6 червня в приміщенні міської ради під керівництвом міського голови Василя Дзеда та за участю заступників міського голови, керуючого справами виконкому, керівників структурних підрозділів міської ради відбулися апаратна та робоча наради. Одним з головних питань, що обговорювалося під час наради стало питання щодо роботи комунальної галузі міста за минулий тиждень. Інформував присутніх з даного питання начальник управління ЖКГ Ян  Примак. Як зазначив Ян Петрович, станом  на 03.06.2011 до житлово-експлуатаційних дільниць надійшло 15 звернень, з  них 15 виконані у робочому порядку.

         Працівниками житлово-комунальних підприємств на минулому тижні завершені роботи по ремонту, фарбуванню існуючого обладнання дитячих майданчиків і завезенню піску у пісочниці. Крім того, житлово-комунальними підприємствами виготовлені та встановлені на прибудинкових територіях 20 нових пісочниць, 18 нових лавок для сидіння, 2 столи.

Продовжуються роботи по покосу трави по закріпленим територіям  КРЕП “Центральне”, ЖРЕП ”Житлосервіс”, ТОВ ЖЕД ”Сім вітрів”, ТОВ ЖЕД “Південна”, КП ВУВКГ, КП ”Теплогарант”. За минулий тиждень покошені 13,2 га  прибудинкової території, 19,8 га міської. Усього 33,0 га.

         Виконувались планові роботи по поточному ремонту покрівель дахів житлових будинків згідно розроблених графіків.  Також протягом травня 2011 року відремонтовані спільно з мешканцями 6 під’їздів в житлових будинках: по вул.Депутатській, 12; по вул.Металістів, 4; по вул.Депутатській, 92, вул.І.Франка, 35 (два під’їзди); по вул.Усп.-Троїцькій,146.

          На території центрального парку з нагоди свята улаштовано новий дерев’яний дитячий майданчик.

Виконані роботи по видаленню аварійних дерев по вул.Лазаревського, 2. Виконувались і інші роботи з благоустрою міста.

         Про роботу громадських формувань з охорони громадського правопорядку та дільничних пунктів міліції в мікрорайонах міста перед присутніми виступив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Сергій Мусієнко.                                                        

Він звернув увагу присутніх на те, що рішенням міської ради від 03.03.2003 (сьома сесія 24 скликання) було створено 9 пунктів охорони громадського правопорядку та 1 дільничний пункт міліції в с.Підлипному (всього 10) та організована робота 9 груп громадських формувань, які сформували міське громадське формування “Глась”, в кількості 107 чол. Затверджено статут Конотопського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.

Постійно продовжується робота по залученню до громадського формування “Глась” нових членів з представників промислових підприємств міста.

Організація роботи громадських формувань по мікрорайонах міста здійснюється згідно графіку, що подається керівниками громадських формувань підприємств до міського відділу міліції та міської ради. Всі члени громадських формувань забезпечені відповідними посвідченнями, нарукавними пов’язками. Кожен дільничний пункт міліції укомплектований скутером.

Аналіз спільної роботи громадських формувань з працівниками міліції свідчить, що ця робота дає свої позитивні результати в стабілізації оперативної обстановки, забезпечення громадського порядку та безпеки громадян міста. Так, за участю членів громадських формувань розкрито злочинів: у 2010 році – 9,  за 5 місяців 2011 року – 4 злочини, що складає в середньому 6,7 %  розкритих злочинів міським відділом міліції.

Затримано за адміністративні правопорушення та складено адміністративних протоколів: у 2010 році – 127, за 5 місяців 2011 року – 39.

З питання роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  щодо надання соціальних послуг сім’ям (особам), які опинилися у складних життєвих обставинах присутніх проінформувала директор центру Ірина Комар.

         Ірина Ігорівна зазначила, що протягом поточного року працівниками центру проведено 47 інспектувань сімей вище зазначеної категорії.

За результатами інспектувань формується та ведеться Місцевий банк даних сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, який є складовою частиною Державного банку. На сьогодні в Місцевому банку перебуває 26 сімей, в яких виховується 43 дітей.

Протягом всього періоду функціонування прийомних сімей здійснюється їх соціальне супроводження. На сьогодні під супроводженням перебувають 8 сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються 18 дітей.

Також міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проводить роботу по здійсненню соціальної роботи з дітьми та молоддю, що перебувають у конфлікті із законом.

Отримувачами послуг з даного напрямку є особи, що перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції, особи, що відбувають покарання у ВЦ № 130 та особи, що повернулися з місць позбавлення волі.

Особлива увага приділяється роботі з неповнолітніми. З метою системності в роботі, запроваджене щомісячне відвідування центру неповнолітніми, що перебувають на обліку в кримінально-виконавчої інспекції. Протягом року профілактична робота проводилася з 14 неповнолітніми. 

         Щодо забезпечення соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів інтернатних закладів, затверджена відповідна програма. З метою її реалізації було організовано підготовку волонтерів з числа студентів індустріально-педагогічного технікуму, спеціальність «соціальна робота», для проведення занять з інтернатних закладах. Протягом 2009-2010 н.р. проведено 37 групових занять.

         Також, працівники Центру проводять роботу по формування здорового способу життя та попередження негативних явищ.

         В дитячих та молодіжних аудиторіях міста проведено 23 інформаційні заходи з питань попередження вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління.

         Організована робота Служби соціально-профілактичної роботи по наданню послуг вживачам психоактивних речовин, у т.ч. споживачам ін’єкційних наркотиків. Сьогодні клієнтами служби є 75 осіб. Здійсненно обмін 1145 шприців. Видано 1145 дезсерветок. Організована робота групи взаємодопомоги.

Сьогодні в центрі працює 20 волонтерів. Серед напрямків їх діяльності є робота з алко та наркозалежними, допомога дітям з функціональними обмеженнями та їх батькам, робота з вихованцями інтернатних закладів. З метою підтримки та розвитку волонтерського руху в громаді, оголошено міський конкурс «Волонтер року-2011». Підбиття підсумків відбудеться 5 грудня в Міжнародний день волонтера.

         Також, на засіданні були заслухані й інші питання: про оперативну ситуацію в місті за тиждень, що минув; про стан виконання доходів міського бюджету; про надходження коштів до міського бюджету від плати за землю.