Під страховим захистом Фонду на території м. Конотопа, Конотопського району та  Кролевецького району перебувають майже 25 тисяч застрахованих осіб, а також постійно отримують страхові виплати по страхуванню від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання 390 потерпілих на виробництві та членів їх сімей.
      За рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється цілий комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації застрахованих осіб та потерпілих на виробництві.
     З метою реалізації нових підходів у наданні медичних, соціальних та реабілітаційних послуг  прийнято дві надзвичайно важливі постанови правління Фонду соціального страхування України, якими впроваджуються принципово нові механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням та застрахованих осіб – лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів: «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» та «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».
       Це перші кроки із реалізації політики Уряду та Міністерства соціальної політики щодо адресності програм соціального захисту населення. Тобто, впроваджується єдиний підхід: гроші ходять за людиною.
      Вже з спочатку 2018 року 17 потерпілих на виробництві, які мають право на санаторно-курортне лікування згідно з потребою визначеною висновком МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації інваліда,  подали заяви на отримання такої послуги з правом вільного вибору профільного санаторно-курортного закладу. Відділенням проводиться робота по укладанню тристоронніх договорів між потерпілим, відділенням Фонду та санаторієм. З 02 березня санаторно –курортний заклад прийме на лікування першого інваліда виробництва на лікування. Витрати на проїзд до місця лікування і назад Фонд теж компенсує потерпілому.
       Застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку ЛКК лікувально-профілактичного закладу. Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятись в реабілітаційне відділення безпосередньо з жіночої консультації. Застрахована особа, яка брала участь в АТО має право на лікування в реабілітаційному відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності медичних показань. Застраховані особи мають право вільного вибору реабілітаційного відділення відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації згідно з Переліком, передбачених вище вказаним Порядком. В 2018 році вже дві застраховані особи скористалися правом такого лікування по профілю нейрореабілітація.