IMG_61316 березня в центрі міста відбулося святкування Масляної – свята, яке символізує прощання з зимою і зустріч весни. Масляна – час розваг, забав, музик і веселих конкурсів. Тому і на міському святі, яке відбулося 6 березня, сміху та веселощів було вдосталь.

Аматори мистецтва підготували для конотопців театралізоване обрядодійство “Свято Колодія”, у якому показали Масляний тиждень в піснях та танцях. Символом прощання з зимою стало обрядове спалення Опудала, що, за українськими легендами, спалює всі негаразди, заряджає здоров’ям та бадьорістю.

Гарний настрій подарували виступи художніх колективів міста. Крім того, була проведена святкова акція Конотопської швейної фабрики: покази моделей одягу сезону «зима-весна 2011» та акційний розпродаж з шампанським у подарунок.

Бажаючим позмагатися у силі та вправності, швидкості та гнучкості, була присвячена спортивна програма “Славні лицарі – українські козаки”, підготовлена спортивними школами міста та центром «Спорт для всіх». Перетягування канату, підняття гирі, сніговий лабіринт, лижні перегони – всюди можна було показати свою спортивну підготовку та отримати призи.

IMG_6146Шанувальників мандрівок зібрала туристична естафета, організована міською Станцією юних туристів. Крім того, тут можна було позмагатися в окремих елементах туристичної майстерності.

Як завжди центральним атракціоном свята став обрядовий стовп з чудовими призами. Їх цього року надала Конотопська швейна фабрика. Електрочайник і сервіз, іграшкова залізниця і продуктові набори, електротостер і утеплені жилети – вибрати було з чого.  Тому й бажаючих дістатися верхівки стовпа не бракувало. Звичайно, щастило далеко не кожному, проте численні невдахи тепер мали можливість втішитися – кожен з них отримав цьогорічний сюрприз: ярмаркові гроші.

Крім згаданого стовпа, їх можна було заробити на всіляких конкурсах та змаганнях та пригощатись за них у шинку досхочу млинцями, кашею та смачним салом з огірками – організатори пропонували найкращі конотопські страви на будь-який смак.

Велику цікавість викликало і містечко народних ремесел “Ковальські витинанки”. Вперше в нашому місті були проведені майстер-класи від професійних ковалів з майстерень В.В.Гайдая та О.В.Сибіля. Виставлені на загальний огляд роботи вразили учасників та гостей свята своєю досконалістю.

Ще один неодмінний атрибут Масляної – катання на конях – викликало неабиякий захоплення у найменших конотопців. Та й більш старшим не довелося нудьгувати, адже програма свята змогла задовольнити будь-які забаганки.