8 травня 2018 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулося відкриття виставки військових форм часів Другої світової війни «Пам’ятати заради майбутнього»  з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Пам’ять… Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, наш біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх чиї серця опалила Друга світова війна був присвячений захід.

До присутніх з вітальним словом звернулася секретар  міської ради Олена Багрянцева, яка наголосила на значущості для нащадків Дня пам’яті та примирення. Розповів присутнім про історію створення колекції та представлені на виставці експонати організатор виставки, колекціонер, учасник пошукового загону «Останній рубіж» Олександр Акуліч.

Унікальні листівки, зброя, боєприпаси, елементи спорядження, форми країн-учасниць Другої світової війни, нашивки та нагороди, найяскравіше передавали ті роки збройного протиборства, котрі своїм вогнем обпалили нашу історію.

Слова пісні «Маки червоні» у виконанні учениці дитячої музичної школ №2 Альони Шевченко (керівник Вікторія Осташко) проникливо передали відгомін тих подій, які стали символом героїчного минулого.

Запрошуємо гостей і жителів міста до перегляду виставки військових форм часів Другої світової війни та на інтерактивні екскурсії, що будуть відбуватися кожної суботи в міському краєзнавчому музеї  ім.О.М.Лазаревського.DSC_2035