 класу.

Головна мета заходу – привернення уваги до питань збереження навколишнього середовища, сприяти формуванню етичних взаємин людини з довкіллям.

Три команди «Мисливці за знаннями», «Веселі піраньї» та «Молекулярні краплинки» демонстрували свої знання з екології, проявляли свою кмітливість і спостережливість на шести станціях.

На станції «Світ Води» учасники марафону малювали та розповідали про те, що можна зробити для збереження води, на станції «Лісова» пригадували як потрібно поводитися на природі, розгадували тематичний кросворд. Станція «Розважальна» зустрічала дітей фізкультхвилинкою. Також, кожен прийняв участь у конкурсі з продовження оповідання «Проблеми сучасного міста», впізнав за розповіддю і запропонував методи «перемоги над чудовиськом» (озонові діри, смог, парниковий ефект, кислотний дощ).

Під час марафону діти продемонстрували не тільки гарні знання, а ще й свідомий підхід до питань екології та енергозбереження. Усі учасники заходу та запрошені гості одержали масу позитивних вражень.

На  завершенні марафону найактивніші учасники були нагороджені грамотами.

«Всі ми хочемо дихати свіжим повітрям, пити чисту воду, жити в екологічно чистому середовищі. Саме від цього залежить здоров’я кожної людини і всієї Планети. Давайте ж будемо її берегти! Пам’ятайте: не земля належить нам, а ми належимо Землі. І завтрашній день її буде таким, яким ми його зробимо сьогодні!».

 

 

 

 

01.11.2016

Нові ініціативи Європейської Комісії для розвитку міст!

26-27 жовтня 2016 року у місті Єреван проходила Міжнародна конференція високого рівня «Сприяння сталому розвитку країн Східного партнерства», організована Європейською Комісією спільно з Міністерством територіального управління і розвитку Республіки Вірменія, конференцією регіональних та місцевих органів влади сторін Східного партнерства (CORLEAP) та проектом «Угода Мерів – Схід» (CoM East).

Місто Конотоп є підписантом провідної ініціативи «Угода Мерів» з 2011 року, співпрацювало з проектом  CoM East-І та реалізує демонстраційний проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що фінансується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, тому ми були запрошені до участі у даному заході.

Конференція зібрала разом представників керівництва Європейської Комісії та Делегації ЄС, Міністерств та відомств, перших керівників місцевих та регіональних органів влади. Місто Конотоп представляв міський голова Артем Семеніхін.

На конференції Європейський Союз оголосив про запуск нової ініціативи “Мери за економічне зростання” (M4EG) у сфері розвитку бізнес-сектора і початку другого етапу проекту “Угода Мерів-Схід” в країнах Східного партнерства (CoM East) у сфері енергоефективності. Ці проекти спрямовані на зміцнення співпраці між місцевими органами влади і представниками громадянського суспільства відносно посилення контролю, обміну досвідом, розвитку дієвих і ефективних адміністративних механізмів для досягнення і реалізації політики місцевого розвитку.

Також, були обговорені перспективи  “Угоди Мерів по клімату та енергії”  та досягнення і попередні результати реалізації “Демонстраційних проектів Угоди Мерів”.  Учасники обмінялися досвідом успішної модернізації міської інфраструктури у містах. Окрема увага приділялася питанням вуличного освітлення та термомодернізації будівель. Безумовно нові контакти та інформація про прогресивні технічні рішення допоможуть нашому місту при впровадженні нових проектів розвитку.

 

 

21.10.2016

«Майбутнє Землі у небезпеці!» – екологічне заняття у дитячому садочку №10 «Ялинка»

21 жовтня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття «Майбутнє Землі у небезпеці!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпочався захід для дітей різновікової групи виховною бесідою з питань збереження енерго- та водних ресурсів, яка супроводжувалася тематичними загадками. Далі на дітей чекали цікаві досліди щодо властивостей води «Вода прозора», «Вода немає запаху», «Вода немає смаку» та експеримент «Забруднення води». Також, усі маленькі дослідники долучилися до виготовлення аплікації «Акваріум».

 

 

 

 

 

 

 

 

Наприкінці заняття діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

21.10.2016

Узгоджені проектні рішення технічної документації

21 жовтня 2016 року відбулася позачергова скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

Під час скайп-наради австрійські експерти запропоновували удосконалити технічну документацію проекту з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка» у частині застосування теплоізоляційних плівок при утепленні ліній примикань віконної конструкції та стіни.

Це завершальний скайп за проектною документацією ДНЗ №10, на якому були остаточно  узгоджені усі технічні рішення, тому після внесення відповідних коригувань та одержання протоколу погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

13.10.2016

 

13 жовтня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проведених комунікаційних заходів та розробки плану варифікації проекту. Також, одержано рекомендації Команди підтримки щодо організації енергомоніторингу на об’єктах проекту.

 

 

11.10.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

11 жовтня 2016 року Людмила Гапєєва начальник управління економіки міської ради (менеджер проекту) «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняла участь у семінарі програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» CoM-DeP щодо досвіду міста Долини у реалізації проектів з термомодернізації житлових будівель.

На початку заходу зі словами привітання до учасників звернулися долинський міський голова Володимир Гаразд та Ян Ваандерс керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP.

