38507126_1763685190419567_6995909827151003648_nРобота спостережної комісії при виконавчому комітеті Конотопської міської ради проводилась на підставі Положення про спостережну комісію при виконкомі міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 19.12.2016 №408 та згідно плану роботи на 2018 рік.

Протягом I півріччя 2018 року було проведено 6 засідань спостережної комісії відповідно до плану роботи комісії на 2018 рік за порядком денним:
Затвердження плану роботи спостережної комісії на 2018 рік та плану-графіку участі членів спостережної комісії в засіданнях комісії Конотопського ВЦ (№130) при розгляді справ засуджених по ст.81,82 КК України.
Порядок складання досудових доповідей персоналом Конотопського відділу уповноважених органів з питань виконання покарань та пробації північно-східного управління у розрізі здійснення досудової пробації за 2017 рік.
Організація робіт щодо освоєння майстернею та підприємством державної установи «Конотопський виправний центр (№130)» нових видів продукції та створення додаткових робочих місць для засуджених.
Про стан роботи з особами, які перебувають під адміністративним наглядом Конотопського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, звільнених з місць позбавлення волі, звільнених умовно-достроково, які порушують громадський порядок та вжиття попереджувальних заходів по припиненню з їх боку протиправних дій та залучення до проведення профілактичної роботи серед цієї категорії осіб представників трудових колективів та громадськості.
Участь членів спостережної комісії в засіданнях комісії Конотопського ВЦ (№130) по розгляду матеріалів на умовно-дострокове звільнення та заміну покарання на більш м’яке щодо засуджених осіб, які відбувають покарання в виправному центрі.
Створення безпечних умов праці на виробництві Конотопського ВЦ (№130), дотримання заходів безпеки на виробництві установи, залучення засуджених до праці. Виконання регіональної програми в рамках міста.
Стан перевиховання засуджених, які відбувають покарання у Конотопському ВЦ (№130). Застосування судами до засуджених ст.81, 82 КК України.
Профілактична робота по самовільним залишенням меж виправного центру засудженими.
Стан взаємодії співробітників Конотопського ВЦ (№130) з працівниками Конотопського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області щодо спільного патрулювання прилеглої до установи території з метою недопущення перекиду до установи заборонених предметів.
Підготовка об’єктів Конотопського ВЦ (№130) до проведення ремонтних робіт. Комунально-побутове забезпечення засуджених, харчування та торгівельне забезпечення.
Участь громадських та релігійних організацій у виховному процесі засуджених. Стан паспортизації засуджених.
Співпраця спостережної комісії з керівництвом Конотопського ВЦ (№130) сприяла підтриманню на належному рівні побутових умов, харчування засуджених та належних умов щодо дотримання засудженими правил техніки безпеки на виробництві.
Заслуховування на засіданнях спостережної комісії дільничних офіцерів відділу поліції активізувало їх роботу по здійсненню контролю за особами, які стоять на обліку в відділі поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області після відбування покарання.
Члени спостережної комісії прийняли участь у роботі 33 засідань комісії Конотопського ВЦ (№130) по застосуванню ст.81, 82 КК України (про умовно дострокове звільнення засуджених та заміну покарання на більш м’яке) та було розглянуто за 6 місяців 2018 року 117 справ засуджених.
Участь членів спостережної комісії в роботі комісії Конотопського ВЦ (№130) по застосуванню ст.81, 82 КК України змушує адміністрацію установи відповідальніше ставитись до підготовки відповідних документів засуджених про їх умовно-дострокове звільнення та заміну покарання на більш м’яке.