Нерідко до відділу контролю міської ради звертаються мешканці міста зі скаргами щодо якості придбаних товарів при цьому не можуть назвати прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця, у якого цей товар було придбано.
Відповідно до п.1 статті 4 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі мають право на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію її кількість, якість, асортимент а також про її виробника, виконавця, продавця.
Зокрема, інформація про продавця (виконавця), відповідно до чинного законодавства,  повинна бути розміщена у  «Куточку споживача».
Пункт 10 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006р. №833 передбачає, що всі суб’єкти господарювання, що провадять торговельну діяльність через роздрібну, дрібнороздрібну торговельну мережу та мережу закладів ресторанного господарства (бари, кафе, закусочні тощо), повинні забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується наступна інформація:
– найменування власника або уповноваженого ним органу (його адреса, номери телефонів, ПІБ керівника (власника);
– книга відгуків та пропозицій,
– адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;
– торговельний патент, ліцензії відповідно до встановлених законодавством     вимог;
– Закон України “Про захист прав споживачів”, а також в залежності від сфери діяльності суб’єкта господарювання відповідні правила продажу, надання послуг (Правила продажу непродовольчих товарів, Правила продажу продовольчих товарів,  Правила побутового обслуговування населення);
Якщо підприємство надає послуги населенню, то куточок споживача повинен додатково мати:
– зразки матеріалів та затверджених в установленому порядку виробів;
– ціни і тарифи на послуги, матеріали та вироби;
– перелік нормативно-технічних документів, вимогам яких повинні відповідати послуги;
– гарантійні зобов’язання виконавця послуг;
– інформація про працівників, які обслуговують замовників, перелік категорій громадян, які користуються пільгами в отриманні побутових послуг.
Одночасно, нагадуємо, що розрахунковий документ, крім назви товару (послуги), вартості та   дати розрахунку, також повинен містити повну назву продавця та адресу магазина (майстерні). Тож, шановні споживачі, слідкуйте за тим, щоб надані вам при розрахунку товарний чек чи квитанція були оформлені належним чином.kutochok