IMG_720316 травня в приміщенні міської ради міський голова Василь Дзед за участі секретаря міської ради, керуючого справами виконкому, заступників міського голови, керівників структурних підрозділів міської ради провів робочу та апаратну  наради. Під час нарад було заслухано інформацію про хід виконання розпорядження міського голови від 13.08.2009 №190-р «Про заходи щодо виконання загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» (звітував головний лікар ЦРЛ Драганюк Володимир Вікторович). Зокрема, Володимир Вікторович зазначив, що по Конотопській ЦРЛ виданий наказ, яким затверджений план заходів щодо виконання вищевказаної програми, проводиться робота по їх виконанню.

Медичні працівники беруть активну участь у підготовці педагогічних працівників, спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань профілактики ВІЛ/інфекції СНІДу, формуванню здорового способу життя та соціальної підтримки. За 4 місяці 2011 року проведено 2 заняття по пропаганді здорового способу життя, прочитано 248 лекцій, проведено 2841 бесід, 18 радіовиступів, видано 8 санбюлетнів.

Медпрацівники ЦРЛ активно працюють по виявленню та профілактичному лікуванню інфекцій. З січня 2011 року в поліклініці функціонує кабінет «Довіра». В місті забезпечений доступ споживачів ін’єкційних наркотиків до цільових послуг із забезпечення стерильними медичними засобами одноразового використання та захисту.

З метою профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини всі вагітні обстежуються на ВІЛ двохразово. За 4 місяці 2011 року обстежено 627 вагітних, в тому числі 251 дворазово.

В Конотопській ЦРЛ створені всі умови для вільного доступу до консультування та безкоштовного обстеження на ВІЛ-інфекцію різних категорій населення. За 4 місяці 2011 року проведено 2355 обстежень. З метою запобігання випадкам передачі ВІЛ-інфекції через кров, проводиться обов’язкове тестування донорської крові та її компонентів на ВІЛ-інфекцію.

Забезпечена співпраця з громадськими організаціями, які здійснюють соціально-психологічну підтримку і догляд за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД.

Про роботу комунальної галузі міста за минулий тиждень звітував начальник міського управління ЖКГ Ян Примак. Зокрема, Ян Петрович повідомив, що за звітний період до житлово-експлуатаційних дільниць від мешканців міста надійшло 28 звернень, всі вони виконані у робочому порядку. Працівниками житлово-експлуатаційних дільниць проводився покіс трави, а також обстеження та ремонт дитячих майданчиків.

На сьогоднішній день, за словами начальника управління ЖКГ, виконано 6550 м2 ямкового ремонту на вулицях першого порядку, на 90% виконано поновлення горизонтальної розмітки доріг.

З питання виконання основних показників соціально-економічного розвитку міста за січень-квітень 2011 року виступила начальник управління економіки Конотопської міської ради Гапєєва Людмила Анатоліївна. Вона зазначила, що за цей період спостерігається виконання плану або збільшення до минулорічного періоду за такими показниками, як обсяги промислового виробництва та реалізації, кількість зареєстрованих юридичних осіб, обсяги залучених інвестицій, обсяги роздрібного товарообігу та платних послуг, реалізованих населенню, введення в експлуатацію об’єктів соціальної сфери, темп росту заробітної плати.

Проблемними залишається питання по надходженню до міського бюджету від окремих суб’єктів господарювання, які мають заборгованість в розрізі податків.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшили перерахування до міського бюджету податку на доходи з фізичних осіб філія «Конотопський молзавод»(на 36,0тис.грн.), Конотопський механічний завод ХДАВП (на 18,4 тис.грн.), ВАТ «Північно-східна будівельна компанія» (на 10,3 тис.грн.), ТОВ «Конотопське підприємство хлібопродуктів» (на 11,2 тис.грн.). Крім того, в результаті припинення в поточному році діяльності філії Промінвестбанку, надходження зменшились на 22,4 тис.грн., АТ «Сведбанку» – на 6,1 тис.грн., ТОВ «Укрпромбанку» – на 2,2 тис.грн.

Заслухавши доповідь з даного питання, міським головою були дані доручення відповідним підрозділам міської ради та службам органів влади щодо активізації роботи по недопущенню зростання заборгованості до міського бюджету та залученню додаткових джерел надходжень, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та наявних боргів до бюджету Пенсійного фонду, удосконалення відносин суб’єктів господарювання в земельній сфері.

Також на засіданні були заслухані й інші питання: про оперативну ситуацію в місті за тиждень, що минув; результати останньої перевірки ринків; інформація про підсумки проведення виборів голів квартальних комітетів.