14 грудня – День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди у Конотопі біля пам’ятного знаку по проспекту Червоної Калини відбувся мітинг-реквієм.

Вшанувати подвиг і пам’ять людей, які врятували світ від наслідків страшної трагедії, прийшли депутати та члени виконавчого комітету міської та районної влади, громадськість, представники Конотопської міської організації ВГО «Союз Чорнобиль України».

До присутніх звернувся заступник міського голови Володимир Максименко, який наголосив на важливості збереження пам’яті про трагічну сторінку історії української держави та про людей, які пожертвували власним здоров’ям заради порятунку людства.
З нагоди вшанування ліквідаторів Чорнобильської аварії представники міського осередку ГО “Союз Чорнобиль Україна” були нагороджені грамотами міської ради та подяками міського голови.

Екскурс у буремні події 1986 року зробив під час свого виступу вчений-ядерщик, член державної комісії по розслідуванню причин аварії на Чорнобильській АЕС, ліквідатор 1 категорії, член ГО “Союз Чорнобиль Україна” Станіслав Мажара.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих і померлих ліквідаторів-чорнобильців та поклали квіти до пам’ятного знаку. Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці о.Павло провів поминальний молебень. Завершився захід поминальним обідом.

До відома. У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь близько 3 500 мешканців Конотопа та району. Сьогодні з числа тих, хто побував тоді в самому пеклі, залишилося серед живих менше половини – 1138 конотопчан та близько 300 мешканців району.
Серед містян зі статусом чорнобильця 117 осіб належать до 1 категорії, 515 – до 2 категорії, 327 конотопців відносяться до категорії 3. Також у місті проживають 115 дітей та 64 дружини померлих ліквідаторів, смерть яких пов’язана з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, вибух на Чорнобильсьскій АЕС стався 26 квітня 1986 року. За рівнем радіації він перевищів вибух у Хіросімі у 1945 році.