24 та 25 травня на базі державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» Ishenkoвідбудеться фестиваль «Кришталевий силует» серед учнів державних професійно-технічних навчальних закладів. У ньому візьмуть участь: Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну, Охтирський професійний ліцей, Конотопське професійно-технічне училище, Кролевецьке вище професійне училище, Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг, Лебединське ВПУ лісового господарства. Урочисте відкриття 24 травня о 13:00.

«Фестиваль проводиться з метою підвищення іміджу професій легкої промисловості, об’єднання талановитих молодих дизайнерів, сприяння розвитку їх творчого потенціалу, створення можливості для планомірного обміну досвідом, знаннями і новими технологіями у сфері освіти, мистецтва, дизайну та конструювання костюму», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.

За словами начальника управління науки і освіти облдержадміністрації Любові ПШЕНИЧНОЇ, творчі змагання проводяться у два етапи (ескізний і практичний). У них беруть участь команди з трьох або п’яти осіб із числа майбутніх «кравців» та «закрійників». Вони змагатимуться у номінаціях: «Світ розмаїття» – реальний костюм у сучасній інтерпретації, «Спокуса вечора» – святкова композиція в різноманітній техніці виконання.

«Кришталевий силует» – конкурсна акція, яка допомагає молодим дизайнерам втілити свою уяву про прекрасне в колекції одягу. Теми, навіяні ритмом сучасного життя, визначають тенденції в моді, а тому, сподіваюся,  будуть реалізовані у виробництві», – зазначила Тамара Іщенко.