Цього року держава продовжує фінансову підтримку на розвиток бджолярства за програмою «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», впроваджену в 2020 році.
Бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 грн. за бджолосім’ю. У разі наявності більше 300 бджолосімей, максимальний розмір дотації становить 60000 грн. одному отримувачу.
Для отримання дотації до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (за місцезнаходженням пасіки) до 01 жовтня поточного року подаються такі документи:
• копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (видається територіальним органом Держпродспоживслужби і є документом, який ідентифікує пасіку та встановлює ветеринарно-санітарний стан бджолиних сімей);
• копія рішення про державну реєстрацію потужності (подається заява до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності);
• копія довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
• копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
• копія паспорта громадянина України (фізичні особи);
• копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
• копія звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма 24 річна) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
• довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Слід зазначити, що підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.
За інформацією щодо умов отримання бюджетної дотації та для подання пакету документів звертатись до управління економіки Конотопської міської ради, каб. №415, тел. 6 61 66, (097) 897-71-55.