9 березня вся українська спільнота у різних куточках світу відзначає День народження Пророка Української Нації  – Тараса Григоровича Шевченка.

Кобзар Шевченка – наша Біблія!

Геній Кобзаря визнаний кращими літературознавцями, його влучне слово у будь-які часи знаходить відгук у серцях справжніх патріотів-борців за національну гідність і проукраїнські ідеї.

Творчість Тараса Шевченка стала уособленням національного відродження, початком великого руху до визнання української літератури в світі. Поезія майстра є нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу.

І словом, і пензлем малював Кобзар історію рідного краю, на прикладі власної тяжкої долі кріпака показав справжню волю до незламної боротьби усієї України проти будь-яких проявів поневолення.

Вірші Кобзаря наскрізь пронизані відвертою зневагою до царської Росії і її правителів, які тримали у ярмі український народ. Шевченка потім назвали Пророком нації, бо він передчував, що нащадки волелюбних козаків і надалі будуть відвойовувати своє право на свободу і незалежність. Сьогодні, у вирі бурхливих подій російсько-української війни, “Кобзар” Т.Г.Шевченка надихає наших Воїнів-Героїв на боротьбу проти зухвалого окупанта.

206 років минає із Дня народження Т.Г.Шевченка, але він живий у кожному гарячому серці українця, він став своєрідним Символом нації.

Тож, дорогі конотопці, шануймо Великого Кобзаря і його непорушні заповіти синам і дочкам нашої славної України.

 

Слава Україні!

Міський голова Артем Семеніхін