pravovi znanСучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Вирубуються ліси, замулюються озера, убожіє світовий океан, забруднюється атмосферне повітря… У цій ситуації надзвичайно важливо для кожного із нас бути у всеозброєнні екологічними знаннями.

          З цією метою з 28 по 23 квітня в центральній міські бібліотеці                   імені С. І. Пономарьова  пройшов тиждень правових знань «У природи є свої  права». Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з виставкою-консультацією «Природа, ми та закон», де представлена література  з галузі екологічного права та сучасних екологічних проблем України.  Для учнів               11 класу школи №2 пройшов еко-правовий урок «Охорона природи – твоє право, твій обов’язок», метою якого є підвищення екологічної освідченості молоді, подолання байдужості, безкультур’я та неповаги до природи.                    З огляду на те, що 2011 рік оголошений  Міжнародним роком лісів, особливу увагу було приділено захисту «зеленого золота» України. Учні ознайомились з комплексом заходів спрямованих на  збереження  лісів в нашій державі від знищення, пошкодження, а також з відповідальністю за порушення лісового законодавства.

          В рамках тижня були проведені інші заходи: інтернет-консультація «Сторінками правознавчих сайтів», прес-колаж «Дзвони тривоги», інформіна «Екологічний кодекс людини».

          Підсумовуючи тиждень, можна зробити висновок, що в екологічній сфері повинен діяти всім відомий девіз: «Мислити глобально, а  діяти локально». Тобто кожен має усвідомлювати безпосередній зв’язок між глобальними екологічними проблемами  та своїми повсякденними діями.