27 квітня відділом освіти Конотопської міської ради з метою розвитку художньої творчості, збереження і поповнення культурних традицій у місті, духовного та естетичного виховання молоді проведений І міський дитячий етнофестиваль, у якому взяли активну участь усі загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади, а також залучені жителі міста.
У ході фестивалю були представлені різноманітні тематичні майданчики та діяли пізнавальні програми на них:
– «Українські рушники», СШ №3
– «Гончарні вироби в Україні», ЗОШ №14, СЮН
– «Предмети побуту українців», ЗОШ №7
– «Народні дитячі ігри», ЗОШ №5
– «Народні спортивні розваги», ЗОШ №5
– «Веселі музики», ЗОШ №10
– «Пісня-душа народу», ДШМ
– «Писанкарство», ДХШ
– «Паски і пасочки», НВК «Казка»
– «Різьблення по дереву», ЗОШ №13
– «Єврейське містечко», ЗОШ №11
– «Російське містечко», СШ №2
– «Циганський табір», СШ №12
– «Український національний костюм», ДШМ
– «Українське подвір’я», СШ №9
До участі в етнофестивалі були запрошені представники училища художнього ткацтва з міста Кролевець Сумської області. Вони запропонували виставку-продаж кролевецьких рушників, серветок, сувенірних виробів. Бажаючі могли прослухати цікаві розповіді про історію розвитку декоративного ткацтва Сумської області, про відродження вишивки кролевецького рушника.
Загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами міста були проведені для учнів 5-7 класів майстер-класи з писанкарства (ДХШ), вишивки (СШ№3), ліпленню з тіста (НВК «Казка»), гончарству (ЗОШ№14), виготовленню декоративних дерев (гімназія). Демонстрували свої таланти учні ЗОШ№11, веселі музики грали на баянах та розповідали про історію походження цього інструмента. Дитяча школа мистецтв разом з учнями не тільки слухали народну гру на баяні, а й розучували українські народні пісні, що дзвінко лунали.
Найяскравішим моментом етнофестивалю був український вінок, створений учнями загальноосвітніх навчальних закладів.
Єврейське містечко (ЗОШ№11) пригощало всіх бажаючих народними стравами та ділилось рецептами. НВК «Казка» були запропоновані для смакування українські паски.
Логічним підсумком фестивалю була концертна програма, яку підготували співочі та танцювальні колективи центру дитячо-юнацької творчості та дитячої школи мистецтв.