telefonКупуючи телефон, варто брати до уваги не лише  відомий бренд, привабливий зовнішній вигляд, а й особливості конкретної моделі, його технічні характеристики, набір функцій. З такою інформацією можна ознайомитись на відповідних інтернет-сайтах та заразом прочитати відгуки користувачів. На основі аналізу отриманої інформації визначити декілька моделей, які найбільше відповідають вашим очікуванням – і вже тоді робити остаточний вибір.

Під час продажу мобільного телефону продавець зобов’язаний у присутності споживача:

–  здійснити перевірку відповідності коду ІМЕІ, нанесеного на фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону, під акумулятором,  на упаковці телефону та прошитого в телефоні, а також його наявність в базі даних кодів ІМЕІ;

– здійснити перевірку споживчих властивостей товару;

– заповнити відповідні розділи гарантійного і відривного талонів на гарантійне обслуговування;

–  видати разом з товаром розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі товару.

Споживачеві необхідно бути уважним при купівлі  та перевірці телефону і звернути увагу на комплектацію телефону:

–         наявність захисної плівки;

–         кабелів;

–         зарядного пристрою;

–    інструкції користувача, тощо.

Варто оглянути телефон і на наявність механічних пошкоджень. Поцікавтесь, яка версія операційної системи, яка клавіатура і який тип пам’яті встановлені у пристрої, чи відповідають вони вашим запитам?

Далі перевірте роботу всіх кнопок, клавіш,  перегляньте  меню, чи все знаходиться на своїх місцях, карту пам’яті,   по можливості перевірте роботу Wi-Fi  та всіх функцій телефону, передбачених його технічними характеристиками. Зробіть один дзвінок, дайте відповідь на 1 SMS-повідомлення, все добре, мобільний телефон адаптований під мережу.

Не соромтеся задавати питання продавцеві-консультанту, якщо щось не зрозуміло і ніколи не поспішайте платити кошти, якщо маєте деякий сумнів.

Якщо ж ви раптом зрозуміли, що куплений телефон Вам сильно складний, ви не розумієте що з ним робити – повернути його за законом впродовж 14 днів можна буде лише, якщо ви телефонували не більше 5 хвилин, прийняли не більше 5 SMS і ввели не більше 5 MB інфориації. В іншому разі телефон переходить в розряд використовуваного товару (лічильники викликів, SMS-повідомлень і даних робить свою справу). До того ж, якщо на нього потрапа Ваша інформація (фотографії, контакти). Обміну і поверненню підлягають тільки товари, які не були у використанні.

Тому ще раз звертаємо увагу на необхідність  завчасно подумати над вибором моделі телефону.

І нехай новий телефон приносить вам радість спілкування та хороші новини кожного дня!