vНайпоширеніша причина угону транспортного засобу – легковажне ставлення до їх збереження. Тож аби не стати жертвою крадіжки, працівники поліції радять автовласникам турбуватися про своє майно.
З початку року в Конотопському відділі поліції зареєстровано одинадцять фактів незаконного заволодіння транспортними засобами. У всіх випадках господарі залишали свій автомототранспорт без будь-якого нагляду на ніч у дворах багатоповерхівок та на подвір’ї будинку, де вони проживають, або ж у незачинених гаражних чи підсобних приміщеннях. При цьому жоден з легковиків і мопедів не був обладнаний протиугінними засобами, а це, у свою чергу, значно полегшило можливість зловмисникам скоїти крадіжку.
«З метою розкриття цих злочинів та недопущення скоєння нових, на території регіону проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання під умовною назвою «Автомобіль», – розповідає начальник Конотопського відділу поліції Олексій Нештенко. – В зв’язку з чим посилено патрулювання спальних районів міста, створені додаткові мобільні групи з числа оперативників та дільничних офіцерів поліції, а також проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення та затримання осіб, причетних до крадіжок автомототранспорту».
Разом з цим, поліцейські радять звернути особливу увагу на збереження транспортних засобів і тим громадянам, які мають у власності велосипеди. Адже залишений напризволяще під стінами магазину чи багатоповерхівки двоколісник – легка «здобич» для крадіїв.
Працівники поліції вкотре звертаються до власників будь-якого транспорту з проханням дотримуватися правил збереження своїх засобів пересування: не залишати їх без нагляду, обладнати сигналізацією та користуватися охоронюваними стоянками. Гаражі, підсобні чи підвальні приміщення, де зберігається машина, скутер, мотоцикл або ж велосипед, варто оснастити надійними замками. Залишаючи свій транспорт навіть на кілька хвилин, слід вийняти ключ з замка запалювання, замкнути дверцята та увімкнути сигналізацію. Також полісмени не радять залишати чи тримати в салоні дорогі чи яскраві речей, що можуть привернути зайву увагу, особисті документи, а також сумки та барсетки.