На семінарі піднімалися актуальні для будь-якого проекту/міста питання: «Як взаємодіяти та мотивувати жителів багатоповерхових будинків до впровадження енергоефективних заходів?», «Як зробити План дій сталого енергетичного розвитку дієвим інструментом для залучення інвестицій?» тощо.

Фахівці команди реалізації проекту від м.Долини поділилися власним досвідом щодо технічних особливостей свого проекту та комунікаційних аспектів. Кожна доповідь супроводжувалася жвавою дискусією. Наприкінці заходу для учасників було організовано оглядове відвідання об’єктів, що термомодернізовувалися у рамках проекту.

Одержана під час семінару інформація та прогресивний досвід колег, безперечно стануть у нагоді при впровадженні заходів нашого енергоефективного проекту.

 

07.10.2016

«Еко-Арт: мистецтво задля захисту довкілля та збереження енергії!»

6-7 жовтня 2016 року на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, проходила екологічна акція «Еко-Арт: Додай місту кольорів!».

На етапі підготовки даної арт-акції планувалося залучити дітей: вихованців художньої школи та школи мистецтв, але примхлива осіння погода внесла свої корективи. Тому втілювали у життя задумки заходу вже професійні художники, які підкреслили своїми витворами важливість і реальну значимість такої актуальної в наш час теми, як енергоефективність та проблеми екології.

Під час акції в Конотопському трамвайному управлінні був розмальований один із трамваїв міста зображеннями екологічної та енергозберігаючої тематики. Малюнки створювалися на вікнах трамваю у зрозумілій та легкій для сприйняття формі. Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Паралельно на центральній площі, біля міського фонтану, був створений великий та яскравий «екомалюнок». Площа біля фонтану – чи не одне з найулюбленіших місць прогулянок та відпочинку усіх містян, тому малюнок на протязі тривалого часу буде нагадувати про важливість збереження та ощадливого використання енергії усім поколінням нашого міста. Фахівці управління економіки міської ради проводили агітаційні роз’яснення серед перехожих, які зацікавлено та захоплено спостерігали за створенням нового арт-елементу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції відбулися виховні бесіди з учнями молодших класів однієї із середніх шкіл міста про важливість питань енергозбереження. Дітям розповідали, як потрібно відноситися до навколишнього середовища та чому варто заощаджувати енергію. Для кращого сприйняття бесіди, в якості наочної візуалізації, кожен мав можливість розглянути екомалюнок.

Основна мета акції полягала у тому, щоб нагадати жителям нашого міста, що саме від наших дій залежить екологічно безпечне майбутнє. Адже, кожному під силу долучитися до збереження довкілля!

 

29.09.2016

Конструктивний діалог – висока якість проектної документації

29 вересня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Ключовою метою заходу було узгодження технічних рішень проектної документації з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка».

Під час конструктивного діалогу австрійські експерти надавали рекомендації щодо удосконалення проекту у частині застосування евростандартів: технології примикання утеплювального матеріалу до віконних конструкцій, використання гідроізоляційних мембран на покрівлі, розташування стаціонарних рекуператорів тощо.

Після внесення відповідних коригувань та одержання погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

28.09.2016

Екологічна акція «Еко-Арт: «Додай місту кольорів!»

7 жовтня 2016 року, на виконання заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за фінансової підтримки Європейського Союзу, на центральній площі міста та у Конотопському трамвайному управлінні відбудеться  яскрава екологічна арт-акція під назвою «Додай місту кольорів». До заходу будуть залучені вихованці художньої школи та школи мистецтв.

В рамках даної акції планується розмалювати один з трамваїв міста, який потім, курсуючи своїм звичним маршрутом, буде нагадувати про важливість збереження довкілля, дбайливе ставлення до природи та її ресурсів, а також про те, як важливо у наш час ефективно використовувати енергію.

Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Також маленькі конотопці зможуть розгорнути свою творчу уяву на тему енергозбереження в малюванні на асфальті. Кожен матиме змогу показати своє індивідуальне бачення проблем екології та енергозбереження, і таким чином ще раз привернути до цих, як ніколи, актуальних питань увагу громадськості.

Поєднати корисне і яскраве в одній справі – це можливо. Долучайтесь до екологічної акції «Еко-Арт: Додай місту кольорів!». Мистецтво задля захисту природи та збереження енергії!

 

 

23.09.2016

“Буду я природі другом” – батьківська конференція у садочку №10

У рамках проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп” у дитячому садочку №10 “Ялинка” 16 вересня 2016 року був проведений виховний захід з енергозбереження. Даний захід проходив у вигляді батьківської конференції під назвою “Буду я природі другом!”. До участі у конференції  були залучені батьки, бабусі та дідусі вихованців логопедичної групи дошкільного навчального закладу.

Дуже важливо вже в ранньому віці закласти основи свідомого відношення до даного питання. А, як відомо, найдієвіший спосіб виховання – це приклад дорослих, і перш за все, батьків. Саме тому було вирішено провести захід у форматі батьківської конференції.

Учасники мали змогу прослухати доповідь на тему “Навчіть дитину берегти природу”, долучитися до тематичної гри “Ким або чим буде? ”, “Ким або чим було? ” та перевірити власні знання на вікторині “Чи знаєте ви? ”.

