100_0719З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 15 лютого відбулося покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям. Цей день встановлений як пам’ять про те, що 15 лютого 1989 року після 10-ти річної війни в Афганістані Радянський союз вивів обмежений контингент своїх військ з республіки Афганістан.

22 роки минуло з того часу, коли останній  солдат Радянської армії залишив республіку Афганістан. Так закінчилася найбільша війна у мирний час, в якій взяв участь 341 виходець із Конотопу, 7 сімей конотопців не дочекались своїх синів.

На знак глибокої скорботи та вічної пам’яті міський голова Василь Дзед, секретар міської ради, заступники міського голови, керуючий справами виконкому, депутати міської та обласної рад, представники підприємств, установ, організацій та громадськості міста поклали квіти до пам’ятного Знаку воїнам-афганцям.

У цей день в кафедральному Свято-Вознесенському соборі відбулася заупокійна панахида за убієнними в афганській війні.

В міському краєзнавчому музеї ім.О.Лазаревського учнями ЗОШ №13, під керівництвом вчителя української мови та літератури Салогуб Наталії, для воїнів-афганців було представлено літературно-музичну композицію «Афган болить в моїй душі». Виступи юних талантів на афганську тематику викликали непідробне хвилювання та сльози в багатьох присутніх.

Зі словами вдячності до колишніх воїнів-інтернаціоналістів звернулися заступник міського Тетяна Володіна і військовий комісар Ігор Жураховський. Вони у своїх виступах наголосили, що бойові дії на території республіки Афганістан – наша історична трагедія, і ми повинні віддати шану мужнім воїнам, яких сьогодні немає поруч з нами, і згадати про людей, які пережили ці страхіття і несуть їх із собою протягом усього життя.

Військовим комісаром Ігорем Жураховським воїну-інтернаціоналісту, ветерану війни в Афганістані, комбату Липці Олександру було вручено ювілейну медаль Російської Федерації «20 лет вывода советских войск из Афганистана».

За вагомий внесок у патріотичне виховання молоді, активну участь у громадському житті міста та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав заступник міського голови Тетяна Володіна вручила Почесні грамоти міської ради ветеранам війни в Афганістані Алфьорову Григорію, Пономаренко Наталії, Сущенку Віктору, Ємцю Анатолію та Подяки міського голови – Телятнику Олексію, Тучі Сергію, Липці Олександру, Ухатову Анатолію, Боярчуку Олександру.

Також на знак вдячності за допомогу у розбудові скверу воїнам-інтернаціоналістам та патріотичне виховання молоді головою міської організації Спілки ветеранів Афганістану «Саланг» Рубльовою Вірою були вручені Почесні грамоти Української спілки ветеранів Афганістану Кирію Олександру, Безсмертному Сергію та Козулі Олександру.

По закінченню зустрічі учні ЗОШ №13 мали змогу задати запитання присутнім учасникам війни в Афганістані і через їх відповіді доторкнутися до живої і дуже болючої історії цієї війни.