DSC_204116 квітня 2018 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбулася презентація виставки «УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму», підготовлена фахівцями Українського інституту національної пам’яті. Дана виставка розповідає про антинацистський фронт українських націоналістів та боротьбу проти комуністичного тоталітарного режиму. Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Виступила з вітальним словом та згадала про важливість діяльності Української повстанської армії для становлення сучасної України, секретар міської ради Олена Барянцева.

Військовослужбовець 58-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України Василь Музика наголосив на важливості вивчення історії рідного народу та патріотичного виховання молоді.

Науковий співробітник міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського, місцевий краєзнавець Шаміль Акічев  розповів присутнім про боротьбу членів Української повстанської армії на теренах Конотопщини, зокрема боротьбу боївок під керівництвом братів Лузанів та братів Супрунів.

Чудовим доповненням заходу стала пісня «Зродились ми великої години» у виконанні вокального ансамблю «Домінанта» дитячої музичної школи №1 (керівник Олександр Єрьомін).

Присутні мали змогу переглянути представлені у великій виставковій залі музею плакати та детально познайомилися з подіями та персоналіями визвольної боротьби Української повстанської армії проти нацистського та комуністичного окупаційних режимів.

Запрошуємо всіх бажаючих з 16.04.2018 по 26.04.2018 до Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відвідати виставку та дізнатися більше про історію рідної держави. Чекаємо на Вас!