Виховати дисципліновану особистість, яка любить, береже природу, розуміє її важливість та цінність, а в майбутньому зуміє передати ці якості своїм дітям, майбутнім поколінням – одна з головних задач суб’єктів, задіяних в даній програмі, і всього суспільства в цілому.

 

 

23.09.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

21 вересня 2016 року начальник управління економіки (менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп») Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі з муніципальних проектів у сфері енергоефективності, що був організований Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО у м.Київ.

Головна мета заходу – ознайомлення з реалізованими успішними проектами в області енергоефективності у ряді українських міст. До заходу долучилися представники профільних Міністерств, провідні спеціалісти муніципалітетів, іноземні інвестор, а також фахівці та керівництво НЕФКО.

У рамках семінару піднімалися питання щодо пріоритетів і можливостей донорського співтовариства в рамках енергоефективності в Україні; викликів та можливостей у секторі централізованого теплопостачання, нещодавній досвід реалізації; викликів та можливостей в секторі енергоефективності бюджетних будівель.

Звичайно усі учасники заходу мали змогу прийняти участь у спільній дискусії та поділитися власним досвідом з колегами.

Одержана під час семінару інформація  та позитивний досвід інших міст стануть у нагоді при виконання практичних заходів з термомодернізації будівель в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп».

 

09.09.2016

SE2_logo В “Школі Енергії” розпочато новий навчальний рік

7  вересня 2016 року у рамках проекту “Школа Енергії” що реалізується Асоціацією     “Енергоефективні міста України”, в  Конотопській спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2 відбулися заходи  а тематику енергозбереження та енергоефективності, презентовані учнівською екокомандою “Гефіас”. Захід мав пізнавальний характер і учасники отримали не лише корисну інформацію щодо дбайливого використання енергоресурсів, а й задоволення від спілкування та змогу висловити своє бачення та ідеї.

Реалізація інформаційних проектів, направлених на підвищення енергетичної свідомості мешканців міста, молодих поколінь енергоспоживачів є дуже важливою, і ініціатива школи №2 є прикладом для інших навчальних закладів.

 

19.08.2016

Виставка малюнків «Зелена Планета» у садочку «Ялинка»

З 15 по 19 серпня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» готувалися творчі роботи для виставки дитячих малюнків «Зелена Планета».

Підготовлений вихователем – методистом Мірошниченко Вікторією захід був направлений на виховання бережливого ставлення до довкілля, тому перш ніж розпочати малювання, з юними художниками була проведена відповідна бесіда.

Діти уважно слухали, охоче відповідали на запитання та з великим завзяттям малювали. З усіх малюнків сформовано виставку «Зелена Планета», яка ще протягом місяця надихатиме на енерогосвідомі дії батьків, персонал закладу та вихованців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.08.2016

Апсайклінг: дамо речам друге життя!

Наприкінці липня 2016 року у позашкільному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», у форматі конкурсу, пройшла акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!».

Кожна з чотирьох змін закладу здійснювала підготовку моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей з відпрацьованої сировини. Учасники акції творчо та відповідально підійшли до заданої тематики «святкові вбрання», виготовивши дійсно яскраві моделі. При чому були задіяні майже усі діти: хтось допомагав ідеями, хтось виготовляв, демонстрував, а хтось вболівав.

У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, газети, пінопласт … Безперечно усі є переможцями.

Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти під час реалізації власного творчого потенціалу в рамках акції, важливим моментом залишається виховний аспект, що полягає у зосередженні уваги на необхідності збереження довкілля, дбайливого ставлення до речей.

 

11.07.2016

Спільний турпохід вихованців садочку №10 «Ялинка»

 

 

 

 

 

 

 

8 липня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, колектив садочку №10 «Ялинка» організував спільний турпохід з батьками до річки Єзуч.

Захід мав пізнавальний характер. Під час пішого переходу до річки Єзуч діти спостерігали за транспортом, тваринами та довкіллям (свійські тварини, птахи, різні дерева тощо). Вихователь розповідала про важливість бережливого сплавлення до навколишнього світу, про екологічний транспорт, негативний вплив викидів вуглекислого газу, загадувала загадки про явища природи.

Програма турпоходу була ретельно спланована за участю батьків, тому  на дітей чекало багато цікавого: елементи спортивних ігор (кеглі, бадмінтон, волейбол), рухливі ігри «Жабки», «Хто швидше?», «Карасі і щука», дидактичні ігри «Впізнай за голосом», «Хто плаває, а хто літає?». Також, діти вчилися встановлювати намет.

На завершення заходу кожний маленький учасник турпоходу розповів про те,  що нового дізнався та як берегтиме природу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.06.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

23 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради  Людмила Гапєєва взяла участь  в «Українському форумі з енергоефективності ’16», що проходив у м.Київ, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Фонду енергоефективності.

Форум став першою найбільшою міжнародною платформою в Україні, що об’єднає учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку енергоефективності.

В рамках робочих панелей форуму піднімалося багато питань, проте найбільшу дискусію викликали новий Закон про енергозбереження та Фонд енергоефективності, що незабаром має запрацювати  в Україні.

