zashitaДля українського бізнесу та підвищення інвестиційної привабливості країни в цілому великого значення набув закон, який у суспільстві назвали  #МаскиШоуСтоп. Він покликаний припинити свавілля силовиків та ліквідувати проведення безпідставних масок-шоу на підприємствах.

Нагадаємо,  серед новацій закону:

      Обов’язкова звуко- та відео фіксація обшуку та судового процесу, на якому було прийнято рішення про такий обшук.

      Заборона вилучати документи та техніку.

      Забезпечення право адвоката долучитися до процесу обшуку на будь-якій стадій у будь-який момент.

      Заборона повторно відкривати одні і ті самі справи.

Одним із нововведень надано повноваження Кабінету Міністрів України утворити комісію, основним завданням якої є забезпечення захисту прав осіб від неправомірних дій правоохоронних органів.

Наразі Уряд підтримав розроблену Міністерством юстиції постанову «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб», відповідно до закону #МаскиШоуСтоп.

«Така комісія стане дієвим та ефективним майданчиком для об’єднання зусиль держави та представників громадського суспільства з метою запобігання та недопущення порушень прав», – зазначила Ірина Свистун.

Комісія буде постійно діючим дорадчим органом при Кабінеті Міністрів і вноситиме обов’язкові до виконання рекомендації щодо справ, у яких фіксуються порушення інтересів українського бізнесу.

Комісію очолить Прем’єр-міністр, до її складу увійдуть правозахисники, представники бізнес-асоціацій та адвокатської спільноти.

Правоохоронці лише будуть викликатися на засідання комісії, надаватимуть інформацію та звітуватимуть за конкретними справами.

Комісія розглядатиме звернення представників бізнесу, узагальнюватиме таку інформацію для підготовки відповідних законодавчих змін чи кадрових рішень та готувати обов’язкові до виконання рекомендації конкретним правоохоронним органам щодо усунення системних порушень з боку відповідних структур відносно бізнесу.

Робота комісії відбуватиметься  в публічному режимі з запрошенням журналістів.