У виставковій залі краєзнавчого музею 28 квітня відбулась презентація виставки сакрального мистецтва –  вишивки ікон на полотні Катерини Семенівни Чупилко.

Янгол-хранитель майстрині веде її по житті – дає впевненість, наснагу, надію і віру. Від вишитих на полотні Катериною Семенівною образів святих йде теплота, чистота устремлінь, додається сила і впевненість.

Автор багатьох виставок народилася на степовій Черкащині і будучи мешканкою лісостепового Конотопу у своїх роботах інтуїтивно відчуває гармонію і вишуканість барв, відтворює враження старих майстрів пензля у вишивці хрестиком на полотні благодатні  образи святих, єднає з традиціями минулих століть Русі-України. 

Майстриня працює над переданням набутого досвіду підростаючим поколінням, дітям.

Традиційно Православна  ікона має давню історію, яка започаткувалася ще у добу Візантійської імперії та основувалася на вченні святих отців Східної Церкви, на стародавній ермінії – опирається на закони іконописного малювання і на теорію символів кольорів і просторових співвідношень на іконах.

Започаткований у  Візантії іконопис набув своєрідних різноманітних стилів, індивідуальних манер, творчої свободи у іконах Київської Русі. 

Пробудження інтересу до ікони у всьому світі є вельми позитивним явищем, адже ікона – то частка «зображальної Біблії».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку!

Виставка триватиме до кінця травня.

Адреса: м. Конотоп, вул. Садова, 2

Телефон для довідок: 2-31-27