22 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі на тему: «Муніципальні інвестиції в Україні та можливості фінансування енергоефективності в житлових будинках», організованому фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології у м.Київ.

В рамках семінару було представлено різні фінансові механізми та можливості, які можна застосувати в Україні в рамках програми E5P, альтернативні структури реалізації, обговорено шляхи фінансування для підвищення енергоефективності в житлових будинках.

Одержана інформація буде корисною при розробці міських проектів у сфері термомодернізації житлового фонду.

 

 

У місті пройшли заходи до Європейського тижня сталої енергії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 13 по 17 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності. Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу. Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального Поряд з здійсненням закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. Діти дізналися про історію міського трамваю, ознайомилися з технічними особливостями функціонування цього екологічного транспорту та одержали масу позитивний вражень від цікавої програми.

 

 

 

 

 

15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому, майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». При чому учасники акції, крім мультимедійних слайдів та  відеоматеріалу, побачили справжнє театралізоване дійство з виступом юних енергоаудиторів. На декількох тематичних «станціях» проводилися досліди з водою, перевірялися відмінності енергозберігаючих ламп від ламп розжарювання, демонструвалося обладнання для енергоаудиту. Усі візуальні досліди супроводжувалися змістовним інформуванням, оскільки запитань було дуже багато.

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції було організовано роботу трьох майстеркласів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Паралельно діяла секція малювання, де кожен охочий міг привнести своє бачення до загальних концепцій малюнків.

Також, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».

Під гаслом: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергозбереження. Розповсюджувалися спеціальні листівки, календарі.

Завершився тиждень екологічною казкою «Хай на Землі панує чистота!», яку підготували діти та вихователі ДНЗ №10 «Ялинка» з метою популяризації бережливого ставлення до довкілля та ознайомлення з питаннями енергозбереження.

 

17.06.2016

Конференція «Угода мерів: нові горизонти і можливості»

13-14 червня в місті Луцьк, у рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, відбулася міжнародна конференція Асоціації «Енергоефективні міста України» на тему «Угода мерів: нові горизонти і можливості».

Участь у конференції прийняли майже 250 делегатів з усієї країни та з-за кордону. Це міста-члени АЕМУ, підписанти Угоди мерів, експерти в сфері енергоефективності, представники міжнародних донорських та фінансових організацій, великих світових і європейських програм, і проектів, зокрема – Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (COM-DEP), USAID, GIZ, NEFCO, IFC.

Від міста Конотоп, по лінії Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (COM-DEP), участь у конференції взяла Загородня Анастасія начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради.

На початку конференції зі словами привітання звернулися міський голова Луцька Микола Романюк, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, експерт з енергоефективності від Європейської Комісії Групи підтримки Євросоюзу для України Кжиштоф Герульський, керівник проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте, керівник проекту Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, керівник команди проекту ЄС « Угода Мерів-Схід ІІ», старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Сітіз» Крістоф Фрерінг та президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд.

У рамках заходу обговорювалися питання впровадження енергетичної реформи, мережевого партнерства для підсилення Угоди Мерів, програми та проекти підтримки Угоди Мерів, представлявся проект «Школа енергії», як успішний приклад українсько-німецького співробітництва. Приємно зазначити, що місто Конотоп є учасником даного проекту.  На окремому засіданні секції Програми COM-DEP «Вуличне освітлення і термомодернізація будівель: практичний досвід і перспективи», міста-учасники Програми COM-DEP (місто Конотоп входить до числа 11 міст, включених до даної програми) обговорювали проміжні результати реалізації проектів, можливості підвищення їх ефективності, сучасні підходи і перспективи їх впровадження в рамках програми.

 

17.06.2016

«Екологічна казка»  у дитячому садочку!

17 червня 2016 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка», у рамках проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізуються у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся відкритий захід для батьків та дітей, присвячений питанню екології та енергозбереження – «Хай на Землі панує чистота!».

Вихователі підготували насичену програму. Цікаву демонстрацію костюмів з відпрацьованого матеріалу. Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «На сміттєвій купці», яка мала повчальний характер.
Під час вистави дітям розповідали про  цінність та неповторність компонентів природи, виважене поводження в довкіллі, необхідність енергозбереження. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

 

 

15.06.2016

Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!

15 червня 2016 року  під час акції «Живи енергоефективно!», що проходила у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії у місті, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».
Переможцями стали:
Туманов Данило,  учень спеціалізованої школи №2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колектив Міського будинку культури «Зоряний».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Худенко Софія, учениця філії ЗОШ №5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слоган-переможець, що став гаслом Європейського тижня сталої енергії у місті Конотоп 2016: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!»

 

Управління економіки Конотопської міської ради дякує усім учасникам, що долучилися до конкурсу та підготувавши творчі роботи висловили свій власний погляд на енергозбереження.

Ще раз вітаємо переможців!

 

 

 

10.06.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

9 червня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу з комунікації для проектів Європейського Союзу, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з особливостями формування ключових повідомлень для цільових груп, стратегіями побудови успішних комунікацій, написання прес-релізів.

Учасники заходу мали унікальну можливість, одержати практичні промопоради від Галини Грубляк, керівника відділу корпоративних комунікацій «1+1 Медіа», та Тетяни Пушнової, шеф-редакторки «Телевізійної служби новин».

