Європейський Союз об’єднує 27 країн-членів, які вирішили поступово об’єднати свої знання, ресурси та долі. Протягом 50 років свого розширення вони разом побудували простір стабільності, демократії та сталого розвитку, водночас утверджуючи культурне розмаїття, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз прагне розділити свої  досягнення та цінності з  країнами та людьми за межами своїх кордонів

 

28.12.2017

Інспекція ходу виконання робіт з реконструкції

27 грудня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено підсумкову інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Експерти оглянули утеплену покрівлю, фасад, протестували роботу встановленої системи рекуперації, провели температурні заміри. Під час візиту експерти надали рекомендації адміністрації закладу щодо здійснення правильної експлуатації будівлі та подальшого технічного обслуговування.

Нагадаємо, що у 2018 році, відповідно до проектного графіку, будуть повністю завершені роботи з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка»: залишилося утеплити цоколь, 4 фасади з 12 існуючих та влаштувати відмостку.

Крім того, найближчим часом планується оголошення тендеру на виконання робіт з реконструкції будівлі міської гімназії.

 

 

28.12.2017

Школи та дитячі садочки міста дарують святковий настрій, створюючи ялинки і новорічні прикраси з підручних матеріалів.

Даний захід був організований для того, щоб ще раз нагадати дітям та дорослим про важливість захисту довкілля та енергозбереження. Діти спільно з вчителями, батьками створювали новорічні прикраси, аплікації та маленькі ялинки. Матеріали для поробок використовувалися найрізноманітніші: від тканини, паперу, фольги, до відпрацьованих лампочок розжарювання і навіть пластикового посуду.

Усі прикраси протягом зимових свят тішитимуть дітей та нагадуватимуть дорослим, що використання штучних ялинок, придбаних або виготовлених власноруч, є гарною альтернативою живим деревам. Альтернативою, що не завдає шкоди природі, адже одне дерево за рік свого життя здатне поглинути понад 25 кг СО2.

 

22.12.2017

Встановлення першої, для муніципальних будівель міста Конотоп,  сучасної рекуперативної системи вентиляції  стало завершальним етапом робіт з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка», що були заплановані на 2017 рік.

Персонал закладу, під час інструктажів, навчається особливостям експлуатації нового обладнання. Для повної готовності об’єкту у 2018 році буде утеплено цоколь та 4 фасади з 12 існуючих.

Також, державна експертиза, після досить тривалого розгляду, погодила проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції будівлі міської гімназії. Сьогодні місто одержало позитивний висновок. Наступні кроки – тендерні процедури та виконання будівельних робіт.

Довідково: термомодернізація закладів здійснюється за проектом «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується Європейським Союзом у рамках  програми CoM-DeP «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

 

18.12.2017

Місто Конотоп долучилося до конференції у м.Мінськ

13-14 грудня начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва взяла участь у конференції Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та Проекту ЄС «Угода мерів Схід» (CoM East) «Угода мерів Схід: Спільні дії в області клімату та енергії», що проходила у м.Мінськ.

До участі у заході були запрошені керівники програм і проектів, що фінансуються Європейським Союзом і спрямовані на розвиток громад, представники національних і територіальних координаторів та структур підтримки Угоди мерів, міста-підписанти цієї ініціативи з країн Східного партнерства.

Під час панельних дискусій учасники ділилися успіхами та проблемами реалізації міжнародних і національних програм в енергетичній сфері, законодавчої та фінансової підтримки їх впровадження, перспективами відновлюваної енергетики та планами щодо наступних кроків.

Другий день конференції був повністю присвячений питанням, пов’язаним із впровадженням Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP). Як зазначив у вступному слові керівник Команди підтримки CoM-DeP Ян Ваандерс, однією з найважливіших задач цього дня є показати не тільки безсумнівні успіхи реалізації проектів, але також вказати на недоліки і помилки, які були допущені в цих процесах, щоб уникнути їх при впровадженні інших подібних заходів.

До розгляду був запропонований детальний аналіз реалізації проектів в трьох найбільших кластерах з тих, які охопила програма CoM-DeP, а саме: термомодернізація будівель, модернізація систем центрального опалення, а також вуличне освітлення і транспорт. Місто Конотоп відноситься до кластеру термомодернізації будівель, оскільки на сьогодні триває впровадження заходів комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (фінансується Європейським Союзом).

Всі учасники конференції відзначили основну мету, досягнення якої вважали головним результатом проекту: як в бюджетних, так і в житлових будинках впроваджені заходи дозволили забезпечити комфортні умови перебування та змінити свідомість громадян в контексті необхідності піклуватися про ефективне використання енергоресурсів.

Дані Асоціації «Енергоефективні міста України».

 

07.12.2017

Конотоп став ближче до Європи!

6 грудня 2017 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідала місто Конотоп у рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

«Європейській Союз має ряд проектів, розроблених саме для України, це і освітні програми для молоді, проекти, направлені на підтримку реального сектору економіки та децентралізацію, ряд екологічних та енергоефективних програм», – зазначив радник з питань політики Представництва Європейського Союзу в Україні Піт Блонде під час зустрічі у міській раді.

«Сьогодні завдяки грантовому фінансуванню від Європейського Союзу втілюється в життя 15 мільйонний проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», програми CoM-DeP «Угода Мерів – Демонстраційні проекти». Реновація муніципальних будівель та виховання культури енергоспоживання, – це вагомий крок на шляху до сталого енергетичного розвитку, і ми вдячні Європейському Союзу за підтримку енергоефективних ініціатив міста», – заступник міського голови Ігор Степанченко.

Тренінг «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС?» зібрав майже 70 громадських активістів, представників галузі культури та освіти, волонтерських та благодійних організацій. Учасники заходу дізналися про грантові програми, інформаційні ресурси Європейського Союзу. Експерт Денис Ткачов поділився власним досвідом, розповів як уникнути помилок та підготувати дійсно успішну грантову заявку.

Під час інтерактивної гри «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз», що проходила у міській гімназії, гімназисти знайомилися з принципами та механізмами роботи однієї з найважливіших інституцій Європейського Союзу. На прикладі процесу прийняття рішення про запровадження безвізового режиму для України діти зрозуміли у який спосіб відбувається процес ухвалення рішень у Раді ЄС, відчули себе справжніми Міністрами.

«Діти настільки перейнялися та ввійшли у дебати, здавалося, що саме сьогодні, тут у приміщенні міської гімназії, приймається рішення про одержання Україною безвізу», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

Також, гості відвідали садочок №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється за грантової підтримки Європейського Союзу.

Завершенням заходів стала вікторина на знання фактів про Європейський Союз з імпровізованою дискусією розважально-інформаційного формату. Кожен учасник вікторини, завдяки відмінній роботі координаторів, одержав корисну інформацію та масу позитивних вражень від спілкування.

 

 

01.12.2017

Інформаційні заходи від Представництва Європейського Союзу у Конотопі

6 грудня 2017 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Конотоп з офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів, а саме:

Тренінг «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС?» –  дискусія для молоді, активістів та представників ГО

6 грудня, 11.00 – 12.30, м. Конотоп, Конотопська міська рада, пр. Миру, 8

Під час заходу Піет Блонде, Радник з питань політики Представництва ЄС в Україні, розповість про пріоритети ЄС в Україні. Також, усі присутні дізнаються про програми, проекти та інформаційні ресурси Євросоюзу, а також можливості співпраці. Реєстрація за таким посиланням: http://bit.ly/eu-presentation-youth; детальніше про захід: http://internews.ua/2017/11/youth-ngo-discussion-konotop-announcement/

Інтерактивна гра для молоді на тему «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз»

6 грудня, 13.00 – 14.30, м. Конотоп, Міська гімназія, вул.Братів Лузанів, 21

Інтерактивна гра для старшокласників допоможе пояснити їм принципи та механізми роботи однієї з найважливіших інституцій Європейського Союзу. На прикладі процесу прийняття рішення про запровадження безвізового режиму для України учасники гри не лише розвинуть навички спілкування, ведення дебатів та зрозуміють, у який спосіб відбувається процес ухвалення рішень у Раді ЄС, але й, побувавши міністрами, зможуть власноруч долучитися до важливих питань порядку денного однієї з ключових інституцій Європейського Союзу.

Вікторина на знання фактів про Європейський Союз

6 грудня, 16.00 — 17.00, м. Конотоп, Міська гімназія, вул. Братів Лузанів, 21

Мета вікторини – залучити якомога більше пересічних людей до імпровізованої дискусії про Європейський Союз і його відносини з Україною та за допомогою розважально-інформаційного формату сприяти поширенню європейських цінностей та ідей. Найактивніші учасники заходу отримають пам’ятні призи від Представництва ЄС. Детальніше про захід: http://internews.ua/2017/11/quiz-konotop-announcement/

Довідково: Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів). Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах у рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

 

29.11.2017

Поширення енергоефективного досвіду

27-28 листопада 2017 року начальник управління економіки Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі з питань планування та розроблення проектів сталого енергетичного розвитку міст у межах програми «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України – LINK», яка впроваджується за підтримки Міністерства клімату та довкілля Норвегії.

Семінар було організовано Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) з метою підвищення інституційного потенціалу муніципалітетів України у сфері практичної підготовки планів сталого енергетичного розвитку та подальшого вдосконалення навичок з розробки проектів.

Під час семінару було презентовано досвід міста Конотоп щодо розробки та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку та реалізації проектів з залученням фінансування з альтернативних джерел – проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (грантова підтримка Європейського Союзу).

 

17.11.2017

11 листопада у світі відзначали Міжнародний день енергозбереження

Дитячі садочки та школи нашого міста також активно долучилися до енергоестафети та провели ряд заходів не тільки енергозберігаючої тематики, а й охопили такі важливі питання як збереження довкілля та безпека життєдіяльності.

Під гаслом «Для усіх небайдужих врятуймо довкілля!», щоб допомогти зберегти екосистему, протягом останнього місяця в дошкільних закладах міста відбувалася інформаційно-роз’яснювальна робота серед педагогів, батьків та дітей щодо збереження навколишнього середовища шляхом сортування сміття та збору відпрацьованих акумуляторних пристроїв (батарейок). Кожен заклад  встановив  спеціальний контейнер для збору батарейок та урни для пластика, паперу.

