16 листопада 2017 року у міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбулося відкриття виставки робіт культурно-мистецького проекту «Військово-польовий АРТ». Головним куратором, завдяки якому виставка відвідала наше місто, є віце-президент Асоціації «України-Франція», співробітник патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» Павло Ротар.

Присутні на заході секретар Конотопської міської ради Олена Багрянцева та начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко висловили слова вдячності організаторам виставки, які зуміли мистецьки поєднати здавалося б не поєднувані речі: те, чим воюють. Слова подяки прозвучали і на адресу уродженця нашого міста, військового капелана батальйону «Полтава» отця Сергія, котрий посприяв, щоб виставка побувала в Конотопі.
Унікальність виставки полягає в накладенні на артефакти, що пройшли війну, елементів українського народного мистецтва та елементів національної символіки. Культурний проект «Військово-польовий АРТ» об’єднав понад 90 митців народного та ужитково-декоративного мистецтва з 22 областей України. Серед майстрів є учасники АТО, які і зараз несуть бойове чергування в зоні бойових дій.
Організатор виставки Павло Ротар розповів присутнім про безцінні експонати, котрі побували в горнилі війни, але у вмілих руках народних майстрів перетворилися на витвори мистецтва, які нікого не можуть залишити байдужим.
В рамках заходу майстринями-конотопчанками: Оленою Шкуть, Світланою Іллєнко, Оленою Ракітіною та Оленою Лященко для школярів були проведені майстер-класи, під час яких діти мали змогу створити народні шедеври.
Свою майстерність продемонструвала для дітей художниця з Чернігова Яна Погребнюк, провівши для гостей заходу майстер-клас по розпису гільзи та мальованок (розпис писанки на дереві).
У виконанні місцевих виконавців Миколи Таскаєва та Вікторії Ільченко прозвучав музичний подарунок – пісня «Ніколи не плач».
Виставка «Військово-польовий АРТ» є життєстверджуючим красномовним свідченням та прикладом того, як сила життя, прояви краси та гармонії пробиваються через жахи війни і висвітлюють ліризм та прагнення до прекрасного українського народу.
Запрошуємо конотопців і гостей міста до перегляду виставки, котра триватиме щодня з 8.00 до 17.00 до 28 листопада 2017 року у міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського по вул.Садова,2.23632002_879408018904043_8891647269124306396_o