 

 

31.05.2016

Увага! Конкурси авторської фотографії та енергослоганів: «Я за енергозбереження!»

У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, як захід до Тижня сталої енергії, оголошується конкурс авторської фотографії  «Я ЗА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ!» та конкурс енергослоганів.

Конкурс проводиться з метою відбору найкращих робіт на тему енергозбереження з яких буде сформовано електронну галерею. Найкращий «енергослоган» стане загальноміським гаслом Тижня сталої енергії 2016 року.

Управління економіки Конотопської міської ради запрошує усіх активних творчих людей міста  долучитися до фотоконкурсу, підготувати якісні фотороботи, що висвітлюють особистий погляд на енергозбереження (вітаються динамічні знімки «людина – енергозбереження –природа»).

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, що проживають або навчаються у м.Конотоп.
Конкурс проводиться у 3-х вікових категоріях:  І)  до 15 років; ІІ)  від 15 до 20 років; ІІІ)  від 20 років.
На конкурс подаються виключно індивідуальні фотороботи, які являють собою чорно-білі або кольорові фотографії , фото колажі. Файли фоторобіт приймаються в електронному вигляді (формат JPG, JPEG з мінімальним стисненням).  Енергослоган має бути лаконічним та містити заклик до енергозбереження, енергослоган та фото можна подавати окремо.                                              
Кожен учасник має право подати до 5 робіт. Допускається творча обробка фотографій.
При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім’я, прізвище та по батькові (повністю) учасника конкурсу;  дата народження;  телефон, E-mail, а також при наявності посилання на фотографію в соціальних мережах.
Роботи, представлені на конкурс, не редагуються та не рецензуються.

Конкурсні роботи приймаються до 12 червня 2016 року. Конкурсні фотороботи в електронному вигляді (формат JPG, JPEG, з мінімальним стисненням) потрібно надсилати на адресу ekonomkonotop@ukr.net з обов’язковою поміткою в темі листа «Я за енергозбереження!»

Організатор конкурсу залишає за собою право використовувати фотографії та матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо.Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні фотографій.
Не допускаються для участі у конкурсі роботи, які:  не відображають мету конкурсу;  не відповідають вимогам конкурсу;  пропагують насилля, будь-яку форму ворожнечі, негативні звички;  містять будь-яку форму приниження особистості; можуть бути розцінені як реклама.

За результатами конкурсу «Я за енергозбереження!» будуть визначені  переможці в кожній віковій групі. 1-е, 2-е та 3-є місця. Кожен переможець отримає заохочувальний приз.

 

25.05.2016

У гімназії відбувся конкурс плакатів “Збережемо енергію разом”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В останній декаді травня було підбито підсумки конкурсу плакатів, що проходив у протягом місяця серед учнів 3-6 класів гімназії.
Конкурс було оголошено в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

Діти як завжди творчо підійшли до виконання завдання, створивши  плакати, які стосуються різних підтем: «Енергетика та інші природні ресурси», «Сміття», «Енергетичний слід» та інші. Кожен плакат, – це своєрідне послання: «Бережи природні ресурси, дбайливо стався до навколишнього світу!». Безперечно, усі роботи є переможцями.

Приємно відзначити, що протягом травня учні Конотопської гімназії активно долучилися до участі в Міжнародному проекті PROJECT «Global Education In Basic Schools» («Глобальна освіта в основній школі»).
Цей проект передбачає розвиток співпраці та спільної діяльності засобами онлайн навчання (вікторини, конкурси, онлайн-тести) для шкіл. Матеріали та інтерактивні вправи будуть створюватися шкільними колективами з різних країн. Проект триватиме до 2017 року.

Вітаємо з новим проектом!

 

20.05.2016

«Екологічний брейн-ринг»  у садочку №10 «Ялинка»

20 травня вихователі дошкільного закладу «Ялинка» взяли участь у екологічному брейн-ринзі, підготовленому та проведеному методистом Мірошниченко Вікторією.

Це не перший захід, орієнтований на виховательський склад, який впроваджується у рамках комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Тому, організатори спланували цікаві завдання, наповнивши програму актуальними запитаннями, а учасники брейн-рингу змістовно готувалися, щоб показати гарні знання.

Під час брейн-рингу вихователі ділилися екопорадами для конкурсу «Екологічна розминка», відгадували загадки-ілюстрації та загадки за пантомімою, відповідали на екологічні запитання,  аналізували енергозберігаючі поради та здійснювали імпровізовані презентації.

Кожен учасник, крім нової інформації та позитивних вражень, одержав сувенірну наліпку.

 

 

25.04.2016

У гімназії відбувся квест «Я, майбутнє та енергія!»

22 квітня люди по всій планеті відзначають найбільше Міжнародне екологічне свято – Всесвітній день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом турботи за наш спільний дім. Конотопська гімназія приєдналася до світової спільноти та провела квест з енергозбереження (конкурсно-пізнавальна гра) під назвою: «Я, майбутнє та енергія!». Даний захід був підготовлений на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

На початку учнів привітала начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Та звичайно оптимізації споживання енергетичних ресурсів, і важливу роль у цьому відіграє саме виховання свідомих енергоспоживачів. Сьогодні енергоефективну ініціативу міста підтримує Європейський Союз. Буде здійснено цілий комплекс енергозберігаючих заходів у гімназії, і мені приємно відзначити, що у закладі під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження».

