З метою розвитку економічної, соціальної, культурної сфер та залучення державних інвестиційних коштів у економіку міста, міська рада з 2003 року бере участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. 
       Цей конкурс започаткований відповідно до Указу Президента України від 28 жовтня 2002 року і є одним із шляхів вирішення проблем місцевого самоврядування. 
       На цьогорічний конкурсний відбір, за інформацією Фонду, надійшло 489 проектів та програм із 24 областей та Автономної Республіки Крим. Експертна комісія визначила 123 проекти-переможці.
    Серед регіонів, найбільш активними учасниками стали Дніпропетровська (76 проектів), Миколаївська (38 проектів), Сумська (35 проектів), Чернівецька (31 проект) та Вінницька (31 проект) області. 
       За результатами конкурсу 2010 року проект «Розробка та впровадження системи раціонального використання енергоресурсів», підготовлений управлінням економіки Конотопської міської ради, став переможцем (лише м.Конотоп Фонд конкурсу відзначив серед міст обласного підпорядкування Сумської області). 
       Проект передбачає впровадження комплексу заходів, направлених на енергозбереження ресурсів таких як тепло, електроенергія, вода на прикладі філії ЗОШ №5. У рамках проекту будуть впроваджені технічні заходи з утеплення стін, заміни вікон, встановлення автоматичних регуляторів тепла та організаційно-інформаційні заходи з навчання, залучення школярів у процес раціонального та ефективного використання енергоресурсів. 
       На реалізацію проекту місто отримає грант Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування (452,8 тис.грн.). З міського бюджету на умовах співфінансування передбачається виділити 217 тис.грн. Також партнером проекту виступає депутат Конотопської міської ради Концедал С.В.
       Конотоп уже має досвід перемог у Всеукраїнському конкурсі:
- у 2005 році реалізовано проект «Розробка та впровадження інноваційного механізму ціноутворення в процесі реформування житлово-комунального господарства» (розробник – управління економіки Конотопської міської ради);
- у 2006 році – проект «Організація ефективної системи надання соціальних послуг та обслуговування за місцем проживання інвалідів та самотніх осіб похилого віку» (розробник – міське управління праці та соціального захисту населення).
     Наступний 2011 рік також не стане винятком і Конотопська міська рада братиме участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який стартує з 1 січня.