39613672_507787076314073_1048213792523026432_nЄ чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, дружина і діти за іншою.

З 1 травня 2018 року при розрахунку субсидії враховуються доходи всіх членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, навіть якщо вони зареєстровані за іншою адресою. Відтепер декларувати необхідно доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Статтею 3 Сімейного Кодексу України, визначено, що подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Наприклад, дружина та чоловік зареєстровані кожен у своїй квартирі. Кожен із них може звернутися по субсидію на своє житлове приміщення. Але якщо раніше при призначенні субсидії їхні доходи враховувалися кожному окремо за місцем реєстрації (чоловікові – на його квартиру, дружині – на її квартиру). Тепер же враховуватиметься їхній сукупний дохід, на кожну квартиру, якщо вони оформлюватимуть субсидії кожен на свою квартиру.

Як розраховуватиметься дохід, якщо разом з батьками зареєстрований хтось із повнолітніх дітей, які вже створили свою родину?

В цьому випадку у загальний дохід домогосподарства підлягають врахуванню і доходи молодої родини. Наприклад, донька зареєстрована разом з матір’ю, а чоловік доньки зареєстрований окремо. Проте доходи зятя все одно впливатимуть на субсидію тещі.

Якщо чоловік (або дружина) не зареєстровані за адресою домогосподарства – таким родинам обов’язково треба звертатися до управління соціального захисту населення Конотопської міської ради та подати нові заяву і декларацію.