Вихователі організували навчальні еко-заняття «Збережемо планету», «Мій маленький внесок у велику справу», «Я за чисте довкілля», спортивні розваги «До природи з добром іди» щодо виховання культури енергоспоживання, адже кожен повинен бути відповідальним за збереження довкілля. Педагоги, батьки та діти спільно виготовляли  поробки з використанням покидькового, природного матеріалу. Під час інтегрованого заняття «Наші помічники електроприлади» діти мали змогу пригадати правила безпечної поведінки з електроприладами та закріпили знання з економічного використання електричних приладів вдома.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, значна увага приділялася повчальним заняттям, відтворенню  ігрових ситуацій, які навчають дітей як правильно діяти в умовах небезпеки («Тиждень безпеки життєдіяльності дітей»). Особливий інтерес у вихованців викликали: музична розвага «Будь обережним на дорозі», заняття «Небезпечні пустощі», змістовна екскурсія до пожежної частини на ігровий майданчик дорожнього руху.

 

 

 

 

 

 

 

Довідково:

Міжнародний день енергозбереження. Свято було засноване у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Участь у проекті побажало взяти близько 20 країн. Саме тому свято отримало статус міжнародного. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

 

08.11.2017

Реконструкція дитячого садочку №10 виконана вже на 70%

7 листопада 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Реконструкція ДНЗ №10 «Ялинка» здійснюється комплексно, на разі повністю замінено вікна та виконано штукатурні роботи по відкосам, завершується монтаж металочерепиці та підшивки покрівлі, улаштування жолобів для відведення дощової води, повністю утеплено 8 фасадів з 12. До кінця року планується налаштувати систему вентиляції.

 

02.11.2017

Засідання робочої групи проекту

2 листопада 2017 року відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського союзу.
За участю технічного та авторського наглядів розглядалося питання щодо здійснення експертизи проектно-технічних рішень з реконструкції міської гімназії, завершення окремих робіт у дитячому садочку №10, надання звітності команді підтримки програми «Угода Мерів – демонстраційні проекти».
За підсумками засідання профільні фахівці одержали ряд доручень.

 

 

 

 

20.10.2017

Позитивний досвід роботи проектної команди з міста Славутич

20 жовтня 2017 року міська команда проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп»,  що впроваджується за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  відвідала демонстраційні об’єкти колег за програмою  «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» з міста Славутич.

«Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року — здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери», реалізація якого відбувалася за підтримки Європейського Союзу, дозволив створити ефективну систему енергоменеджменту; сформувати громадську екологічну свідомість шляхом проведення заходів з навчання, пропагування, а комплексна термомодернізація школи та дитячого садочку  допоможе досягти економії енергетичних та фінансових ресурсів.

Менеджер проекту м.Славутич, поділилася власним досвідом та особливостями впровадження окремих технічних та організаційних заходів, з якими зіткнулася проектна команда.

Вітаємо колег з наближенням успішного завершення проекту!

 

 

20.09.2017

Місто Конотоп ділиться енергоефективним досвідом!

20 вересня 2017 року начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня та депутат міської ради Оксана Ульянченко взяли участь у Міжнародній конференції «Сприяючи енергоефективності в Україні: кращій досвід із Словаччини», що проходила у Чернігівській обласній адміністрації.

Конференція була організована у рамках проекту «Розбудова спроможностей для реформування енергетичного сектору в Україні» Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики, Центром глобалістики «Стратегія ХХІ», Асоціацією енергоефективних міст України, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Серед головних завдань конференції – обмін з українськими партнерами словацьким досвідом  у сфері покращення ефективності використання енергоресурсів та відновлювальних видів енергії, зокрема кращими практиками з напрацювань муніципалітетів; обговорення можливостей фінансової підтримки для впровадження проектів з енергоефективності в Україні.

Під час тематичної сесії «Можливості для фінансування енергоефективних проектів» виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України Андрій Кирчів розповів учасникам конференції про програму Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та проекти, що реалізуються завдяки даній програмі, у тому числі – проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста», який впроваджується у місті Конотоп.

Детально про основні напрямки та завдання проекту, виклики та позитивний досвід міста у сфері енергоефективності розповіла присутнім начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня, яка також виступає комунікаційним експертом проекту.

 

15.09.2017

Інспекція ходу виконання робіт у ДНЗ №10 “Ялинка”

15 вересня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі ключового експерта Максима Верещака, технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

 

 

 

Спільно з проектною командою міста, технічним та авторським наглядом, представниками підрядної організації, експерти відвідали об’єкт, оглянули виконання робіт з улаштування віконних відкосів, утеплення фасаду, перекриття покрівлі, розглянули зауваження замовника та пропозиції підрядної організації.

Під час зустрічі були прийняті рішення та заходи щодо забезпечення своєчасного завершення виконання робіт. Також були розглянуті питання щодо здійснення благоустрою території та вертикального планування для забезпечення належного відведення дощової води від об’єкту.

 

 

 

 

14.09.2017

Місто Конотоп долучилося до інформаційного семінару у м.Жмеринка

GEn112-13 вересня 2017 року у місті Жмеринка проходив інформаційний семінар «Досвід Жмеринки в реалізації енергоефективних проектів у сфері термомодернізації будівель», організований у рамках програми Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

До уваги присутніх була представлена інформація про саму Програму «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» та ступеня реалізації її проектів,  про досвід впровадження безпосередньо проекту у місті Жмеринка.

З відповідними презентаціями виступили керівник команди підтримки Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Ян Ваандерс, ключовий експерт Програми Максим Верещак  та міський голова Анатолій Кушнір.  Технічний експерт Програми CoM-DeP Дмитро Іваненко і керівник проекту у Жмеринці Ірина Савіна розповіли про технічні аспекти проекту, звернули увагу на проблемні питання та способи їх вирішення.

Усі учасники інформаційного заходу на власні очі побачили об’єкти, де впроваджувався проект, та мали змогу поспілкуватися з директорами закладів, виконавцями робіт.

 

05.09.2017

Обстеження будівлі ДНЗ №10 “Ялинка”!

GEn1GEn15 вересня 2017 року відбувся огляд будівлі ДНЗ№10 «Ялинка» головним інженером проекту, інженером з технічного нагляду, представниками відділу освіти та управління економіки Конотопської міської ради.

Реконструкція дитячого садочку №10 здійснюється, у рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп»,  що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, тому даний об’єкт під пильним наглядом з боку відповідальних осіб від Команди підтримки проекту, технічного та авторського наглядів.

Під час огляду фахівці здійснили контрольні заміри та розрахунки об’ємів виконаних робіт, перевірили відповідність виконаних робіт до архітектурно-технічних рішень, визначених у проекті.

 

17.08.2017

Експерт з Німеччини вражений роботою міста у сфері популяризації енергозбереження та енергоосвіти!

GEn1Експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deuchen Wirtschaft fur international Zusammenarbeit GmbH – «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель відвідав інформаційний пункт з енергозбереження у гімназії, що був створений у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель закладів освіти м.Конотоп» (грантові кошти Європейського Союзу) та спеціалізовану школу №2, де познайомився з шкільною енергокомандою «Гефіас».

Школярі презентували досягнуті результати спільної роботи з проектом «Школа Енергії 2.0», було організовано виставку творчих робіт із вторсировини, продемонстровано конструкцію «Розумний дім», демомодель сонячної батареї, набір юного енергоаудитора, та інші цікавинки, які переконують, що за сферою енергозбереження – майбутнє.

Особливо відмітив експерт екопанно, яке популяризує енергоефективність та збереження навколишнього середовища. Експерта приємно вразила кмітливість, винахідливість і творчість дітей та вчителів, про що він зазначив у шкільних журналах побажань.

Робота експерта продовжується, на сьогодні вже завершено предметне обстеження будівель, і спільно з спеціалістами управління економіки міської ради здійснюються підрахунки, плануються енергозберігаючі заходи.

 

02.08.2017

Екологічне виховання триває

GEn1GEn1Сонячне літо у самому розпалі, а в дитячих навчальних закладах тривають тематичні заходи розважально-виховного характеру, у тому числі  на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

 

 

 

 

GEn1

GEn1

Майже щодня літньої пори у дитячих садочках лунає дитячий сміх, пісні та вірші на екологічну тематику. Сприятливі погодні умови дозволяють провести більше часу на природі, тим самим дітлахам випадає нагода на власні очі переконатися, що турбота про екологію – це передусім турбота про себе та оточуючих людей. За результатами реалізації проекту дітьми створено велика кількість витворів мистецтва з вторсировини, запропоновано численні ідеї, а також отримано нові знання.

 

 

 

 

12.07.2017

Експерти програми CoM-DeP провели інспекцію ходу виконання робіт з реконструкції садочку №10

GEn1GEn1GEn1

 

 

 

 

 

 

 

11 липня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі керівника проекту Яна Ваандерса, технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Спільно з проектною командою міста, проектантом, представниками підрядної організації та компаній Rehau, Ceresit, експерти відвідали об’єкт, оглянули встановлені віконні блоки, утеплений фасад, конструктив покрівлі, розглянули зауваження та рекомендації від технічного нагляду.  Після завершення предметного огляду об’єкту, експерти зустрілися з  профільним заступником міського голови Ігорем Степанченком. Під час зустрічі були прийняті рішення та заходи щодо забезпечення  своєчасного завершення виконання робіт, перевірки якості матеріалів.

 

12.07.2017

Місто Конотоп ділиться енергоефективним досвідом

GEn1GEn1Місто Конотоп долучилось до проекту «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України – LINK», в рамках якого 10 – 11 липня 2017 року взято участь в семінарі з питань використання засобів та методів планування сталого енергозабезпечення на рівні муніципалітетів. Семінар організований Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та Інститутом економіки і прогнозування НАН України за підтримки Міністерства клімату та довкілля Норвегії. В ході семінару отримано корисні знання щодо підвищення потенціалу муніципалітетів України в галузі енергомоделювання та енергопланування з метою забезпечення сталого енергопостачання в процесі плавного переходу до низьковуглецевої економіки.

