DSC_20145 березня 2018 року в міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбувся фінал турніру серед учнів навчальних закладів міста «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921».

Дана гра розповідає про відомих діячів революційного руху та детально висвітлює різні аспекти створення української державності 1917-1921 років. Участь у фіналі турніру, за результатами кваліфікаційних змагань у яких брали участь 12 команд,  взяли  учні спеціалізованих шкіл №3 і №9 та загальноосвітніх шкіл №10 та №13. Після проведеного бліц-туру, боротьбу за кубок продовжили команди спеціалізованих шкіл №3 і №9 та загальноосвітньої школи №10. За результатами  напруженої  боротьби, переможцем турніру стала команда загальноосвітньої школи №10.

Виступила з вітальним словом та згадала про важливість подій Української революції 1917-1921 років, для становлення незалежної Української держави, секретар міської ради Олена Багрянцева.

Науковий співробітник міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського, місцевий краєзнавець Шаміль Акічев розповів присутнім про події часів Перших визвольних змагань, що відбувались на теренах Конотопщини.

Учасників та переможців турніру привітали начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко  та начальник відділу освіти міської ради Ольга Беспала.

Всі учасники змагань отримали грамоти та подарунки, а переможці – почесний кубок.

Українська революція 1917-1921 років – один з найважливіших уроків історії для нас, що демонструє жертовність українців у боротьбі за свободу. Хай досвід минулого зробить нас сильнішими сьогодні задля успішного майбутнього.