Крадіжка – один із видів кримінальних правопорушень, що серед інших злочинів трапляється найчастіше. Відтак, чимало зусиль працівники поліції зосереджують на профілактиці та попередженні скоєння цього злочину.

Останнім часом найпоширенішими стали крадіжки з помешкань громадян шляхом підбору ключа або віджиму металопластикового вікна. В більшості випадків, злодії обкрадають житло вдень, поки господарів немає вдома. З осель виносять гроші, вироби із золота, комп’ютерну та іншу техніку. Тож, аби убезпечити нерухомість від крадіїв, пропонуємо скористатись наступними порадами:

1. Найдієвішим способом захисту житла від посягань зловмисників є встановлення охоронної сигналізації. У випадку проникнення до оселі сторонніх осіб через двері або вікно, сигналізація спрацює, і за кілька хвилин на місце пригоди прибудуть правоохоронці чи приватна охорона та затримають злочинця.

2. Варто укріпити вхідні двері та замінити прості замки на більш надійні. На дверях рекомендується ставити замки двох різних типів, що конструктивно відрізняються один від одного.

3. Якщо ви живете на першому поверсі, то обов’язково встановіть на вікна металеві грати. Злодії, як правило, не йдуть на те, щоб зривати такі грати, бо це займе певний час, а шум може привернути увагу сторонніх осіб.

4. Не залишайте ключі від дверей квартири в схованках (під килимком, у поштовій скриньці). Всі ці «секретні» місця добре відомі злодіям, і їх вони перевіряють в першу чергу.

5. Якщо ви плануєте тривалу відпустку чи відрядження, не варто розголошувати строк своєї відсутності. Доручіть наглядати за квартирою своїм рідним, близьким, або тим, кому довіряєте. Попросіть сусідів, щоб вони забирали кореспонденцію з поштової скриньки, заходили час від часу в квартиру та вмикали світло, аби створити ефект присутності господарів.

6. Будьте обережними при спілкуванні з незнайомими або малознайомими людьми. У жодному разі не повідомляйте їм, що живете самі чи маєте певні заощадження, дорогоцінності та не відчиняйте двері стороннім особам, ким би вони не представлялися.

Якщо ж ви стали жертвою крадіїв – залишайтеся на місці події та негайно викличте поліцію. Не заходьте всередину й нічого не чіпайте на місці пригоди до приїзду слідчо-оперативної групи. В разі, якщо ви побачили злочинців і не маєте змоги їх затримати, запам’ятайте їх прикмети, одяг, а також марку, номер і колір автомобіля, якщо такий є, та напрямок втечі. Ця інформація допоможе поліцейським швидше розшукати та затримати зловмисників.