Аграрні розписки – новація у відносинах сільськогосподарських підприємств та їхніх кредиторів. Завдяки іноземним партнерам та експертам, які переконують у ефективності цього взаємовигідного механізму, агровиробники з 20 областей України вже залучили фінансування таким чином.

Не виключення в цьому є і Сумщина, де проведено цикл зустрічей з агроструктурами, роз’яснено переваги застосування аграрних розписок. До цих зустрічей завжди долучалися і органи юстиції нашої області.

«Практичне застосування аграрних розписок вимагає чітких дій і від виконавчої служби, якщо виникнуть проблемні боргові питання, – наголошує Едуард Молодцов. – Тому начальники відділів та державні виконавці області взяли участь у навчанні щодо примусового виконання за аграрними розписками».

Навчання в Сумах проводили міжнародні партнери проекту «Аграрні розписки в Україні», розмова, що відбулася невимушено і у режимі діалогу, склалася конструктивно, було обговорено чимало проблемних питань.

Такий формат навчання завжди на користь справі. Тим більше, він органічно поєднується з напрямом «Я МАЮ ПРАВО! на виконання рішення суду», який реалізується Міністерством юстиції України.4