18 грудня відбувся брифінг секретаря міської ради Тетяни Сизон та першого заступника міського голови Тараса Омельченка на тему життєдіяльності міста, а також актуальних питань формування та прийняття бюджету-2019.

Згідно з бюджетним планом головний кошторис міста повинен бути прийнятий до 25 грудня. Депутати Конотопської міської ради розглянуть його на сесії 21 грудня. Попередньо бюджет наступного року був схвалений на виконкомі. Вперше за багато років головний документ міста повністю збалансований з урахуванням усіх гарантованих виплат по всім галузям міста.

Основні відмінності бюджету-2019 від бюджетів попередніх років:

1. Первинна галузь охорони здоров’я з наступного року буде повністю утримуватися за рахунок держбюджету. Цьогоріч вдалося провести реорганізацію двох комунальних закладів, перетворивши їх в некомерційні комунальні підприємства. Це дало можливість заключати договори з лікарями, а також договір з національною службою охорони здоров’я і залучити 3 млн грн.
державних коштів, що більше, ніж у минулому році.

2. В цьому році відбудеться оптимізація ліжкового фонду лікарень – потреба в цьому була ще три роки тому. Оптимізація проходитиме поступово і не повинна потягнути за собою звільнення медичних працівників. В бюджеті-2019 закладена заробітна плата на кожного із тих, хто на сьогоднішній день працює в мед закладах міста.

3. Медичні сестри, які працюють в ДНЗ та школах, переводяться з лікарень на утримання відділу освіти.

4. Вперше в бюджеті-2019 виділені 4 млн 490 тис грн. на капітальні видатки галузі охорони здоров’я. Зараз ці капітальні видатки поки що не розписані, але вже у січні депутати розподілять їх за цільовими напрямками.

5. Якщо в галузі охорони здоров’я чисельність працівників зберігається, то в структурі міської ради відбудеться реорганізація зі скороченням апарату на 10%. Місячне преміювання працівників виконкому встановлене в межах 30%, закладена одна премія на рік в розмірі посадового окладу – однакова для всіх.

6. У всіх галузях міста на рівні 50% закладена необов’язкова і негарантована державою премія іншим працівникам: це молодші сестри, прибиральниці – 1 премія до посадового окладу при виплаті відпускних.

7. Вперше в бюджеті-2019 закладені кошти під Програму для учасників бойових дій. Вперше виділяються кошти на придбання трьох квартир учасникам ООС. Придбання квартир закладено у відсотках: 70% – це кошти міського бюджету, 30 % – кошти людини, яка стоїть у черзі на отримання квартири. Цією програмою також передбачене харчування дітей учасників ООС, незалежно від того, знаходяться їхні батьки зараз в зоні бойових дій, чи були там раніше. Гарячими обідами вже зараз охоплена ця категорія дітей, які є вихованцями дитячих садків та є учнями 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Програмою передбачений безкоштовний проїзд у трамваях для учасників бойових дій. Закладені кошти на оздоровлення їхніх дітей у міському таборі «Мрія». Це ті напрямки, яких не було взагалі. У Програмі враховані по максимуму ті невиконані раніше зобов’язання влади перед учасниками бойових дій.

8. Вперше в цьому бюджеті є такий рядок: розроблення проектно-кошторисної документації по встановленню меморіального комплексу Героям Небесної Сотні.

9. Завдяки заощадженню і розумному підходу до формуванню бюджету вперше вдалося залучити 32 млн грн. на бюджет розвитку на наступний рік. В ньому, зокрема, закладені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на побудову двох свердловин та полігону твердих побутових відходів. Наступного року буде продовжено ремонт всіх доріг з твердим асфальтовим покриттям, якісний ремонт прибудинкових територій та роботи з модернізації системи теплопостачання міста.

10. В бюджеті-2019 закладені 1,5 млн грн. на забезпечення інсуліном людей, які його потребують.
Тетяна Сизон акцентувала увагу медійників на тому, що в бюджеті наступного року немає нічого такого, на чому потрібно зараз спекулювати або підбурювати громаду, до чого вдаються деякі громадяни. «Бюджет міста-2019 – як ніколи, прозорий, – зазначила посадовиця. – На сесії, яка відбудеться 21 грудня, не будуть розглядатися питання ані стосовно продажу комунальних підприємств, ані стосовно передачі їх в оренду – не вірте неправдивій інформації. Розглядатиметься питання продажу землі під спортивно-розважальний комплекс «Айсберг». Але в цьому питанні, окрім політики, немає нічого юридично незаконного і такого, що могло б перешкодити винесенню його на розгляд. На цій сесії ми побачимо презентацію майбутнього комплексу, після чого депутати прийматимуть рішення».

Перший заступник міського голови Тарас Омельченко окремо зупинився на питаннях тарифів на тепло та проїзд в автотранспорті загального користування, зазначивши при цьому, що відсутність коригування тарифів призвела до величезних збитків, які, зрештою, все одно доводиться погашати з міського бюджету. Зокрема, по Теплогаранту цей борг склав близько 20 млн грн.

Проїзд у транспорті був підвищений рішенням виконкому до 5 грн 50 коп. І це є економічно обґрунтована на сьогоднішній день вартість пасажироперевезення. «Автотранспортна система міста практично зруйнована, – резюмував Тарас Омельченко. – Не є нормальним, що о 19. 00 люди не можуть доїхати містом у потрібному напрямку через зменшення автобусів на маршруті у вечірній час. Надалі буде щоденний контроль щодо виконання перевізниками умов договорів».

Напередодні Дня святого Миколая посадовці привітали мешканців зі святом та побажали миру, добробуту, святкового настрою і віри в те, що все буде гаразд.