Під час семінару фахівцем управління економіки Конотопської міської ради презентовано досвід міста Конотопа в процесі здійснення енергомоніторингу та визначення енергетичної моделі в Плані дій сталого енергетичного розвитку.

 

07.07.2017

Місто Конотоп долучилося до інформаційного семінару у м.Жовква

GEn1З 4 по 5 липня 2017 року у місті Жовква відбувся інформаційний семінар «Досвід Жовкви у реалізації проектів з теплопостачання та модернізації будівель», організований програмою Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

На початку семінару з вітальними промовами до присутніх звернулися міський голова Жовкви Петро Вихопень, керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP Ян Ваандерс, а також заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Гірняк. До уваги учасників семінару були представлені два коротких відеосюжети про досягнення інших проектів CoM-DeP, а також презентації про попередні результати впровадження проектів і отриманому в цьому процесі досвіді.

Після вступної частини представники міст-підписантів Угоди мерів і учасників Програми CoM-DeP продовжили свою роботу в рамках інформаційного семінару, під час якого вони детально обговорили загальні проблеми проектів, пов’язаних з теплопостачанням і термомодернізацією будівель, а також досвід, отриманий в результаті впровадження в Жовкві двох проектів CoM-DeP.

5 липня з учасниками семінару зустрілися директор департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник і начальник відділу енергоменеджменту Львівської міської ради Роман Васьковець. А «родзинкою» інформаційного семінару стало відвідування його учасниками приватного акціонерного товариства «Компанія Ензим» в сусідньому Львові, де їх увазі було представлено діючі потужності з біо-очищення стічних вод з супутнім виробництвом метану і когенераційною установкою, а також презентація про впровадження на підприємстві системи енергоменеджменту.

За інформацією Асоціації енергоефективні міста України.

 

26.06.2017

Підсумки Європейського тижня сталої енергії EUSEW

GEn1З 19 по 25 червня в Конотопі проходив Європейський тиждень сталої енергії (EUSEW), під час якого було проведено ряд заходів з енергозбереження для містян.  У цьому році заходи тижня також були приурочені до проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», що впроваджується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу.

Розпочався тиждень з акції «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», яка вже стала традиційною. Щорічно пасажири трамваю з логотипом «Угода Мерів» під час тижня сталої енергії отримують інформаційні буклети на тему енергозбереження у побуті. І цього разу трамвай, як символ екологічного виду транспорту, теж не лишився осторонь. З допомогою працівників трамвайного управління пасажирам нагадали, як важливо в наш час економно, а отже – і відповідально, поводитись з енергоресурсами, що є дорогими та вичерпними.

Акція «Еко-Арт: додай місту кольорів!», яка відбулася 22 червня, стала яскравою подією Європейського тижня сталої енергії. В рамках акції художники Конотопа разом зі своїми вихованцями створили зображення екологічного компасу на центральній площі міста. Такий ековитвір мистецтва буде нагадувати всім, хто відпочиває чи просто проходить повз міський фонтан, що наше місто не є байдужим до проблем екології і активно приймає участь в енергозбереженні.

GEn1Ще однією невід’ємною частиною заходів тижня сталої енергії є екологічне виховання маленьких мешканців міста. Усі дитячі садочки провели зі своїми вихованцями активну роботу. У тому числі в ДНЗ №1 «Орлятко» відбулися бесіди, практичні заняття та досліди, читання художньої літератури відповідної тематики, а також вихователі влаштували дітям вихід на природу. Під час екскурсії   малюки  ознайомилися  з розмаїттям природи нашої  місцевості, охоче  спостерігали за птахами, слухали їх різноголосий спів, побачили  красу дерев та кущів, а головне зрозуміли,  все, що  нас оточує  –  треба берегти і примножувати. Вихователі ДНЗ №7 «Золотий ключик» в рамках проведення заходів з енергозбереження здійснили для своїх вихованців  екологічну екскурсію вулицями рідного міста, під час якої діти отримали  інформацію щодо енергозабезпечення міста та будівель,  а також  закріпили знання про засоби збереження електроенергії  вдома.

21 червня  працівники центральної дитячої бібліотеки  провели акцію «Бережи енергію, збережи Україну», під час якої користувачі бібліотеки отримали інформацію чому необхідно заощаджувати електроенергію, як треба берегти воду та економити ресурси Землі. На захід завітала команда учнів-енергоменеджерів «ГЕФІАС» Конотопської спеціалізованої школи №2, що є учасником проекту «Школа енергії 2.0», які поділились досвідом ефективного використання енергії тепла та води в будівлях, провели показовий енергоаудит приміщення бібліотеки.

GEn1GEn122 червня у міській бібліотеці проведено експрес-хвилинку для дітей  «Світло вимикай – про електроенергію дбай». Відвідувачі бібліотеки здійснили подорож по країні «Електроенергія», зупиняючись на станціях «Економіст» та «Відповідальність», взяли участь у психологічному практикумі та ігрових завданнях «А ти дбайливий?», «Звідки береться електрика?» Під час заходу діти зробили висновок, що нерозумне, нерозважливе використання електрики призводить до марного витрачання енергоресурсів. І головне, щоб зберегти  всі багатства нашої країни, потрібно мислити і діяти енергоефективно.

23 червня, у рамках міського арт-фестивалю «Miracle colors»,  на міському стадіоні «Локомотив» відбувся  флешмоб «Молодь за чисту енергію». Метою заходу було привернути увагу до екологічних проблем, ще раз нагадати всім, що енергозбереження – основа чистого і здорового майбутнього.

 

22.06.2017

Триває Європейський тиждень сталої енергії в місті Конотоп

GEn1

 

22 червня відбулася традиційна акція «Еко-арт: додай місту кольорів!» біля фонтану на центральній площі міста. Художники міста разом зі своїми вихованцями створили зображення екологічного компасу.
Проводяться заходи з енергозбереження і в дитячих садочках. Для дітей організовуються еко-походи, екскурсії по місту, під час яких розповідається про те, як ефективно використовувати енергоресурси та дбайливо ставитись до довкілля.
Також відбулася чергова експрес-хвилинка для дітей під назвою «Світло вимикай – про екологію дбай». Відвідувачі бібліотеки здійснили подорож по країні «Електроенергія», розглянули різні ситуативні випадки щодо ставлення до енергоресурсів.

 

GEn1

GEn1

 

 

 

 

 

 

 

 

22.06.2017

Угода Мерів та енергоефективність будівель: учора, сьогодні, завтра

GEn119-20 червня 2017 року начальник управління економіки Людмила Гапєєва та начальник відділу управління економіки Анастасія Загородня прийняли участь у XI Міжнародній конференції АЕМУ «Угода Мерів та енергоефективність будівель: учора, сьогодні, завтра», що проходила у рамках Європейського тижня сталої енергії у м.Славутич.

Захід було організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України» спільно з міською радою м.Славутич, за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.

Під час заходів розглядалися питання енергоефективності як основного елемента енергетичної стратегії України, практичні уроки від країн-нових членів ЄС, енергоефективні рішення у системах центрального теплопостачання, джерела та стала мобільність для міст.

Також, для обміну досвідом між містами проекту, відбулася координаційна зустріч Програми CoM-DeP, учасником якої є місто Конотоп. Усі присутні за зустрічі мали змогу не лише здійснити презентацію своїх успіхів, а й одержати індивідуальні консультації експертів та відвідати об’єкти термомодернізації міста Славутич.

 

21.06.2017

У місті проходить Європейській тиждень сталої енергії

GEn1Вже відбулася традиційна акція «Про екологію дбай – пересідай на трамвай», яку проводять працівники трамвайного управління – щорічно трамвай з логотипом «Угода Мерів» стає інформаційним пунктом з енергозбереження, усі пасажири якого одержують інформаційні брошури.

Дитячі бібліотеки організовують експрес-хвилинки «Світло вимикай – про екологію дбай». 21 червня центральна дитяча бібліотека провела акцію «Бережи енергію, збережи Україну», під час якої користувачі бібліотеки отримали інформацію чому необхідно заощаджувати електроенергію, як потрібно економити воду та берегти сировинні ресурси Землі. На захід завітала команда учнів-енергоменеджерів «ГЕФІАС» Конотопської спеціалізованої школи №2, що є учасником проекту «Школа енергії 2.0». Команда поділилася досвідом ефективного використання енергії тепла та води в будівлях та провела показовий енергоаудит приміщення бібліотеки.

Заходи до тижня сталої енергії тривають.

 

21.06.2017

ЄС підтримує сталий енергетичний розвиток українських міст задля майбутніх поколінь

Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030 р., підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Європейської ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії. Європейська ініціатива набуває широкого розповсюдження в країнах Східного партнерства, у Славутичі 19 червня 2017 року о 10:30 до неї приєдналися 24 міста України. Урочиста церемонія  підписання Угоди мерів відбулася під час офіційного відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні.

У церемонії відкриття Тижня та підписання Угоди мерів взяли участь Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні, Геннадій Зубко – Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександр Горган – голова Київської обласної державної адміністрації, Юрій Фомічев – міський голова Славутича та  Володимир Гаразд – Президент Асоціації «Енергоефективні міста України», міський голова м.Долини.

Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен зазначив, що ЄС вважає своїм пріоритетом підтримку України на шляху підвищення енергоефективності, зокрема перетворення її з  однієї з найбільш енергоємних на сучасну європейську країну. Скорочення енергоспоживання є ключовим фактором енергетичної безпеки та економічного розвитку України. Це також надасть змогу громадянам оплачувати свої рахунки за енергію та не почуватись покинутими напризволяще. «Розпочніть з установки лічильника у вашому будинку – це найперший і найдешевший крок до зменшення витрат на енергію. Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, важливо створити ОСББ, що є головною передумовою отримання доступу до інструментів фінансування енергоефективних заходів. Ми надамо суттєву фінансову підтримку Фонду енергоефективності за умови прийняття Україною відповідного законодавства». Пан Фрелессен також наголосив на важливій ролі українських міст у цьому контексті та схвально оцінив їхню діяльність у рамках Угоди мерів.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, підвищення енергоефективності – це невідворотна і вкрай необхідна програма для заощадження бюджетних коштів: «Підписання Угоди мерів 30-ма українськими містами стане гарною інвестицією в розвиток відновлювальних джерел енергії. Цього року Київщина проведе колосальну роботу по енергомодернізації об’єктів соціальної сфери. Зокрема, кожен об’єкт отримає енергопаспорт і потрапить до єдиної в Україні системи енергомоніторингу, і ми розумітимемо, над чим працювати. Адже ефективність роботи кожного міського голови значною мірою залежить від кроків, які він здійснює в сфері енергоефективності».