Відповідно до правил гри учні були розподілені на десять команд по п’ять учасників:  «Іскра», «Скандинавський лебідь», «Творці», «Діти планети», «Молекули», «Екодім», «Екоклас», «Вогонь», «Енергетик», «Лідери».
Головне завдання квесту  – пройти правильно усі творчі, теоретичні, креативні та нестандартні станції, відповідно до маршрутних карток.

Розпочалася гра конкурсом «Візитівка команди»,  команди презентували свою назву та гасло. Слід відмітити, що діти серйозно підійшли до командних гасел, які можуть навіть стати гаслом «Тижня сталої енергії у місті», наприклад гасло команди «Енергетик»: «Збережемо природу для усього Нараду!».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали десять станцій:
На станції «Водиця – усьому цариця» діти проводили досліди з властивостями води, малювали карту річок області.
На станціях «Відеокросворд», «Відеовікторина», «Бліц», «Думай швидко – дій активно», «Найспритніший» учасники відповідали на тематичні запитання, відгадували відео-загадки, формували поради з енергозбереження.
За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.
На станціях «Збирання та сортування вторинної сировини», «Екологотип», «Маркування» діти розподіляли вторинну сировину у імпровізовані контейнери, розміщували на карті світу екологічні логотипи, вгадуючи, яким країнам вони належать.

Найбільше захвату викликала станція «Екологічне дерево» на який кожен учасник команди на відбутку власної руки, вирізаному з кольорового паперу, писав екологічну пораду. Усі «руки-порадники» прикріплювалися на карту України.

Команди впоралися з завданнями, підготовленими вчителями природничих дисциплін спільно з учнями 10 класів, на відмінно.  Усі учасники квесту отримали дипломи, а переможці, які посіли перше («Скандинавський лебідь»), другі («Творці», «Діти планети») та треті місця («Іскра», «Молекули») – подарунки від Євросоюзу: енергозберігаючі лампочки, світлодіодні ліхтарики, блокноти та ручки.

Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження та проблем довкілля. Директор гімназії Юлія Баранник, на завершенні заходу зазначила, що «тема енергозбереження буде завжди пріоритетною для нашого навчального закладу».

 

«На землі, у домі вселюдському —
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, бережливі в ньому!
І тоді достатньо буде всім тепла!».

 

22.04.2016

«День Землі» у садочку №10 «Ялинка»

Традиційно    щороку  навесні  у  багатьох  країнах  світу  22  квітня  відзначають  «День  Землі». Дошкільний навчальний     заклад №10 «Ялинка», як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, не  залишився  осторонь.
Розпочався «День Землі»  виступом  дітей  старшої  та  логопедичної  групи  разом  з  вчителем-логопедом  Дзюбою  Т.А., які  розповіли   про  походження  «Дня  Землі»  та  закликали  дітей  і  дорослих  до  збереження   природи   та  примноження  її  багатств:

«Майбутнє  природи  залежить  малята,
Від   вчинків  людини, турботи  людини,
Прекрасний  цей  світ  зберегти  ми  повинні!».

Вихователі  та  малята  були  запрошені  до  роботи  на  городах  та  квітниках  садочку.

 

 

 

 

 

 

 

 

На завчасно підготовлених колективом закладу грядках  діти  середньої  групи  (вихователь  Олех  А.В.)  висаджували  на  городі  цибулю, сіяли огірки  та  вспушили  землю  на  квітниках; діти  старшої  групи (вихователь  Павлюченко  Г.В.) висаджували  кущі  смородини, порічки; діти  логопедичної  групи  –  кущі  форзиції, спіреї  бумальди  та  сіяли моркву, огірки; діти  молодшої  групи  разом   з  вихователем  Грищенко  К.В.  посадили  суницю, а  різновікової  групи (вихователь Данилова  О.О.) –  квіти  хости.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівники  дошкільного  закладу висадили на  квітниках  мускари, примули, іриси. Долучилися до заходу і батьки вихованців, які принесли  розсаду  квітів  та  кущів.
Діти були у захваті, проявляли справжній господарський підхід, а по завершенню роботи на грядках та  квітниках, разом з  працівниками  закладу,  переглянули  виставку  малюнків  «Природа – наш  рідний  дім!».

 

 

 

18.04.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

14-15 квітня  2016 року, менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань технічного нагляду, який проходив у м.Єреван (Вірменія).

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з загальним процесом технічного нагляду, деталями та вимогами технічної звітності, моніторингом результатів по завершенню проекту.

Під час проведення заходів представники проектів ознайомилися з практичними прикладами енергоефективної санації на комунальних об’єктах м.Єреван.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

06.04.2016

Розпорядженням міського голови №107-ОД було затверджено комунікаційний план проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» на 2016 рік. План передбачає проведення ряду інформаційно-популяризаційних заходів на енергозберігаючу тематику для населення, школярів.

 

 

28.03.2016

Гімназисти презентували свій погляд на енергозбереження!

