14 березня в приміщенні міської ради під головуванням міського голови Василя Дзеда та за участі секретаря міської ради, керуючого справами виконкому, заступників міського голови, керівників структурних підрозділів міської ради було проведено робочу нараду. Під час наради було заслухано інформацію про підготовку до місячника з благоустрою міста, про цінову ситуацію в торговельній галузі міста та заходи по її врегулюванню, про стан надання медичної допомоги мешканцям міста та її перспективи та інші питання.

Про підготовку до місячника з благоустрою міста доповів начальник управління житлово-комунального  господарства міської ради Ян Примак. Ян Петрович зазначив, що підготовлено розпорядження міського голови про проведення такого місячника і, як тільки дозволять погодні умови, роботи по благоустрою міста розпочнуться. Підсумовуючи доповідь, міський голова вказав доповідачу, щоб до 1 квітня все було готове для проведення ямкового ремонту доріг в місті.

Про цінову ситуацію на споживчому ринку міста проінформувала завідувач сектору торгівлі і побутового обслуговування населення управління економіки міської ради Наталія Журавель. Зокрема, вона зазначила, що сектором торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки здійснюється контроль за ціновою ситуацією на споживчому ринку основного переліку продовольчих товарів відповідно до ст. 28  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Спеціалістами сектору  проводиться  обстеження  та аналіз виконання державної дисципліни цін  шляхом збору інформації та нагляду за дотриманням допустимих розмірів торгівельних надбавок на основні продовольчі товари в торговій мережі, керуючись розпорядженням голови ОДА від 28.05.2008 № 342 «Про державне регулювання цін і тарифів та внесення змін до деяких розпоряджень голови ОДА».                      

Безпосередній контроль за ціновою ситуацією на споживчому ринку здійснюється Державною інспекцією по контролю за цінами в Сумській області. Саме на цю службу покладені повноваження по перевірці ціноутворення на основні продовольчі товари та притягнення до відповідальності підприємців, які порушили допустимий рівень цін.

Так, за останній місяць відбулося підвищення ціни на такі продукти харчування основного переліку продовольчих товарів, які підлягають державному регулюванню цін, як: борошно, цукор, крупа гречана, ячнева, перлова, макаронні вироби та соняшникова олія.

         Основною причиною зростання цін є підвищення відпускної ціни постачальника (виробника). За останній місяць, як по місту, так і в області, спостерігався підвищений попит населення на борошно, крупи та рослинну олію. В більшості магазинах міста ці товари зникали з реалізації.

         На сьогоднішній день ситуація дещо стабілізувалась. На оптових базах міста борошна в достатній кількості по ціні 3,67-3,70 грн. за 1 кг. Станом на 10.03.2011 на Конотопській оптовій базі №1 в наявності 7 тонн борошна пшеничного в/г, є всі види круп та соняшникова олія. На оптовій базі «Гостинний» 2,5 тонн борошна пшеничного в/г. Кролевецький ПХП відвантажує борошно по ціні 3,40 грн. Рівень надбавки на борошно в/г по місту не перевищує 12%, що передбачено законом.

         Що стосується крупи гречаної, то її практично немає в торговій мережі. Це пов’язано з тим, що на сьогоднішній день урядом встановлена роздрібна ціна на гречку (14 грн. за кг.). Постачальники (виробники) вважають таку ціну економічно необґрунтованою, тому припинено виробництво та відвантаження цього продукту. На сьогоднішній день існує домовленість з керівництвом Конотопської оптової бази №1, щодо забезпечення наших громадян гречкою по доступній ціні (14 грн.). Так, в магазині «Старий Ніжинський» по                вул.Богдана Хмельницького, на «Невському ринку», в магазині по                 вул. Інтернатна, 161а та на Конотопській оптовій базі №1 реалізується гречка по ціні 14 грн. за 1 кг.

         Ціна на соняшникову олію зросла по причині підвищення ціни на соняшникове насіння. Тільки за останній місяць, ціна на соняшникове насіння зросла на 5%. Крім того, відкрито експортні коридори, через які вивозиться в інші країни та регіони соняшникове насіння та готовий продукт.

Із 01.03.2011 ВАТ «Конотопським хлібокомбінатом» введені нові види хліба, які дорожчі від минулих на 7%. 10.03.2011 на підприємстві відбулося підвищення цін на масові види хліба, також на 7-8%. Основною причиною зростання ціни є підвищення вартості витрат на виробництво хлібобулочних виробів і, в першу чергу на сировину (борошно).

         За результатами проведеного аналізу по області, на сьогоднішній день ціну на хліб підняли такі міста, як: м.Кролевець (з 03.02.2011 на 8%), м.Шостка (з 28.01.2011 на 14%), м.Глухів (з 03.02.2011 на 16%), м.Суми (на 10%). Охтирка, Лебедин та Ромни планують підняти ціну у березні.

Державною  інспекцію по контролю за цінами в Сумській області перевірено  економічне обґрунтування підвищення рівня ціни на види хліба, які підлягають державному регулюванню.  Порушень не встановлено.

         Про стан надання медичної допомоги мешканцям міста та її перспективи проінформував присутніх головний лікар ЦРЛ Володимир Драганюк. Основну увагу він звернув на першочергові проблеми та шляхи їх вирішення, які стоять перед ЦРЛ та міською владою. А саме це: проведення інформатизації поліклінічних закладів, що в свою чергу дасть можливість оптимізувати роботу лікарів, зменшити черги; вирішення питання забезпеченості лікарськими кадрами; виділення житла молодим фахівцям; відкриття центрів сімейної медицини по мікрорайонах міста. Також, вирішення питання добудови недобудованої 4-х поверхової будівлі на території «лікарняного містечка» і розміщення там пологового відділення на 50 ліжок і дитячої поліклініки на 500 відвідувань. Завдяки підтримці мера міста і губернатора з’явилась надія про виділення 30 млн.грн. з державного бюджету і початку будівельних робіт вже в цьому році.

         Підсумовуючи нараду, міський голова зазначив, що потрібно всім: відділам і управлінням міської ради, комунальним підприємствам, відповідально і чесно працювати на результат.

 

14 березня міський голова Дзед Василь Іванович в приміщенні міської ради провів прийом мешканців міста з особистих питань. В ході прийому було розглянуто 8 звернень: надання дозволу на встановлення індивідуального опалення; незгода з переобладнанням квартири під магазин; ремонт ліфтів; створення ОСББ; незгода з оплатою за житлово-комунальні послуги та інші.

Міським головою з деяких питань було надано роз’яснення під час особистого прийому, а по деяким зверненнях дано доручення виконавцям вирішити  питання згідно чинного законодавства.