Міський голова Славутича Юрій Фомічев підкреслив: «Місто Славутич – наймолодше місто в Україні, яке приєдналося до Угоди мерів в 2009 році. Зважаючи на аварію на ЧАЕС і припинення виробництва електроенергії на станції, перед містом постало багато викликів і здолати їх вдалося завдяки європейській ініціативі. Сьогодні місто залучає не лише грантові кошти, але й активно бере кредити і виділяє фінансування із власного бюджету на заходи з підвищення енергоефективності муніципального і житлового сектору. Зокрема, в рамках Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» місто активно реалізує проект з термомодернізації загальноосвітньої школи №2 і дитячого садка №1, в будівлях бюджетної сфери впроваджується ефективна система енергоменеджменту з метою суттєвої економії енергоресурсів і заощадження бюджетних коштів».

«Ситуація із кліматом та станом довкілля потребує негайних змін вже сьогодні. Ціни на енергоносії меншими не стануть. Міста отримали  у спадщину застарілу та неймовірно енергозатратну інфраструктуру. Проте з іншого боку, розширюються можливості вивчення досвіду міст із сусідніх країн ЄС.  Новітні технології, базовані на використанні відновлювальних джерел енергії, стають все доступнішими. І найголовніше: міста наділені сьогодні можливістю реального самоврядування, а отже, спираючись на власні бюджети, можуть будувати власні стратегії. Угода мерів дає можливість скерувати ці стратегії у русло сталого енергетичного розвитку. Асоціація “Енергоефективні міста України”, як національна структура підтримки цієї Ініціативи, за підтримки проектів і програм Євросоюзу у цій царині, готова допомогти нашим містам стати по справжньому енергоефективними», – зазначив Володимир Гаразд,  Президент Асоціації «Енергоефективні міста України», міський голова м.Долини.

У рамках заходу відбулась міжнародна конференція «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра» за участю представників органів виконавчої влади, міжнародних донорських структур, громадських організацій, членів Асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕМУ), провідних українських і зарубіжних експертів та ЗМІ. Учасники обговорили головні виклики впровадження енергетичних реформ в Україні, ключові аспекти термомодернізації будівель та потенціалу застосування нових європейських будівельних стандартів, концепцію розвитку центральних теплових систем, доцільність використання альтернативної енергетики, а також програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030.

Захід організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України» спільно зі Славутицькою міською радою за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.

Андрій Кирчів, експерт з комунікацій CoM East та CoM-DeP в Україні

Довідкова інформація:

Європейський тиждень сталої енергії. Україна вже сьомий рік поспіль долучається до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, що цьогоріч триватиме з 19 по 25 червня і в якому візьмуть участь майже 50 українських міст. Європейський тиждень сталої енергії – масштабна подія в Україні, покликана сприяти поширенню найкращих практик, надихати на інноваційні ідеї та об’єднувати зусилля задля досягнення цілей ЄС щодо подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.

Угода мерів щодо клімату та енергії є ініціативою Європейського Союзу, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою в світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7500 міст-підписантів із населенням понад 220 мільйонів людей. 112 українських міст теж взяли на себе добровільні зобов’язання зменшити до 2030р. кількість викидів двоокису вуглецю більш як на 30%, що відповідає вимогам до України в рамках Паризьких угод.

Угода мерів-Схід  (CoM East) – проект, що фінансується Європейським Союзом, прагне об’єднати місцеві, регіональні й національні органи влади країн Східного партнерства задля розвитку регіональної політики на основі принципів сталої енергетики, щоб зменшити залежність від енергоресурсів, підвищити безпеку енергопостачання та підтримати глобальний рух у боротьбі зі зміною клімату.

«Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) – програма Європейського Союзу, що надає технічну та фінансову допомогу 22-м українським містам з населенням до 200 тис. мешканців, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов’язання впровадити енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку. Наразі 19 демонстраційних проектів реалізуються в країнах Східного партнерства: 11 в Україні, 3 в Молдові, 3 в Білорусі, 1 у Вірменії та 1 у Грузії.


15.06.2017

Енергоосвіта: досвід шкільної команди енергоменеджерів

GEn1GEn115 червня 2017 року відбулася зустріч шкільної команди енергоменеджерів «Гефіас» з заступником міського голови Ігорем Степанченком, представниками управління економіки та відділу освіти міської ради.

Спеціалізована школа №2 є учасником проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України»  та активно долучається до заходів Європейського тижня сталої енергії у місті.

У рамках проектної співпраці з міською радою, шкільні енергоменеджери презентували свої досягнення щодо проведення просвітницької роботи з енергозбереження, ознайомили з напрацюваннями та порадами, виробленими у ході реалізації проекту. Окремо команда представила звіт моніторингу енергоспоживання школою та запропонувала перелік предметних заходів для підвищення показників енергоефективності будівлі.

Ігор Степанченко наголосив, що «Робота, яка проводиться школою у рамках проекту є надважливою для міста, оскільки саме від рівня енергосвідомості дітей, – нового покоління енергоспоживачів, залежить майбутня екологічна безпека. Міська рада завжди підтримувала ініціативність у питаннях енергозбереження і надалі допомагатиме у впровадженні енергоосвіти та поширюватиме позитивний досвід СШ№2 серед інших освітніх закладів міста».

GEn1Під час зустрічі були обговорені питання продовження інформаційної діяльності у наступному освітньому році, можливості впровадження у школі практичних енергозберігаючих заходів. Кожен учасник одержав завдання: управління економіки розрахує фінансову потребу для заходів з утеплення школи та здійснюватиме пошук джерел фінансування, школа спільно з відділом освіти підготує порадник для поширення позитивного досвіду. Звісно, і юні енергоменеджери одержали завдання: «слухатися батьків, допомагати вчителям та не забувати про енергозбереження під час канікул».

Також, шкільна енергокоманда ознайомилася з роботою міського енергоменеджера, завітавши до управління економіки. Спеціалісти управління розповіли про міську систему енергоменеджменту, про План дій сталого енергетичного розвитку міста на період до 2020 року, та особливості енергомоніторингу на загальноміському рівні, показали як виглядає мережева програма.

 

13.06.2017

Енергокоманда школи №2 досліджує кліматичні зміни

GEn1GEn1У рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, учні та активісти енергокоманди «Гефіас» спеціалізованої школи №2, відвідали міську метеостанцію.

Кліматичні зміни є глобальною проблемою, яка не обходить осторонь жодну країну, на метеостанції діти дізнались як ці зміни проявляються у нашому місті. Спеціалісти метеостанції розповіли про специфіку роботи, показали як здійснюються заміри та ведуться спостереження. Дійсно середня температура у місті за останні 100 років підвищилась на кілька параметрів, а за останні 20 років збільшилась і швидкість вітру. Також, учні виміряли температуру поверхні землі креативним способом – ставши на деякий час «живими термометрами».

 

12.06.2017

Економія ресурсів у кожен дім! – вікторина-презентація у гімназії

GEn1GEn1Гімназисти проводили дослідженні цікавої, а головне актуальної теми: «Енергозбереження в побуті».  Звичайно, енергозбереження може бути і таким … Уявімо собі наше життя без комп’ютерів, мобільних телефонів, холодильників, ламп … Відмовившись від цих пристроїв, ми збережемо енергоресурси. Але це дуже незручно і не зовсім вірно. Гімназистами було запропоновано вікторину, яка покликана допомогти дітям розібратися як правильно заощаджувати енергоресурси і при цьому зберегти комфортність повсякденного життя.

 

 

GEn1

Розібравши детально питання вікторини діти  записали найголовніші поради щодо збереження теплової енергії, світла й води, що не тільки дозволять значно зменшити витрати сімейного бюджету, але й залишити більше ресурсів нашим нащадкам. Підсумком зустрічі став створений з енергозберігаючих порад-наліпок будинок.

 

 

 

 

 

 

09.06.2017

GEn18 червня 2017 року начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня прийняла участь у навчальному  тренінгу «Підготовка моніторингової звітності виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР)», що був організований проектом «Угода Мерів – Схід» у м.Київ.

Тренінг був направлений на підвищення спроможності українських міст самостійно розробляти моніторингову звітність щодо впровадження ПДСЕР.

У рамках участі у добровільній ініціативі Європейської Комісії «Угода Мерів», міста-учасники, у тому числі і місто Конотоп, задекларували наміри зменшити обсяги енергоспоживання та скоротити викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року. Для досягнення цих показників було розроблено ПДСЕР, моніторинг якого є надважливим етапом для відслідковування результативності впроваджених заходів та виконання взятих зобов’язань.

У рамках тренінгу учасники ознайомилися з презентаціями експертів, долучилися до практичної сесії та обговорили актуальні питання щодо збору інформації для підготовки моніторингового звіту відповідно до діючих вимог. Крім того, кожен одержав індивідуальну консультацію з питань, що хвилюють саме його місто.

Одержані під час навчального тренінгу знання та кращі практики підготовки моніторингової звітності допоможуть спеціалістам управління економіки при підготовці у поточному році звіту про виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року.

 

07.06.2017

Твір на тему: «Енергозбереження – малі кроки до великої цілі!» учениці гімназії Федіної Людмили одержав перемогу у ХVІ Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та енергетиків “Молодь – енергетиці України”, за категорію учасників «Учні».

Конкурс проводив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» спільно із  Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством освіти і науки України, Громадською організацією «Всеукраїнська Рада ветеранів праці енергетики», Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ), Відділенням фізико-технічних проблем в енергетиці НАН України, Радою молодих енергетиків України.

До участі в конкурсі наукових робіт були запрошені учні шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів та технікумів з усієї України.

Вітаємо Людмилу! Пишаємося досягненнями гімназистів!

