29_grudniaЩо вдалося зробити у 2018-му і що заплановано владою міста на рік 2019-й? Чим бюджет наступного року відрізняється від кошторисів попередніх років? Про це та інше – в інтерв’ю із секретарем Конотопської міської ради Тетяною Сизон.

– Наприкінці року прийнято підбивати підсумки річної діяльності та подій. Ви цього року взяли на себе обов’язок очолювати депутатський корпус і забезпечувати життєдіяльність міста. Скажіть, чим запам’яталися Вам ці три місяці при владі?

– Запам’яталися відчуттям великої відповідальності. Це були три місяці загартування мого характеру. Три місяці великого досвіду, кропіткої праці і, мабуть, великих компромісів. І я дуже вдячна всім, хто протягом цього часу був поруч.

– Які саме напрямки діяльності, у тому числі і в роботі з депутатським корпусом, були поставлені Вами в роботі як першочергові? Що зі зробленого вважаєте найбільшим досягненням, а що, можливо, розчаруванням?

– Найголовнішим у роботі з депутатським корпусом було і залишається забезпечення єдності й співпраці. Як результат – стабільне проведення сесій кожного місяця і прийняття важливих для міста рішень. Останні три місяці йшла підготовка до прийняття бюджету на наступний рік. І він прийнятий, за що я вдячна всьому депутатському корпусу. Особливо за те, що не було байдужих до цього документа. Я бачила бажання кожного депутата зробити якомога більше для міста в цілому і для округу, по якому вони обрані, зокрема.
Протягом цих трьох місяців першочерговим було завдання запустити місто в стабільну роботу. Щоб ніде не було зривів. І якщо цього не було помітно з боку, то це добре. Бо це означає, що не було нічого такого, чим раніше маніпулювали. Усі пам’ятають, приміром, як нам загрожували зривом опалювального сезону, а потім вмикали тепло під виглядом величезного досягнення – це ми вже проходили. Усе робилося планомірно, але з великими, дійсно, зусиллями. Тому, щоб у місті не виникало нагальних питань, передувала велика командна робота депутатського корпусу. Відчутною була допомога губернатора нашої області Миколи Клочка та народного депутата України Ігоря Молотка.

– Через постійну економічну нестабільність у державі та бурхливі події 2018 року безпосередньо в Конотопі зараз багато людей лають владу. Як Ви ставитеся до того, що разом із владними обов’язками отримали й певну порцію негативу у свій бік?

– До порції негативу і мене, і депутатський корпус привчали протягом останніх трьох років. І це достатньою мірою загартувало нас. Людина при владі ніколи не буде подобатися всім. Адже кожен новий день ставить нові виклики. Є об’єктивний негатив – я бачу його і буду виправляти. А є негатив накручений, так би мовити, «підігрітий» окремими людьми – до цього я ставлюся дуже спокійно.

– Із нового року апарат виконавчого комітету скорочується на 10%. Чи вистачить професійних навичок та фізичних можливостей для ефективної роботи тим працівникам, які залишаться на своїх робочих місцях?

– Немає скорочення, є оптимізація. Від того, що зменшиться кількість відділів, які мали власну бухгалтерію (тепер вона буде централізованою), нічого не зміниться, і це ніяк не вплине на роботу відділів взагалі. Кількість фахівців у відділах, що реорганізуються, збережена. Є взагалі питання до якості роботи відділів. Наявність чи відсутність нарікань із боку мешканців міста до функціональних обов’язків фахівців чотирьох поверхів цієї будівлі й дає оцінку їхній роботі. І до контролю цього питання в наступному році ми будемо підходити дуже прискіпливо.

– 21 грудня був прийнятий бюджет міста на 2019 рік. Чи закладені в ньому кошти на розвиток Конотопа, який останні декілька років був зведений до мінімуму?

– Уперше ми прийняли бюджет, який повною мірою забезпечує потреби всіх галузей до кінця року. У ньому закладені кошти під Програму для учасників бойових дій – раніше цього не було. Уперше виділяються кошти на придбання трьох квартир учасникам ООС. Уперше передбачені 4 млн 490 тис. грн на капітальні видатки галузі охорони здоров’я. І таких «уперше» в прийнятому бюджеті досить багато.
Що стосується бюджету розвитку, то він сформований за рахунок перевиконання плану бюджету-2018 і за рахунок економії коштів загального фонду. Прорахована кожна копійка нарахування заробітних плат, премій, інших захищених виплат. Поточні придбання були під пильним оком депутатського корпусу і виконавчого комітету. Це дало змогу залучити до бюджету розвитку 2019 року 32 млн грн (минулого року було 6 млн 600 тис. грн). На які саме об’єкти будуть розподілені ці кошти, депутатський корпус остаточно вирішить після 14 січня наступного року. Але вже сьогодні можна говорити про те, що депутати мають спільне бачення щодо спрямування цих коштів на ремонт доріг, підготовку будівництва нових свердловин та полігону твердих побутових відходів, приведення у відповідність системи каналізації тощо.

– Наші комунальні підприємства демонструють, принаймні на перший погляд, стабільну якісну роботу. Чи такими ж упевненими вони почуваються в фінансовому плані?

– Наші комунальні підприємства працюють зараз на межі функціонування і фінансового краху. Сьогодні вже є всі підстави говорити про те, що два останніх роки вони умисно доводилися до банкрутства. Якби не змінилася влада, цього року на комунальні підприємства прийшли б нові господарі. Це стосується «Теплогаранта» й ЖЕКів. Аудитслужба, яка працювала на «Теплогаранті», показала великі збитки підприємства за рахунок невідповідності тарифів ринковій ціні газу. Усе йшло до того, щоб підприємство продалося за копійки. Ситуація з ЖЕКами – не краща. Але поступово вирівнюємо. Дякуючи депутатському корпусу, надаємо допомогу, але й досі стоїть питання виплати заробітної платні працівникам ЖЕКів. Певною мірою його вирішення залежить і від своєчасності оплати мешканцями комунальних послуг, тож прошу конотопців і тут не бути байдужими.

– Що побажаєте громаді Конотопа напередодні Нового року?

– Побажаю усім нам виваженості, здорового глузду, миру і благополуччя. Здоров’я кожному і здоров’я всій нашій громаді. Ми можемо з упевненістю дивитися в 2019 рік. І разом зможемо зробити так, щоб 2019 рік став переломним роком у житті нашого міста, роком, у якому влада працюватиме для містян, а містяни відчуватимуть турботу влади про місто. Але головне, щоб у нас в Україні був мир – його ми потребуємо найбільше.