За статистикою в Україні з кожним роком зростає експорт масла вершкового за умови, що виробництво самого молока скорочується. Звичайно, що за кордон продають масло вершкове якісне, яке виготовлене із натуральних вершків коров’ячого молока. А, що ж залишається нам українцям? Якщо подивитися на полиці магазинів, то ні про який дефіцит мова не йде, масла в магазинах в достатніх кількостях та в широкому асортименті. Та чи все воно якісне, справжнє та безпечне?
За результатами перевірок. проведених Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, були встановлені факти реалізації в торгових мережах на території України фальсифікованого масла солодковершкового під маркою наступних підприємств:
-ТОВ «Техмолпром»;
-ТОВ «Гадячсир»;
-ТОВ «Лозинський  молочний завод»;
-ТОВ «Полтавамолпрод»;
-ПВП «Молокозавод-Карпати» Івано-Франківської області.
Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»  масло вершкове, зазначених виробників є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та непридатне до споживання.
Додати рослинні жири — найлегший спосіб знизити витрати та збільшити обсяг виробництва. З іншого боку,  однією з причин зростання обсягів фальсифікату є низька купівельна спроможність громадян, яка змушує їх купувати неякісну, дешевшу продукцію. Фальсифікат масла вершкового та молочної продукції процвітає й за рахунок низької обізнаності населення щодо якості продукції. Недобросовісні  виробники переконані, що вітчизняний споживач недосвідчений, і не до кінця розуміє ризики вживання неякісної продукції, а сліпо довіряє виробнику, тому можна спокійно збувати фальсифіковану продукцію, і примножувати свої прибутки.
Шановні споживачі, час замислитись, яку продукцію ми вживаємо і яким ризикам піддаємо своє здоров’я. В результаті такої економії можна потім більше витратити на лікування. Краще придбати менше, але справжнє.
В черговий раз нагадуємо:
Не купуйте масло на стихійних ринках.
Завжди уважно читайте склад продукції.
Великі мережі, як правило, дуже цінують свою репутацію, тому продукція під ВТМ (власними торгівельними марками) відповідає заявленому складу.
Низька ціна, якщо це не акція, — завжди привід засумніватися у справжності продукту.
Пам’ятайте, що простіше за все підробити не фасоване масло, а те, що продається монолітом.
При наявності невідповідностей в маркуванні, сумнівів щодо якості придбаного масла селянського солодковершкового, в разі придбання масла вершкового вище перелічених виробників.  звертайтесь до  міськрайонного управління Держпродспродспоживслужби у м.Конотоп та Конотопському районі (вул.Садова,6) та до відділу контролю міської ради (пр.Миру,8, кім.408).y