Державний реєстр виборців — автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом України «Про Державний реєстр виборців» відомості, та користування ними, створена Центральною виборчою комісією для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України (виборців).
За інформацією з сайту ЦВК станом на 31.05.2018 року на території Конотопської міської ради обліковується 63975 виборців з них 1379 не мають виборчих адрес (виписалися і ніде не прописалися).
У травні 2018 року видано 44 накази керівника відділу щодо внесення записів про виборців до бази реєстру та внесення змін до персональних даних. Загалом проведено роботу щодо 500 виборців. Підготовлено 6 запитів до суб’єктів подання відомостей стосовно уточнення даних  по 41 виборцю.
Розглянуто 8  запитів виборців, які зареєстровані на тимчасово окупованій території Луганської, Донецької областей та Автономної Республіки Крим, відповідно до чинного законодавства їм надано роздрук персональних даних, що містяться у Державному реєстрі виборців.
Спільно з іншими відділами ведення Державного реєстру виборців опрацьовані відомості щодо можливих «кратних» включень по 2 виборцях. Проведено візуальний контроль у системі «Державний реєстр виборців» щодо    365 осіб, інформація щодо 38 осіб направлена для формування запитів з подальшим уточненням.
Створено в реєстрі, на підвідомчій території, 3 адреси (будинки) у яких за даними органу реєстрації Конотопської міської ради зареєструвалися 3 виборця.
Опрацьовано 2 судових рішення щодо визнання 2 осіб недієздатними. Також виконано 12 доручень розпорядника реєстру (ЦВК), що стосуються компетенції відділу щодо внесення змін у базі реєстру виборців.
Всі працівники відділу пройшли тестування на Web-сайті Служби розпорядника Державного реєстру виборців щодо перевірки рівня професійної підготовки для кваліфікованого ведення Реєстру.
Загальна оцінка роботи відділу за місяць, яка визначається програмою автоматично, 11,96  балів з 12 можливих, це найвижчий бал за останні 3 роки. Згідно з рейтингом Сумської ОДА за підсумками роботи у травні, відділ ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради серед 26 відділів в регіоні займає 4 місце.

Шановні виборці!
Кожен виборець міста може  перевірити свої персоніфіковані дані у відділі ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради та звернутися з мотивованою заявою щодо неправомірного включення або невключення до Реєстру, виправлення недостовірних відомостей щодо себе чи інших осіб з понеділка по п’ятницю за адресою: м.Конотоп, проспект Миру 8, кабінет 305 (ІІІ поверх адмінбудівлі міської ради), телефони для довідок 6 55 96, 6 55 09.
Для перевірки власних персональних даних у Державному реєстрі виборців за зверненням виборця наявність паспорта обов’язкова!
Також на сайті Центральної виборчої комісії в розділі “Державний реєстр виборців” за допомогою веб-сервісу “Особистий кабінет виборця” можна перевірити наявність запису про себе в Державному реєстрі виборців та правильність занесених до нього відомостей.