 

06.06.2017

GEn1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.06.2017

Виховна робота  з питань енергозбереження у садочку №10 «Ялинка»  є одним з пріоритетних завдань

GEn1GEn1GEn1

 

 

 

 

 

 

 

 

Не зважаючи на зайнятість у підготовці до реконструкції будівлі, колектив вихователів знайшов час та провів захід для дітей під назвою: «Абетка енергозбереження!».

Під час заняття діти займалися виготовленням колажу «Зелена планета», приймали участь у дедуктивній грі «Так чи ні?» (поради при збереженні  енергоресурсів), відгадували загадки про електроприлади та вчилися правильно ними користуватися. Звичайно у якості прикладів використовувалася іграшкова побутова техніка.

Нагадуємо, що реконструкція об’єкту відбуватиметься у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу на засадах співфінансування з міським бюджетом.

 

01.06.2017

Енергоефективну реконструкцію дитячого садочку №10 «Ялинка» розпочато!

GEn131 травня у міській раді відбулася зустріч проектної команди міста з технічними експертами Команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) Дмитром Іваненком та Андрієм Удовиком.

Головне завдання зустрічі – впровадження практичних енергозберігаючих заходів в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу.  Зустріч була зосереджена на організаційно-технічних питаннях виконання робіт з реконструкції дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», що розпочнеться з 1 червня, тому до участі долучилися представники підрядної організації ТОВ «Будівельно-інжинірингова група «Новапроект» та спеціалісти, які здійснюватимуть авторський та технічний нагляди за виконанням робіт на об’єкті.

Під час обговорення експерти ще раз наголосили на відповідальності, яку несе проектна команда та замовник, зауваживши, що від якості будівельних робіт залежить успішність проекту в цілому. Дефекти та помилки у будівництві є неприпустимими, особливо для проектів, фінансованих Європейським Союзом.

З метою незалежної оцінки якості будівельних робіт та нагляду за ними Командою підтримки запроваджено здійснення безпосередньої інспекції об’єктів та жорстку систему звітності, що передбачатиме аналіз виконання результативних показників та повну фотофіксацію. Закріплені за проектом експерти, крім функції контролю, здійснюватимуть консультативний супровід та допомагатимуть у визначенні оптимальних варіантів вирішення робочих питань, що виникатимуть у процесі будівництва.

У рамках зустрічі, експерти відвідали об’єкт, провівши огляд конструктиву будівлі, та узгодили ряд додаткових технічних дій для досягнення завдань проекту.

 

25.05.2017

Міська гімназія спільно з американською школою Scott High School реалізує партнерський проект «Освіта без кордонів»

GEn1Партнерські відносини з середньою школою Скотта – Scott High School (округ Кентон, штат Кентуккі, США) були налагоджені завдяки Програмі обмінів «Відкритий світ», участь у якій приймала представниця управління економіки міської ради (начальник відділу Анастасія Загородня). Комунікабельність, відкритість колективу школи Скотта та ініціативність адміністрації гімназії стали запорукою успішного втілення запланованих у рамках проекту завдань.

Очолювана директором Бренноном Саппом Scott High School є особливою, крім вагомої освітньої та соціальної складової, ця школа є зразком енергоефективності. Нещодавно було проведено її масштабну реновацію з застосуванням сучасних енергоефективних рішень (здійснено комплексне утеплення, модернізовано систему освітлення з застосуванням сонячних панелей, встановлено теплові насоси). Система енергоменеджменту у школі охоплювала три основні складові: конструктивну реновацію, енергомоніторинг, освітні заходи для дітей та персоналу. На разі у нашому місті здійснюється  реалізація грантового демопроекту у сфері енергоефективної реновації будівель освітньої галузі, тому досвід Scott High School допоможе вдосконалити наш проект.

GEn1«Освіта без кордонів» – це обмін досвідом в організації виховного процесу з енергозбереження, поширення «цікавинок» зі шкільного життя (як функціонують та чим живуть школи у Сполучених Штатах та Україні). Проект дозволить більше дізнатися про культуру, традиції наших країн, а учні зможуть розширити свій кругозір та знайти нових друзів. Крім того, виконання завдань проекту та спілкування здійснюється на англійській мові, і це є гарною практикою для гімназистів.

На першій скайп-зустрічі було повністю узгоджено запропонований директором гімназії Юлією Баранник план співпраці, і активна робота розпочалася: учасники проекту вже обмінялися відеороликами «Давайте познайомимося» – «Let’s introduce ourselves», на яких учні представили себе, розповіли про свої інтереси та захоплення, очікування від проекту. Також, обмін досвідом відбувається через соціальні мережі.

На сьогодні діти разом з вчителем-координатором Людмилою Іоткою здійснюють підготовку відеоматеріалу під назвою: «Один день з мого шкільного життя» – «One day from my school life» – короткий відеоролик про їх звичайний день у школі.

Попереду ще багато заходів: інформаційних відеороликів, спільних естафет та віртуальних скайп-екскурсій. Учні сповнені енергії та відкриті до нових знань!

 

18.05.2017

Подаруй друге життя покидьковому матеріалу

IMG_20170517_091635IMG_20170517_09211717 травня в ДНЗ №10 «Ялинка» в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (за підтримки Європейського Союзу) було проведено виховний захід з енергозбереження під назвою: «Подаруй друге життя покидьковому матеріалу».

Під час проведення виховного заняття діти здійснювали подорож імпровізованим транспортом від зупинки до зупинки. Кожна з них мала символічну назву: «Закривай кран, щоб не втік океан», «Бережи тепло, щоб веселіше було», «До рідної природи не неси шкоди». Так, в невимушеній ігровій формі дітки ще раз закріпили свої знання стосовно збереження природи, правил поводження з побутовими засобами заради економії природних ресурсів.

Заключною частиною виховного заходу стало дефіле в костюмах казкових героїв, зроблених з покидькового матеріалу. В якості тканин для костюмів батьки разом із дітьми обрали найрізноманітніші підручні засоби. Це і пакети для сміття, і використані комп’ютерні диски, і пластикові пляшки, і звичайні рекламні пакети. В такий цікавий для дітей спосіб вихователі разом з батьками показали малечі, що і такому, здавалося б, уже непотрібному матеріалу, можна дати друге життя, тим самим, не засмітивши зайвий раз довкілля.

 

18.05.2017

Гімназисти виготовляли листівки на тему енергозбереження

GEn110 травня в Конотопській гімназії був проведений  захід під назвою «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті. Дитячі листівки власними руками». Під час цього заходу діти малювали листівки на тему енергозбереження у побуті. Кожен мав змогу відобразити своє бачення того, як правильно та раціонально споживати енергоресурси.

В наш час, коли життя переповнене безліччю подій та проблем, коли всі постійно кудись біжать і поспішають, ми зовсім забуваємо про те, що на перший погляд видається неважливим. Здавалося б, це така дрібниця – залишене на півгодини світло в пустій сусідній кімнаті, телевізор, який працює «для фону», штекер електроприбору в розетці в режимі очікування і т.п. Проте ж мало хто задумується, що всі ці наші дії, складені в одне ціле, із дня у день створюють величезні рахунки в оплаті комунальних послуг, а головне – завдають непоправної шкоди нашій планеті.

Саме тому учні сьомих класів Конотопської гімназії вирішили створити для своїх батьків нагадування про важливість раціонального використання енергоносіїв у вигляді листівок. Для цього знадобилося небагато: папір, олівці та дитяча фантазія. Всі листівки вийшли різні за змістом, але з однією спільною ідеєю – ще раз нагадати дорослим, що енергозбереження у побуті це важливо.

GEn2 GEn3

 

11.05.2017

У дитячому садочку №10 з’явився інформаційний стенд з енергозбереження

DNZsНа виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у ДНЗ №10 “Ялинка” було відкрито інформаційний стенд з енергозбереження.

На стенді розміщено план заходів з енергозбереження, склад робочої групи з питань реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», правила під назвою «Час берегти енергію», «зелені» поради «Як ти можеш допомогти планеті».

Інформація, яку містить стенд з енергозбереження є доступною та корисною, як для працівників садочку, так і для батьків його вихованців. Усі бажаючі мають змогу ознайомитись та вкотре нагадати собі і дітям, що розумне та раціональне використання енергоресурсів – це невід’ємна складова збереження нашої планети.

 

08.05.2017

Увага! Конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!»

IMG_1У рамках підготовки до відзначення у місті Європейського тижня сталої енергії, оголошується конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!». Конкурс проводиться з метою привернення уваги мешканців міста до питань екології та енергоефективності.

Управління економіки Конотопської міської ради запрошує усіх активних, творчих людей міста  долучитися до конкурсу, підготувати якісні роботи, що висвітлюють особистий погляд на екологію та енергозбереження.

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, які проживають або навчаються у м.Конотоп.

На конкурс подаються виключно індивідуальні ескізи/малюнки, як чорно-білі, так і кольорові . Кожен учасник має право подати до 3 робіт. При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім’я, прізвище та по батькові (повністю) учасника конкурсу;  дата народження;  телефон, e-mail.

Конкурсні роботи приймаються до 30 травня  2017 року. Конкурсні ескізи в електронному вигляді (формат JPG, JPEG, з мінімальним стисненням) потрібно надсилати на адресу ekonomkonotop@ukr.net з обов’язковою поміткою в темі листа «на конкурс» або подавати до управління економіки міської ради: проспект Миру, 8, 4 поверх, кабінет 401.

Організатор конкурсу залишає за собою право використовувати матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо. Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні.

Не допускаються для участі у конкурсі роботи, які:  не відображають мету конкурсу;  не відповідають вимогам конкурсу;  пропагують насилля, будь-яку форму ворожнечі, негативні звички;  містять будь-яку форму приниження особистості; можуть бути розцінені як реклама.

Ескіз/малюнок-переможець, визначений за результатами конкурсу, за ініціативи та підтримки депутата міської ради Тягнія Сергія Миколайовича буде розміщено на стіні багатоповерхового будинку по вул.Генерала Тхора. Також, найкращий ескіз стане загальноміським логотипом Тижня сталої енергії 2017 року.

 

03.05.2017

Візит експерта з енергозбереження до школи №2

28 квітня 2017 року спеціалізовану школу №2 відвідав експерт із енергозбереження та енергоефективності проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», Дмитро Леськів.

