31384189_186263255345035_6661005792285556736_nЗа ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня, як День охорони праці в Україні.

Цього року з нагоди Дня охорони праці протягом січня-квітня в нашому місті була проведена ціла низка заходів, спрямованих на те, аби інформувати громаду про необхідність дотримання умов безпеки праці та як результат – запобігти виникненню виробничого травматизму, а також велика увага в цьому році буде спрямована саме на виховання здорового покоління, та безпеці праці неповнолітніх.

В січні серед учнів і студентів навчальних закладів міста було проведено конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», переможцями якого на місцевому рівні стали дев’ять учнів та вихованців навчальних закладів міста.

Так, 13 квітня в приміщенні  міської ради головним спеціалістом сектору міської ради з питань охорони здоров’я та праці Савченко Ю.Г. за участю головного державного інспектора управління Держпраці у Сумській області Хоменко Ю.В. та страховим експертом з охорони праці Конотопського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській обл. Івановим В.П, лікарем гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській обл. Краснопоясовського К.А. проведено семінар-нараду  на тему: “Стан охорони праці у бідівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів”. Учасники обговорили хвилюючі питання, проблеми та можливі шляхи їх вирішення.

25 квітня головний спеціаліст сектору охорони здоров’я та праці Конотопської міської ради Савченко Ю., головним державним інспектором Управління Держпраці у Сумській обл. Хоменко Ю. та страховим експертом з охорони праці Конотопського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській обл. Івановим В. та із залученням викладача і студентів Конотопського медичного училища для працівників ПАТ «Конотопський арматурний завод» провели семінар-тренінг на тему: «Знання за ціною життя» де всі присутні мали змогу набути практичних навичок з  надання домедичної допомоги при переломах, кровотечі, клінічній смерті, ураженні електричним струмом та опіках.

Протягом квітня-травня 2018 року у закладах дошкільної освіти проведені виховні години, присвячені Дню охорони праці та попередженню дитячого травматизму “Будь здоровим”, “Бережи здоров’я з дитинства”, “Здоров’я — це скарб”, “Я серед людей”, “Дитячий травматизм. Види та профілактика”. Для учнів 5-8 загальноосвітніх закладів – виховні години, інформаційно-просвітницькі заходи класів “Захищене і здорове покоління”, “Припинення використання дитячої праці в усіх її формах”, “28 квітня – Всесвітній  день охорони праці”, “Збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі трудової діяльності, дотримання безпечної поведінки”. Для учнів 9-11 класів проведено вікторини, відеоуроки, бесіди “Захист трудових прав і створення надійних і безпечних умов праці”, “Охорона житя та безпека праці”, “Права та обов’язки: все, що потрібно знати про працю неповнолітніх”, “Праця неповнолітніх: права, гарантії, обмеження”, “Що відомо про працю неповнолітніх?”, “Праця неповнолітніх в Україні”? “Особливості працевлаштування та роботи неповнолітніх”;

Для учнів професійно технічних навчальних закладів організовано та проведено екскурсії на підприємства, а саме наприклад: для учнів Конотопського ПТУ проведено екскурсії на завод ТОВ «Конотоп-Мотордеталь», та на Харківську кондитерську фабрику «Світ солодощів», проведений  конкурс серед учнів на кращий номер художньої самодіяльності, де учні самостійно складали вірші та пісні на тему охорона праці, безпека праці, також в рамках цього заходу були переглянуті відеоролики.

26 квітня на ТРК «Вежа» відбувся прямий ефір з питання охорони праці на виробництві, виробничого травматизму та його профілактики. Під час ефіру були розглянуті питання створення належних, безпечних і здорових умов праці, що робити, якщо стався нещасний випадок, про стан виробничого травматизму у м.Конотопі, а також роз’яснено, що означає девіз під яким в цьому році проводяться заходи з нагоди Дня охорони праці.

27 квітня в приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості
відбулися урочистості з нагоди відзначення в Україні Всесвітнього дня охорони праці. Цього року цей день проходить під девізом “Захищене та здорове покоління”.

Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є присутність шкідливих і небезпечних умов роботи. Для акцентування уваги керівництва на умовах праці працівників у місті щороку проводиться конкурс на краще робоче місце. Його переможці були нагороджені під час урочистостей до Дня охорони праці. Цю почесну місію виконала секретар міської ради Олена Багрянцева.

За забезпечення кращого робочого місця, підвищення існуючого рівня охорони праці, покращення умов праці та недопущення нещасних випадків та аварій на робочому місті, з нагоди дня охорони праці Почесною грамотою Конотопської міської ради були нагороджені: В.В.Дорошенко – коваль на молотах і пресах 5 го розряду ковальсько-пресового цеху, ПрАТ “Конотопський арматурний завод”; Л.В.Костюк– старший технік-технолог зі зберігання та переробки зерна Вирівської виробничої дільниці філії «Конотопський елеватор» ТОВ «АГРО-ПОЛІС»; О.М.Волков – налагоджувальник автоматичних ліній та агрегатних верстатів ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».

Крім того, Подяка міського голови була оголошена: О.В.Самаренко – інженеру з охорони праці ПАТ «Конотопський арматурний завод»; Н.М.Шатохіній – завідувачу ДНЗ-4 «Сонечко»; Н.Д. Боярчук – завідувачу ДНЗ -13 «Веселка»; С.В.Пустовойту – директору ЗОШ №7; Н.В.Оселедець – інженеру з охорони праці ДПТНЗ «Конотопське ПТУ»;

Під час заходу запрошені переглянули два відеоролика, присвячених темі виробничого травматизму. Один із них, створений ДТРО «Кон-
Такт», розкрив проблемне питання виробничого травматизму в цікавій, жартівливій формі.

Виховувати культуру безпеки праці, відповідальне ставлення до особистої безпеки, збереження життя та безпеки оточуючих людей потрібно ще з раннього дитинства, бо сьогоднішні школярі – це майбутні працівники і роботодавці.  Тим більше приємно, що учні та вихованці навчальних закладів міста взяли участь у Всеукраїнській акції «Охорона праці очима дітей», започаткованій Держгірпромнаглядом у 2010 році. Автори кращих робіт міського туру конкурсу також були нагороджені в рамках святкування Дня охорони праці. Грамоти та пам’ятні подарунки їм вручила головний спеціаліст сектору міської ради з питань охорони здоров’я та праці Юлія савченко.(фото)

Грамотою міського голови нагороджені лауреати міського туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»: Серед вікової групи з 6 до 10 років:Гальцева Анастасія (Конотопська дитяча школа мистецтв); Моргунова Марія (Конотопський ДНЗ №14 “Калинка”); Клименко Андрій (ДНЗ №3 “Теремок”). Серед вікової групи з 11 до 14 років: Александрова Каріна (Конотопська гімназія КМР); Понирко Богдана (Конотопська ЦДЮТ); Карпенко Вероніка (ЗОШ І-ІІІ ступенів №14); Серед вікової групи  з 15 до 18 років:Кручок Єлізавета (Конотопська дитяча художня школа, ЗОШ №13); Сарган Кристина (ДПТНЗ “Конотопське ПТУ”); Седлецька Наталія (Конотопська дитяча художня школа).

З привітальним словом до учасників заходу звернулася й начальник виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві м. Конотоп Галина Листопад, яка поділилася невеселою статистикою травмувань на виробництві в нашому місті.

Гарного настрою учасникам урочистостей з нагоди Міжнародного дня охорони праці додали: зразковий вокальний колектив «До-Мі-Соль-ка» (керівник Гланц Ю.С.) та вокальний колектив «Камбіата» (керівник Силка О.І.)

Цього ж дня з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні в Соборі Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Павло Кузь провів богослужіння за загиблими на виробництві. Всі присутні мали можливість також помолитися за своїх рідних і близьких, які пішли з життя.