zagranpasportНаближається час літнього дитячого відпочинку. Сучасні діти не тільки відпочивають з батьками за кордоном, а й навчаються, отримують мовну практику в різних школах. Тому наразі є актуальним питання: що змінилося у правилах виїзду дітей за кордон у зв’язку з нововведеннями до низки законодавчих актів України, які посилюють дію закону #ЧужихДітейНеБуває.
Батькам потрібно знати, що внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, які набули чинності 21 лютого 2018 року.
Нагадуємо, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.
Тепер, захищаючи права дитини на гідне утримання шляхом посилення засобів впливу на батьків – злісних неплатників аліментів, дозволено тимчасовий виїзд дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, який заборгував аліменти, у разі пред’явлення довідки органу державної виконавчої служби про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів. Вона дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.
Отже, у такій ситуації виїзд дитини за кордон в супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Натомість у пункті пропуску необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби.
«Не платиш аліменти – не впливаєш і на рішення щодо виїзду дитини за кордон – це справедливо, – говорить очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Вважаю такі зміни позитивними у всьому напрямку роботи по стягненню аліментів з батьків-боржників, що ініційовані Мінюстом і отримали схвальну оцінку у суспільстві. Ми повинні були стати більш жорсткими до нерадивих батьків заради мільйонів українських дітей».