Під час візиту експерта, шкільною командою енергоменеджерів «Гефіас» було презентовано результати роботи з моніторингу енергоспоживання, крім аналізу показників діти підготували та надали пропозиції щодо першочергових енергозберігаючих заходів, які необхідно впровадити у закладі для досягненням максимальної енергоекономії.

 

Також, у школі тривали Дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті, тому експерт долучився до ділової гри «ECO-DREAM CITY» та відвідав тематичні виставки, що відтепер постійно діють при інформаційному пункті.

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що протягом усіх Днів енергії у школі проходила акція: спеціально випущені «шкільні гроші» – енергетичні гривні, які можна було заробити активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань або ж звернувшись до «Екобанку» при інформаційному пункті, використовувалися на виставці-продажі «HANDMADE».

За час акції  команді енергоменеджерів вдалося зібрати чималеньку суму енергетичних гривень. За інформацією адміністрації школи енергетичні гривні вже конвертовані випускником школи 2003 року Гуровим Ігорем у справжні гроші, за які придбано 5 нових  аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Вітаємо спеціалізовану школу №2 з успішним завершенням Днів енергії та  дякуємо спонсором за підтримку!

 

 

26.04.2017

Нові проектні ініціативи

24 квітня 2017 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва та начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Анастасія Загородня взяли участь у конференції присвяченій початку в Україні проекту «Мери за економічне зростання».

Це нова ініціатива Європейського Союзу направлена на консолідацію зусиль органів місцевого самоврядування, ділових кіл та громадянського суспільства для прискорення стійкого та інклюзивного економічного розвитку та створення нових робочих місць.

Міста, які приєднаються до участі в ініціативі візьмуть на себе ряд зобов’язань та разом з тим  одержать можливість залучити міжнародну фінансову допомогу на реалізацію Планів місцевого економічного розвитку.

Під час конференції було анонсовано новий конкурс пілотних проектів, оголошений Європейським Союзом, тому на сьогодні управлінням економіки вже розпочато роботу щодо підготовки проектної заявки.

25 квітня зазначені представники долучилися до IV Міжнародної науково-технічної та навчально-методичної конференції «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи – РЕМS’17», яка була організованаНаціональним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України.

Конференція проходила у форматі пленарних секційних засідань, серед піднятих тем були такі актуальні для муніципалітетів питання як практичні аспекти побудови та якість системи енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівельта аудит. Враховуючи те, що енергоефективність є одним з ключових пріоритетів роботи міської ради, одержана інформація стане у нагоді при удосконаленні міської служби енергоменеджменту. Крім того, налагоджені під час конференції контакти дозволять залучити наукові методи до оцінки та обґрунтування енергоефективних рішень, що впроваджуються на базі бюджетних та комунальних об’єктів міста.

 

21.04.2017

Від сьогодні у гімназії діє інформаційний пункт з енергозбереження!

21 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії було відкрито інформаційний пункт-стенд з енергозбереження.

 

 

 

 

 

 

 

У відкритті-презентації стенду взяли участь адміністрація гімназії, викладачі, управління економіки міської ради та гімназисти, для яких стенд стане джерелом корисних порад з енергозбереження та цікавої інформації про усі енергозберігаючі заходи, що впроваджуються у закладі. Спеціально до відкриття учнівським активом та викладачами було підготовлено мініатюру, під час якої,  у віршованій формі, діти розповіли участь у проекті та про енергозаходи:

«Красу зберегти для нащадків навіки:

Ресурси землі, її гори і ріки

У пісні, у слові, у думці своїй

Ми почали це в гімназіїі – тож швидше до дій!

Щоб досягти результату, ефекту

Ми долучились до енергопроекту.

Будемо всім довкола розповідати

Як економити та зберігати!

Створення стенду стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, у поєднанні зусиль колективу гімназії, художньої школи, управління економіки та відділу освіти міської ради.

 

20.04.2017

У гостях у «Зеленої країни» – музично-спортивний захід садочку №10

19 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу», у дитячому садочку №10 було проведено виховний захід під назвою: «У гості до Зеленої країни!».

Вихователі дошкільного закладу творчо підійшли до такого важливого питання як забруднення навколишнього середовища побутовим сміттям, та підготували для малечі цілу музичну виставу. Під час заходу діти у ігровій формі дізнавалися про шкоду якої завдає довкіллю сміття, вчилися збирати сміття – очистивши імпровізований ставок, та дбати про природу.Також діти познайомилися з Червоною книгою, дізнавшись, які види тварин та рослин потребують нашого захисту.

 

19.04.2017

Дні Енергії у школі №2

18 квітня 2017 року у спеціалізованій школі №2 розпочалися Шкільні дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України».

До  Шкільних днів енергії долучилася не лише шкільна громада, а й управління економіки з відділом освіти міської ради,  які підтримували та допомагали у плануванні заходів,  депутати – випускники,  міська гімназія –  як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп» (реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу) та партнер СШ№2 у напрямку імплементації енергоосвіти у шкільне середовище, батьківський комітет та представники місцевих ЗМІ.  Почесним гостем заходу став координатор першого етапу проекту «Школа Енергії » Кілліан Шуберт.

Відкривали Дні енергії усі учасники відкритою дискусією на інформаційному форумі. Кожен мав змогу підійти до стенду-планети та «потиснувши долоню підтримки» на який завчасно була записана теза для роздуму, висловити свої думки з приводу енергоефективності, екології та культури енергоспоживання.

Спеціально до Днів енергії  у школі були випущені власні гроші – енергетичні гривні, тому гості заходу одержали «стартовий капітал», який можна було поповнювати активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань.  Для учнів та усіх гостей, хто мав бажання «швидко заробити»,  функціонував Екобанк з пільговою програмою: за вірну відповідь на запитання, що стосувалося енергозбереження, – 1 енергогривня.  Використовувалися шкільні гроші на виставці-продажі «HAND MADE». Наприклад за 5 енергогривень майстри з тематичних гуртків пропонували виготовлені власними руками обереги,  іграшки, підставки, а за 9 енергогривень навіть – декоративні вази з пластикових та звичайних пляшок, та інший цікавий крам.

Акція діє протягом усіх Днів Енергії до 21 квітня включно та по її завершенню зібрані енергогривні будуть конвертовані спонсорами за вигідним курсом у звичайні гроші,  що підуть на придбання аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Для Днів енергії були сплановані найкреативніші заходи – танцювальний калейдоскоп «Енергія Землі – Енергія Сонця!» під час якого діти за допомогою танцю «розповіли»  історію-застереження з наголосом на збереженні довкілля та альтернативній енергетиці; флешмоб «Мега-Екопазл» зі створення енергослоганів – на чверть години учасники стали літерами та одержавши команду від модератора будували слова. Крім того, усі охочі мали змогу долучитися до майстер-класів з виготовлення лампочок-іграшок (використання відпрацьованих матеріалів), квітів з пластику (привернення уваги до збереження рідкісних видів рослин) та попрацювати у новому шкільному гуртку з виготовлення  японських ляльок Окіагарі Кабоші.

 

 

 

 

 

 

 

Енергоменеджери з команди «Гефіас» залучили гостей до ділової гри «ECO-DREAM CITY». Три команди у складі учнів, вчителів, представників громади пробували себе у якості архітекторів та проектувальників, намагаючись створити ідеальне з точки зору енергоефективності та екології місто. Кожна команда захищала свій проект перед імпровізованою  «групою інвесторів», при цьому решта команд також  мала право ставити питання. Приємно зазначити, що екологія та енергоефективність стали відправними орієнтирами: усі команди передбачили у своїх планах сонячні колектори, парки, вітрові станції.

Завершився ключовий День акцією «Політ Енергії»: символічним запусканням повітряних зміїв.

 

 

 

 

 

 

 

 

14.07.2017

Позитивний досвід колег з міста Самбір!

На каналі Youtube Програми ЄС “Угода мерів-Демонстраційні проекти” (CoM-DeP) розміщено офіційний відео-ролик Програми про успішне впровадження проекту із модернізації вуличного освітлення у м.Самборі Львівської області.

Відео доступне за лінком https://www.youtube.com/watch?v=1WClxU88fgM&feature=youtu.be

 

12.04.2017

Гімназія стане не тільки енергоефективною, а й найдемократичнішою школою у місті!

Учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової  підтримки Європейського Союзу, Конотопська гімназія,  за допомогою експертів  Всеукраїнської програми «Демократична школа» впроваджує демократичні зміни та стандарти у навчально-виховний процес , шкільне середовище та  розвиває партнерство з батьками і місцевою громадою.

Активна фаза  програми  розпочалася у лютому місяці 2017 року з підписання декларації про співпрацю.  Учасники  з усіх куточків держави зустрілися на стартовій зустрічі та ознайомилися з основними напрямками, завданнями, над виконанням  яких працюватимуть у своїх закладах.  Наступний етап передбачав  предметні  тренінги для шкільних команд програми.  Експерти програми вже двічі відвідували гімназію та встигли попрацювати з ініціативною групою,  до складу  якої входять не лише учні та вчителі, а й батьки та представники громади. Протягом терміну дії програми  група тренерів буде допомагати впроваджувати  демократичні зміни, що охоплюватимуть усю гімназійну громаду та батьківський колектив. На сьогодні  ініціативна група визначила пріоритетні  стандарти та починає роботи практичні кроки для демократичного розвитку школи.

Довідково: Всеукраїнська  програма освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» є  спільною програмою Європейського Центру ім. Вергеланда, Міністерства освіти і науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Участь у другому циклі програми приймають  42 навчальних закладів, які були відібрані на конкурсних засадах.

Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації  та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації  навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.

Програма розрахована на півтора роки, і завершиться у червні 2018 року.


03.04.2017

Відбір  виконавця для здійснення технічного нагляду за реконструкцією!

У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що  реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, оголошується відбір виконавця, що надаватиме послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції будівлі Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Ялинка» Конотопської міської ради Сумської області по вул.Свердлова,32 (вул.Володимира Великого, 32) (далі – Об’єкту).

Пропозиції подаються на фірмовому бланку (у разі наявності)  за підписом керівника (печатка за наявності).

