8 квітня в приміщенні територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян в рамках заходів, пов’язаних із 25-ю річницею Чорнобильської катастрофи, було проведено круглий стіл “Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проблеми та перспективи”.

На зустрічі були присутні: секретар  Конотопської міської ради Башкиров М.О., начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців ГУПФУ в Сумській області Дудинська К.В., заступник начальника управління пенсійного фонду України в м.Конотоп Стрижак Н.В., начальник міського управління праці та соціального захисту населення     Толкачов Г.О. та спеціалісти управління, які опікуються питаннями соціального захисту постраждалих, лікарі ЦРЛ та Відділової лікарні ст. Конотоп,  відповідальні за медичне обслуговування постраждалих.

У роботі круглого столу також взяли участь 59 членів Конотопської міської у Сумській області організації ВГО інвалідів “Союз Чорнобиль України”.

В ході проведення зустрічі обговорювалися питання пенсійного забезпечення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, питання санаторно-курортного оздоровлення, стаціонарного лікування, придбання ліків за безкоштовними рецептами лікарів.

Найбільшу дискусію викликало обговорення питань нарахування та виплати державних  і додаткових пенсій, щорічної допомоги на оздоровлення, щомісячних компенсаційних виплат на дітей у розмірах, встановлених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Також серед інших піднімалися питання розгляду судами позовних заяв та питання побутового характеру.

Підсумком зустрічі стала домовленість про співпрацю міської ради з керівництвом Конотопської міської у Сумській області організації ВГО інвалідів “Союз Чорнобиль України”.