Vikonkom30 травня в приміщенні міської ради під керівництвом міського голови Василя Дзеда відбулося засідання  виконавчого комітету Конотопської міської ради, в ході якого були розглянуті питання про стан призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг; про заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах в оздоровчий період 2011 року та  інші питання.

Під час обговорення першого питання начальник управління праці та соціального захисту населення Толкачов Геннадій Олександрович проінформував присутніх, що в результаті змін законодавства, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а також широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії, проведеної управлінням, кількість отримувачів субсидії в місті в опалювальному періоді 2010-2011 років, в порівнянні з попереднім періодом, збільшилась на 34%. З 34990 сімей, які мешкають в місті, субсидія призначена 8326 сім’ям на загальну суму 9613,3 тис.грн., субсидією користувалась кожна 4 сім’я.

По кількості отримувачів субсидії Конотоп, за даними опалювального періоду 2010-2011 років, знаходиться на третьому місці в області.

Значна увага управлінням приділяється соціальному захисту сімей, які не мають права на призначення субсидії на загальних підставах. Виходячи з конкретних обставин, що склались, субсидія їм призначається, як виняток. Для цього працює комісія по розгляду заяв громадян з питань призначення всіх видів соціальних допомог. Кількість сімей, яким призначається субсидія за рішенням комісії, щорічно збільшується, з 2812 сімей в 2007-2008 роках до 4274 сім’ї в 2010-2011 роках.

Геннадій Олександрович також зазначив, що з метою заохочення отримувачів субсидії до економного споживання природного газу, води та електроенергії, передбачено зменшення обов’язкової плати для сімей, які економно споживають зазначені послуги. У цьому році в опалювальному періоді знижку отримали 906 сімей.

Враховуючи досвід минулих років, з метою повного охоплення всіх потребуючих житловими субсидіями, починаючи з серпня 2011 року, планується забезпечити додатковий прийом документів в суботні дні, на виїзних прийомах на підприємствах, ЖЕКах, ЦРЛ, с.Підлипне. Також, додатково планується з 1 червня до початку опалювального періоду провести індивідуальну роботу з відвідуванням на дому сімей для надання консультацій та допомоги в оформленні субсидій.

Про заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах в оздоровчий період 2011 року проінформував начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами міської ради Мусієнко Сергій Володимирович. Зокрема, Сергій Володимирович повідомив, що на сьогоднішній день служба зареєстрована в Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій України, отримала свідоцтво встановленого зразку, допущена до виконання рятувально-водолазних спусків і робіт. Наприкінці 2010 року отримана ліцензія на організацію та проведення аварійно-рятувальних робіт, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій код 30830 – нещасні випадки з людьми на воді і код 20410 – високі рівні води (водопілля, паводі).  Особовий склад закладу здав атестацію міжвідомчій атестаційній комісії з атестування аварійно-рятувальних служб та рятувальників Сумської області та отримали посвідчення рятувальника. Підготовлено 3 водолази, які мають досвід роботи і готові працювати в оздоровчий період 2011 року. Виконано роботи і підготовлено до експлуатування автомобілі ГАЗ-52, Москвич” ІЖ-2715, також підготовлені до роботи плавзасоби (моторний човен “Прогрес-2М, металевий човен “Язь”, гумовий човен з мотором) виконано технічне обслуговування повітряних балонів та водолазного спорядження. В робочому стані знаходиться компресор для наповнення балонів стислим повітрям. Також, наявний запас пального для заправки моторного човна і проведення першочергових рятувально-пошукових заходів по підняттю потерпілих на воді. 

         Комунальним закладом “Рятувально-водолазна служба” до початку оздоровчого сезону 2011 року буде проведено підготовку місця масового відпочинку по вул. М.Немолота, виконано покіс трави, забезпечено перекриття виїзду автотранспорту на територію відпочинку та встановлено відповідний знак, побілено туалет, пофарбовано пляжне обладнання, вирішено питання збору сміття, встановлено 5 урн та організовано чергування співробітників міліції і ДАІ.

До 10.06.2011 водолазами КЗ “Рятувально-водолазна станція”, згідно заключних договорів, буде проведено обстеження акваторій місць масового відпочинку по вул.М.Немолота, затоки р.Сейм, на р.Сейм (с.Жолдаки в разі потреби), на озері “Рибне”, озері “Глибоке” та озері “Попове” (с.Таранське), виконано роботи по очищенню від сміття та інших небезпечних предметів дна з метою попередження та недопущення травмування відпочиваючих, проведено вимір глибин, складено відповідні акти. 

         Рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджено план проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи в засобах масової інформації, встановлення інформаційних табличок безпосередньо на пляжах з правилами поведінки на воді, буде виконано попереджувальні написи на пляжному обладнанні. Ці заходи дадуть можливість ще раз нагадати відпочиваючим  про правила поведінки на воді з метою недопущення загибелі людей.

         Після обговорення основних питань члени виконкому розглянули та погодили запропоновані структурними підрозділами міської ради інші проекти рішень.