Учні активісти Конотопської гімназії, на чолі з Рошкованом Андрієм, зняли цікавий відеоролик на тему енергозбереження:

https://www.youtube.com/watch?v=PoYX1fcEZqY

 

23.03.2016

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції “Година Землі 2016”

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2016».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп”. До акції долучилися загальноосвітні заклади міста, традиційно провівши виховні години присвячені проблемам довкілля. Усі без виключення дошкільні навчальні заклади також не лишилися осторонь, організувавши та провівши, в ігровій формі, години – бесіди, виставки, аплікації, досліди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти, спільно з вихователями та батьками приймали участь у спеціально організованих  «Днях Природи», на яких здійснювали прибирання територій, висаджували та «лікували» дерева.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вихованців ДНЗ№10 «Ялинка» був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету, такою  як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням, наприкінці заходу,  малюки випустили  кульки  у  небо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 березня у міському будинку культури «Кінотеатр «Мир» було проведено акцію «Додай Планеті кольорів!», організовану відділом у справах молоді та спорту міської ради та відділом освіти, за участі молодіжного активу міста. У рамках акції усі бажаючі діти мали змогу намалювати те, як вони бачать екологічні проблеми сучасності та як має виглядати ідеальний екологічно безпечний навколишній світ. Юні художники, не жаліючи фарби творили з захопленням протягом майже двох годин, активно обговорюючи тему збереження довкілля. За підсумками акції з робіт було зроблено своєрідну виставку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також виставка агітаційних плакатів проходила з 15 по 19 березня у Конотопській гімназії, де діти у своїх роботах закликали людей щось змінити у своєму житті заради Планети. Слід відмітити, що майже кожна школа міста проявила ініціативу, організувавши свої виставки присвячені «Годині Землі». Спеціалізована школа №2 розробила екологічний буклет «Година Землі для кожного», що розповсюджувався серед населення міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 березня 2016 року працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  організували та провели для інвалідів Українського товариства глухих екологічний бібліомікс «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як відзначають цю подію  у  всьому світі, а також  разом переглянули  відеокліп «Година Землі».

У залі була розгорнута виставка-експозиція «У  храмі на ім’я природа». На  виставці поряд з друкованими виданнями  були представлені вироби  декоративно-ужиткового мистецтва створені в стилі «Топіарій», швачки учбово-виробничого підприємства глухих Марини Маслак.  Ці яскраві, самобутні топіарії  відображають неповторну красу і гармонію природи нашої рідної Землі.

 

17 березня 2016 року у міській бібліотеці для дітей був проведений екологічний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи – чарівниці».

Малята відкрили для себе багато цікавого про природу рідної України. Бібліотекарі допомогли малюкам здійснити мандрівку у чарівний світ казкової природи, яку оспівував у своїй творчості поет Тарас Шевченко та Леся Українка. А ще для маленьких читачів було проведено «Мандрівку книжковим містом»: екскурсію по бібліотеці, де дітей ознайомили з гарно ілюстрованою книжковою виставкою «Чарівний світ природи», журналами «Колосок», «Колосочок», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру. Зацікавленість у дітлахів викликав пластиліновий мультик «Садок вишневий коло хати». Цей захід відкрив дітям чарівний куточок нашої країни, її казкову природу, а найголовніше – викликав бажання стати активними читачами бібліотеки.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося на 1,24МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1240 кг та еквівалентне посадженню 496 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу

Міська рада висловлює подяку усім енергосвідомим мешканцям міста, що приєдналися до акції, адміністраціям закладів галузей освіти та культури, небайдужим громадським організаціям міста.

 

18.03.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

16-17 березня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань комунікацій – досягнення цільових груп, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з принципами та методами комунікацій, комунікаційними стратегіями, каналами та інструментами, особливостями медіа-діяльності.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

17.03.2016

Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», 18 березня у дитячому садочку  №10 «Ялинка» було проведено заняття для вихователів та дітей під назвою «Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою».

Заняття передбачало залучення вихователів до природоохоронного руху, розширення  уявлення  дітей  про   навколишній світ, енергозбереження та ознайомлення з  властивостями  води, що було приурочене до  Всесвітнього дня водних ресурсів.

Дуже пізнавальним  для  дітей середньої групи був  дослід  з  очищення  води, у якому діти приймали активну участь.

З батьками   дошкільників   та  педагогами  закладу  проведені  бесіди  та  консультації на екологічну тематику.

 

Також, дитячий садочок №10 «Ялинка» долучився  до  участі у Всесвітній акції «Година Землі 2016», в рамках якої для вихованців був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету, такою  як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням, наприкінці заходу, малюки випустили  кульки  у  небо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.03.2016

Зоряна година «Ми охоронці природи!» у гімназії

17 березня 2016 року на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, у Конотопській гімназії відбувся черговий виховний захід в ігровій формі,  –  «Зоряна година «Ми охоронці природи!».

Захід був направлений на те, щоб наголосити на важливості питань охорони природи, донести до учнів необхідність бережливого ставлення до енергоресурсів і разом з тим перевірити їх знання з даної тематики. У грі приймали участь три команди «БМВ», «Лідери» та «Дарвіністи», до складу яких входили учні четвертих (восьмих) класів математичного відділення.

