f120 червня в стінах Конотопського ГП ГУНП в Сумській області відбулась  зустріч між молоддю, студентами, керівниками навчальних закладів, ЗМІ, громадськими активістами, представниками міської влади, юристами та керівництвом і представниками Конотопського відділку поліції. Всіх бажаючих, що зібралися під стінами поліції, запросили до актової зали, де відбулася тривала, гостра, однак, сподіваємося, конструктивна розмова.

Темою для діалогу стала ганебна ситуація, що склалася навколо одного зі студентів міста, якого безпідставно звинуватили в скоєнні страшного злочину через заборонені соціальні мережі. Додавши до дописів оперативне відео та фотографії студента, зроблені без його дозволу. Весь цей бруд на дитину було розміщено з діючої  сторінки одного зі слідчих Конотопського відділку.

Під час розмови молодь надала свої докази того, що один з правоохоронців напряму причетний до зведення наклепу на студента, та благодійної організації, волонтером якої той є. Навела факти порушення прав юнака та поставила представникам поліції низку різнопланових питань.

Поліціянти, у свою чергу, надали роз’яснення щодо ситуації з їхнього боку, роз’яснили деякі нюанси в законодавстві та намагалися в ході розмови максимально піти на зустріч громаді.

Однак слідчий Конотопського ГП ГУНП відмовився визнати, що викладав  відео та ганебні статті, сказавши, що сторінка в соціальних мережах не його, попри те, що вона ще донедавна містила його особисті фото та була цілком діюча. Спростував він свою причетність і до фотографування студента, під час його занять спортом на Кандибині,  хоча його впізнав і сам студент, і молодь, яка була разом з ним, коли було зроблено фотографії. Адже саме ці фотографії молодика прикріпили до звинувачувальної статті в соціальних мережах. Що, звичайно ж, обурило громаду, яка вимагала справедливості.

Найцікавішим було те,  що під вечір того ж дня молодь надала до відділку поліції фотографії з того ж місця, де було сфотографовано студента, на які потрапив сам слідчий, який запевняв всіх, що не фотографував студента та  не був взагалі того дня поблизу озера Кандибина.

Сподіваймося, що завдяки злагодженим діям молоді, студентів та юристів вину слідчого буде доведено та він понесе покарання за свої ганебні дії, які ганблять не лише його особисто, а й кидають тінь на весь відділок поліції.

Однак певних домовленостей у ході зустрічі таки було досягнуто. За результатами зустрічі заступник начальника ГУНП у Сумській області               Бабич В.Г., який також був присутній, через засоби масової інформації звернувся до всіх конотопців, повідомивши, що на студента було зведено наклеп, і він не винен у вчиненні жодного злочину, та те що наразі триває слідство зі встановлення справжнього винуватця. Також буде проведено            спецперевірку незалежною обласною структурою дій слідчого та всіх причетних до даної ситуації поліціянтів. Структура, що буде відповідати за перевірку, жодним чином не підпорядковується та не надає інформації місцевому відділку поліції. Окрім цього, студент разом з юристом навчального закладу ознайомляться з протоколом допиту студента, на який його було забрано кількома днями раніше, де протягом трьох годин він спілкувався з правоохоронцями. Також громада завітає наступного разу до стін поліції 4 липня для того, щоб їх проінформували про хід слідства та виявлення винуватих у наклепі на студента.