У пропозиції має бути вказана вартість послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції Об’єкту без ПДВ (зазначити чи є виконавець платником ПДВ);  інформація про досвід у здійсненні технічного нагляду  за виконанням робіт з реконструкції/капітального ремонту, що фінансувалися за рахунок міжнародного фінансового ресурсу; примітка про ознайомлення з технічним завданням та підтвердження щодо спроможності виконати усі вимоги технічного завдання.

Пропозиції мають бути надані у термін до 15 квітня 2017 року включно, в електронному (сканований документ) вигляді:

–          Відділу освіти Конотопської міської ради –  muo-konotop@ukr.net

–          Управлінню економіки Конотопської міської ради – ekonomkonotop@ukr.net

Контактні телефони: (05447) 6 60 17, 6 61 66

Технічне завдання

 

29.03.2017

“Година Землі 2017” у місті Конотоп

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2017».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, та проекту «Школа Енергії 2.0».

З 15 березня проходив загальноміський конкурс з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!». Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани – Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Напередодні «Години Землі» 24 березня у міській гімназії та спеціалізованій школі №2 відбулася акція  «Вимкни світло заради Планети!», у рамках якої діти спільно з вчителями створили цілі експозиції з свічок. Спеціалізована школа №2 організувала екологічний флешмоб під назвою «SEVE».

Дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до «Години Землі», провівши спеціальне заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок). Також діти разом з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години (наприклад заняття «Зміни світ на краще, збережи природу» у гімназії). Під час занять учні показали гарні знання з екології, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природа наш дім». Працівники центральної дитячої бібліотеки для учнів спеціалізованої школи №2 було провели інформаційну годину «Земля-основа життя». Працівники центральної міської бібліотеки провели для членів Українського товариства глухих екологічну годину: «Чиста вода, чиста земля – надія твоя». У залі була розгорнута виставка – експозиція: «Берегти природу – берегти Україну», на якій були представлені нові друковані видання природоохоронної тематики.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1000 кг та еквівалентне посадженню 378 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

«Прислухайтесь, земляни, як плачуть океани,

І як ліси ридають, шумлять і ніч і день…

Опам’ятайтесь, люди, бо іншої не буде

У Всесвіті цілому домівки для людей!

Щоб нащадки потім нас не осудили,

Щоб жили у світі сонця і краси,

Збережімо, люди, Землю нашу милу,

Гори ці, і ріки, і ліси!»

 

27.03.2017

Екологічна акція у гімназії

27 березня 2017 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», щ о реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, міською гімназією було проведено екологічну акцію «Зробимо наше місто чистішим!».

У ході акції було прибране  гімназійне подвір’я та прилегла територія.

Ніщо так не виховує бережливе  ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад керівника.

 

23.03.2017

“Година Землі” у садочку №10

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у міста за фінансової підтримки Європейського  Союзу, дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до участі у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017».

Під час заходів  вихователь старшої групи «Віночок» провела заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок).

Не залишилися осторонь діти логопедичної, різновікової, середньої  та молодшої груп, які разом  з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч. У спеціальні лоточки діти висадили розсаду цибулі та перцю, а на майданчиках дошкільного закладу висадили кущі та дерева.

Також, батьки  дошкільників нашого закладу  разом з дітьми долучилися до виставки малюнків «Природа в небезпеці».

 

23.03.2017

Конкурс «Бережи енергію!»: дитячий погляд на глобальні проблеми

 

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» та участі міста у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017» проведено конкурс  з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!».

Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Не можливо лишити поза увагою те, що Підлипненська ЗОШ та ЗОШ №7 підготували якісні інформаційні буклети, які обов’язково використовуватимуться у рамках Європейського тижня сталої енергії.

Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани – Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Дякуємо усім учасникам та вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.03.2017

Шкільна абетка енергоефективності: енергоменеджери СШ№2 вчать учнів молодших класів та батьків основам енергозбереження

 

 

 

 

 

 

17 березня у приміщенні спеціалізованої школи №2,  у рамках виконання заходів комунікаційного плану проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», відбулася навчальна ділова гра під назвою: «Абетка енергоефективності».

Захід був організований для поширення у шкільному середовищі та серед батьків енергоефективного досвіду та знань команди енергоменеджерів «Гефіас». Усі учасники ділової гри були розподілені на команди та спільно виконували поставлені завдання. Особливість заходу полягала у тому, що координаторами виступали саме шкільні енергоменеджери.

Усі напрацювання ділової гри були систематизовані у своєрідну абетку енергоефективності, примірник якої одержав кожен з учасників.

 

 

Також, проект «Школа Енергії 2.0» розширює Конотопські горизонти. На Методичному об’єднанні учителів фізики міста Конотоп, яке проходило у І декаді березня, координатор проекту від СШ №2 Рибець Світлана ознайомила учителів фізики з «бібліотечкою» проекту та обговорила план спільних дій на шкільні дні енергії, що відбудуться у Конотопській спеціалізованій школі №2 з 18 по 21 квітня 2017 року.

 

 

 

07.03.2017

 

 

3 березня 2017 року розпорядженням міського голови №74-ОД затверджено Комунікаційний план проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

 

 

23.02.2017

Майстер-клас для педагогів садочку №10 «Руками створюються дива!»

 

 

 

 

 

 

 

 

23 лютого у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, для педагогів дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»  було проведено цікавий майстер-клас щодо виготовлення іграшок та елементів декору з відпрацьованого матеріалу.

Захід розпочався з бесіди про збереження довкілля та шкоду, яку завдають поліетилени, пластики та інші «одноразові» речі, що використовуються нами у повсякденному житті. Під час, бесіди вихователі активно пропонували, які вироби можна виготовити з відпрацьованого матеріалу.

Наступним етапом заходу був практикум: виготовлення виробів  з пластикових стаканів, ложок, тарілок, серветок, дисків та поліетиленових пакетів.

Диво-іграшки, прикраси зображені на фотографії – яскравий приклад того, що кожен з нас може допомогти довкіллю.

 

08.02.2017

Відкриття першого у місті шкільного інформаційного пункту з енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

 

8 лютого у приміщенні спеціалізованої школи №2,  відбулося урочисте відкриття інформаційного пункту з енергозбереження, створеного у рамках виконання заходів комунікаційних планів проектів «Школа Енергії 2.0», «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

На початку заходу зі словами привітання до гостей звернулася директор школи Олена Матвійчук: «Мені дуже приємно, що сьогодні наша школа знову об’єднала дітей, батьків, представників влади та громади для розвитку енергоефективності. Для нас інформаційний пункт – нова складова шкільного життя, долучитися до якої ми з гордістю Вас запрошуємо!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Новостворений пункт складається з «Інформаційного кабінету» та «Інформаційного панно-стенду» і відтепер є основним місцем дислокації шкільної енергокоманди «Гефіас», своєрідним осередком для узагальнення та поширення позитивного енергозберігаючого досвіду, порад та просто цікавої інформації про енергоефективні напрацювання, проекти, серед батьків та відвідувачів школи, шкільної спільноти міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

Це важливий результат спільної роботи учнів та вчителів школи №2, фахівців відділу освіти та управління економіки міської ради, і безперечно колективу дитячої художньої школи, творчі ідеї якого дійсно вражають.
Звичайно створення інформаційного пункту стало можливим завдяки участі у проекті «Школа Енергії 2.0» та фінансовій підтримці Асоціації «Енергоефективні міста України», депутата міської ради Віталія Гланца.

«Популяризація заходів з енергозбереження – вагомий засіб, який може допомогти у скороченні споживання енергоресурсів, а отже – зробити навколишній світ екологічно безпечним. Тому, ми продовжуватимемо роботу зі створення таких інформаційних пунктів у інших закладах міста», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

 

19.01.2017

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

18 січня 2017 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засіданні були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

Ключові питання засідання – розгляд пропозицій щодо заходів комунікаційного плану проекту на 2017 рік, планування загальноміських акцій з популяризації енергозбереження, заслуховування інформації про базові показники, моніторинг яких здійснюється по закладам, та використовуватимуться для верифікації проекту.

Крім того, відбулося обговорення плану інформаційної діяльності за проектом «Школа Енергії 2.0».

За підсумками засідання було вирішено погодити заходи до комунікаційного плану проекту, після узагальнення та погодження з експертами Команди підтримки план буде оприлюднено.

 

 

17.01.2017

Теплодіагностика будинків: поєднання практичного енергозбереження з навчанням!

17 січня 2017 року в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, було розпочато здійснення тепловізійної діагностики житлових будинків за одержаними заявками від мешканців міста.

Слід зазначити, що даний фокус-день був особливим, оскільки його мета передбачала, крім здійснення діагностики будинків та виявлення джерел тепловтрат, проведення своєрідного «майстер-класу» для енергокоманди спеціалізованої школи №2.

Нещодавно у місті стартував проект «Школа енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», і учасник проекту – спеціалізована школа №2  вже  впевнено набуває досвіду у сфері енергоменеджменту та крокує до освоєння шкільною енергокомандою «Гефіас» азів енергоаудиту.  Тому, до участі в тепловізійних обстеженнях спеціалісти управління економіки міської ради залучили  учнів, які є членами енергокоманди школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Під керівництвом міських енергоменеджерів, у супроводі з вчителем, юні енергоаудитори/енергоменеджери провели обстеження тепловізором будівель школи, дитячого садочка №10 «Ялинка» та приватного житлового будинку, ознайомилися з правилами користування тепловізором,  дізналися, як правильно виявляти джерела тепловтрат та перевіряти ефективність уже здійсненого утеплення. У ході обстеження учні висловлювали свої думки з приводу одержаних даних та як справжні фахівці пропонували заходи для усунення містків холоду.

Підтримавши навчальну ініціативу управління економіки, відділу освіти  та школи №2, адміністрація садочку №10 «Ялинка» запросила  команду для заміру вологості дров, що використовуються для опалення закладу. Тож, діти мали можливість практично попрацювати з таким приладом як вологомір.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведені обстеження та здобуті знання, виявилися дуже цікавими для учнів, і неодмінно стануть у пригоді в подальшій роботі над проектом.