Виконуючі завдання юні охоронці природи показали гарні знання теми енергозбереження, добре орієнтувалися в екологічних знаках. Всім без виключення учасникам сподобався конкурс «Битва з чудовиськом»: діти  наводили приклади найбільших джерел забруднення навколишнього середовища та перелічували екологічні проблеми, викреслюючи їх з карти світу. І хоча, у запеклій боротьбі, переможцем стала команда «Лідерів», інші команди продемонстрували також високий результат.

Без уваги не залишилися і вболівальники та гості заходу, серед яких було проведено пізнавальну вікторину. Усі учасники зіркової години отримали пам’ятні грамоти та теплі слова привітань.

 

25.02.2016

Брейн-ринг “Економія-екологія-енергія” у гімназії

25 лютого 2016 року у міській гімназії відбувся брейн-ринг «Економія-екологія-енергія», підготовлений вчителями біології Голуб Наталією та Лисенко Інною.

Захід був проведений на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою ознайомлення дітей з актуальними екологічними проблемами сучасності, зокрема, з проблемою енергозбереження, формування бережливого ставлення до природних багатств.

Дана форма заходу була обрана невипадково, адже проведення брейн-рингів та підготовка до них сприяють комунікації, розумінню взаємозв’язку в природі, використанню фізики в житті, реалізації міжпредметних зв’язків, формуванню бережливого ставлення до нашої Планети.

Гімназисти займають активну позицію у питанні збереження довкілля, тому не дивно, що девізом брейн-рингу став вислів: «У вирі сьогоденних справ всяк час зважай на те, що стане після нас…».

За перемогу змагалися 4 команди, сформовані з учнів п’ятих класів (9 класів): «Морський бриз», «Титани», «Блискавка», «Світлячки». Для  підтримки команд були запрошені вболівальники. До складу журі увійшли вчителі та юні знавці екології.

Після короткої презентації командних гасел та емблем розпочався тур з назвою «Думай глобально», під час якого діти продемонстрували гарні знання щодо основ енергоефективності та енергозбереження, альтернативної енергетики,  енерго- історії та географії.
Слід відзначити творчий підхід вчителів до формування запитань історичного плану, наприклад, креативне запитання про винахідника електричної лампочки Томаса Едісона: «Одного разу газова компанія відключила  за несплату газ у Томаса Едісона. Як Едісон помстився компанії?».

 

 

 

 

 

 

 

 

Також у рамках брейн-рингу діти подивилися інформаційний відео-ролик на енергозберігаючу тематику, підготували та представили «Пам’ятку енергозбереження», відповіли на ряд запитань туру «Дій морально».

Усі учасники одержали масу позитивних вражень,  команди були нагороджені  заохочувальними грамотами.

Яскравим підсумком заходу став спільний виступ команд з декламацією наступних  рядків:
«Є спільна перемога – до знань нових дорога
І за планету нашу турбота і тривога.
І хоч ми не дорослі, а поки що ми діти,
Те, що від нас залежить, ми можемо робити!»

 

25.02.2016

У садочку №10 “Ялинка” дітей вчать основам енергозбереження

25 лютого 2016 року у рамках виконання проекту  «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м.Конотоп» у ДНЗ№10 «Ялинка» відбулося виховне заняття під назвою «Тепла оселя».

Заняття пройшло у формі насиченої виховної програми з  елементами гри, орієнтованої на 20 дітей середньої групи.

Під час заходу вихователь розповіла дітям про економне використання теплової та електричної енергії, ознайомила з простими енергозберігаючими технологіями. Особливо прийшлася до вподоби маленьким енергоспоживачам аплікація «Заклеїмо віконце Зайчику» та фізкультхвилинка «Щоб не змерзнути зимою».

Також діти відгадували загадки про електроприлади та навіть здійснили дослід про властивості теплого повітря, дізнавшись чому тепле повітря підіймається вгору.

 

 

03.02.2016

У гімназії відбувся виступ юних “Енергетиків”

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп» 3 січня 2016 року у гімназії відбувся виступ агітбригади «Енергетик». Виступ, який підготувала педагог-організатор Постол А.О., був направлений на підвищення «енергетичної свідомості» учнів 1(5) – 3(7) класів.  В цілому інформацією було охоплено понад 280 дітей.

Під час заходу юні «Енергетики» наголошували на необхідності бережливого ставлення до енергоресурсів; розповіли про найпростіші, проте ефективні способи енергоекономії, та енергозберігаючі заходи, що будуть впроваджені безпосередньо у гімназії.

У якості постійної енергопам’ятки у кожному класі було розміщено  інформаційний плакат «Час берегти енергію!».

 

26.01.2016

Час берегти енергію!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.01.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

22 січня 2016 року команда проекту міста Конотоп прийняла участь у першому вебінарі дистанційного навчання у сфері енергоефективності та сталого енергетичного розвитку.

Вебінари проводитимуться у рамках проекту CoMDeP та міститимуть масив інформації, необхідної проектним командам для успішного впровадження запланованих заходів.

 

 

11.01.2016

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, відбуваються фокус-дні тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

Тепловізійне обстеження  допомагаєвиявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.

 

 

 

Ці публікації було створено за підтримки Європейського Союзу. За  зміст публікацій повну відповідальність несе Конотопська міська рада. Зміст публікацій не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.