В умовах сьогодення питання захисту довкілля та збереження тепла у будинках стають особливо актуальними. Ми розуміємо, що своєчасно закритий кран, заклеєні вікна або вимкнене світло – це крок до власного добробуту та деякий внесок у екологічно безпечне майбутнє, проте через відсутність відповідної інформації про джерела тепловтрат, впроваджені заходи з енергозбереження не мають належної ефективності.  Саме, тому   ознайомлення споживачів із різними аспектами теплозбереження для підвищення енергосвідомості є важливою спільною роботою міської ради та освітніх закладів міста.

 

04.01.2017

До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку.

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.

Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.
Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

До 15 січня 2017 року, Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який безкоштовно проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету на e-mail: ekonomkonotop@ukr.net.

 

03.01.2017

Конотоп крок за кроком підвищує свою енергоефективність

Ще 2011 року Конотопська міська рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефек­тивності, поставивши свій підпис під ініціативою Європейського Союзу – «Угодою Мерів». У такий спосіб місто задеклару­вало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживан­ня енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Енергоефективні напрацювання «Плану дій сталого енергетич­ного розвитку на період до 2020 року», розробленого на вико­нання добровільних зобов’язань перед Угодою Мерів, знайшли відображення у конкретному проекті під назвою: «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотопа», що почав втілюватися в життя у минулому році та наростив свої масштаби цього року.

У рамках проекту протягом 2016 року було проведено низку інформаційно-комунікаційних та агітаційний заходів для школярів та населення. Кожен із них мав на меті розповісти та показати різним віковим категоріям користь від заощадження наявних ресурсів. У своїй більшості вони були спрямовані на дитячу аудиторію Конотопської гімназії та ДНЗ №10 «Ялинка», бо саме будівлі цих навчальних закладів будуть переоснащені за кошти Європейського Союзу.

У конотопській гімназії під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження: це виступ агітбригади «Енергетик»; брейн-ринг «Економія-екологія-енергія»; виховний захід в ігровій формі,  –  «Зоряна година «Ми охоронці природи!»; квест з енергозбереження під назвою: «Я, майбутнє та енергія!»; в останній декаді травня було підбито підсумки конкурсу плакатів, що проходив протягом місяця серед учнів 3-6 класів гімназії; інтелектуальний марафон «Ми люди  поки є природа!» для учнів 7 класу та багато іншого. Підсумком для гімназистів стали відвідини IX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016», що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Київ.

Викладачі під час виховних занять постійно розповідали дітям про енергоефективність, присвячували цілі заняття питанням відновлювальної енергетики. Завдяки усім цим заходам учні не на один крок наблизилися до розумного споживання, засвоїли масу способів енергоекономії, відтепер їхня увага прикута до питань збереження навколишнього середовища, а засвоєні знання сприятимуть формуванню етичних взаємин людини з довкіллям. Самі ж учні на кожному заході були активні та креативні, а це говорить, що їм небайдужа подальша доля планети.

Привчати дітей до збереження світла і тепла потрібно змалку і тоді вони все життя будуть наслідувати дитячі навички. Це чудово розуміють у ДНЗ №10 «Ялинка». Саме тут у рамках виконання проекту  «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м.Конотопа» вихователі у формі гри та розваги вчили дітей способам збереження природних багатств.

Під час виховного заняття «Тепла оселя» робили аплікації «Заклеїмо віконце Зайчику» та фізкультхвилинку «Щоб не змерзнути зимою», а також відгадували загадки про електроприлади та навіть здійснили дослід про властивості теплого повітря, дізнавшись чому тепле повітря підіймається вгору. До  Всесвітнього дня водних ресурсів у садочку було проведено заняття для вихователів та дітей під назвою «Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою». Також дитячий садочок №10 «Ялинка» долучився  до  участі у Всесвітній акції «Година Землі 2016», у рамках якої для вихованців був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету такою, як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням малюки випустили  кульки  у  небо.

Для найменших вихованців ДНЗ №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття під назвою «Мандри краплинки!» Усі юні дослідники уважно слухали  казку-бесіду про маленьку краплинку та її велике значення для навколишнього світу, відгадували загадки. Під час заходу діти провели ряд цікавих дослідів та дізналися «Чи має вода колір?», «Чи має вода смак?», «Де живе вода?» та найголовніше чому та як потрібно берегти воду.

Екологічне заняття «Майбутнє Землі у небезпеці!» з користю розважило дітей різновікової групи, бо на дітей чекали цікаві досліди щодо властивостей води «Вода прозора», «Вода немає запаху», «Вода немає смаку» та експеримент «Забруднення води». Також усі маленькі дослідники долучилися до виготовлення аплікації «Акваріум». Діти разом із своїми вихователями відзначили «День Землі». Щоб примножити багатства нашої планети, малеча висаджувала трав’янисті рослини та кущі.

Проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотопа» не обійшов осторонь і вихователів ДНЗ №10 «Ялинка», для яких було організовано екологічний брейн-ринг, а вони передали отримані знання батькам та дітям на відкритому занятті, присвяченому питанню екології та енергозбереження «Хай на Землі панує чистота!»

Влітку колектив садочку №10 «Ялинка» організував спільний турпохід з батьками до річки Єзуч. Захід мав пізнавальний характер. Під час пішого переходу до річки Єзуч діти спостерігали за транспортом, тваринами та довкіллям (свійські тварини, птахи, різні дерева тощо). Вихователі розповідали про важливість бережливого ставлення до навколишнього світу, про екологічний транспорт, негативний вплив викидів вуглекислого газу, загадувала загадки про явища природи.

Дуже важливо вже в ранньому віці закласти основи свідомого відношення до питання енергозбереження. А, як відомо, найдієвіший спосіб виховання – це приклад дорослих, і перш за все, батьків. Саме тому було вирішено провести захід у форматі батьківської конференції «Буду я природі другом!», де були залучені батьки, бабусі та дідусі вихованців логопедичної групи дошкільного навчального закладу.

Куратори проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотопа» прагнули охопити якомога більшу кількість учнів, тому у міській бібліотеці для дітей був проведений екологічний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи-чарівниці». Для маленьких читачів було проведено «Мандрівку книжковим містом»: екскурсію по бібліотеці, де дітей ознайомили з гарно ілюстрованою книжковою виставкою «Чарівний світ природи», журналами «Колосок», «Колосочок», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру.

Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів приєднався до Всесвітньої акції «Година Землі 2016». На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів. У міському будинку культури «Кінотеатр «Мир» було організовано акцію «Додай Планеті кольорів!» Також виставка агітаційних плакатів проходила з 15 по 19 березня у Конотопській гімназії, де діти у своїх роботах закликали людей щось змінити у своєму житті заради Планети. Спеціалізована школа №2 розробила екологічний буклет «Година Землі для кожного», що розповсюджувався серед населення міста.

16 березня 2016 року працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  організували та провели для інвалідів Українського товариства глухих екологічний бібліомікс «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як відзначають цю подію  у  всьому світі, а також  разом переглянули  відеокліп «Година Землі».

У залі була розгорнута виставка-експозиція «У  храмі на ім’я природа». На  виставці поряд з друкованими виданнями  були представлені вироби  декоративно-ужиткового мистецтва створені в стилі «Топіарій», швачки учбово-виробничого підприємства глухих Марини Маслак.  Ці яскраві, самобутні топіарії  відображають неповторну красу і гармонію природи нашої рідної Землі.

15 червня  під час акції «Живи енергоефективно!», що проходила у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії у місті, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!». Слоган-переможець, що став гаслом Європейського тижня сталої енергії у місті Конотопі 2016: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!»

У місті з розмахом пройшли заходи до Європейського тижня сталої енергії. Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. 15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». Також у рамках акції було організовано роботу трьох майстер-класів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером і звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

Наприкінці липня у позашкільному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія» у форматі конкурсу пройшла акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!». Кожна з чотирьох змін закладу здійснила підготовку моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей з відпрацьованої сировини. Учасники акції творчо та відповідально підійшли до заданої тематики «святкові вбрання», виготовивши дійсно яскраві моделі. При чому були задіяні майже усі діти: хтось допомагав ідеями, хтось виготовляв, демонстрував, а хтось вболівав. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, газети, пінопласт…

«Еко-Арт»: мистецтво задля захисту довкілля та збереження енергії! Під час акції в Конотопському трамвайному управлінні був розмальований один із трамваїв міста зображеннями екологічної та енергозберігаючої тематики. Паралельно на центральній площі, біля міського фонтану, був створений великий та яскравий «екомалюнок». Площа біля фонтану – чи не одне з найулюбленіших місць прогулянок та відпочинку усіх містян, тому малюнок протягом тривалого часу нагадував про важливість збереження та ощадливого використання енергії усім поколінням нашого міста.

30 листопада у рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід Воркшоп  «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього). Захід був організований спільними зусиллями Конотопської спеціалізованої школи №2, управління економіки та відділу освіти, за підтримки відділу культури та туризму міської ради. До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх  шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Рекомендації вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених  цеглинок розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

Учні спеціалізованої школи №2, як учасники проекту «Школи енергії» та учні гімназії (учасник проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу) відповідально ставляться до питань енергозбереження та екології, тому виступили з ініціативою виготовлення новорічних іграшок із відпрацьованої сировини – використаних лампочок розжарювання, пластикових пляшок тощо. Така ідея виявилася чудовим прикладом поєднання цікавого з корисним. Діти та вчителі не тільки зробили красиві речі, а дали «нове життя» відпрацьованим матеріалам.

Слід зазначити, що 2016 рік для впровадження проекту пройшов успішно, бо інформаційною програмою було охоплено значну кількість як дітей, так і дорослих. До популяризації енергоефективних заходів були залучено і школи, і бібліотеки і навіть екологічний транспорт Конотопа. Цього року разом з інформу­ванням розпочалося і предметне впровадження енергозберігаючих заходів у Конотопській гімназії та ДНЗ №10 «Ялинка». Зокрема вже виготовлено проектну документацію для реконструкції будівель закладів, що розпочнеться у  2017 році.

Ці публікації було створено за підтримки Європейського Союзу. За  зміст публікацій повну відповідальність несе Конотопська міська рада. Зміст публікацій не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.